×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Glena Millera mūzikas mirdzums Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar jaunu programmu “Bigbendu vēsture” 3. decembrī Rīgas Kongresu namā atgriezīsies pasaulslavenais Glena Millera orķestris. Spēlējot svinga žanra zelta klasiku un Holivudas kinomūzikas šedevrus, orķestra izcilie profesionāļi ievedīs klausītāju 30. un 40. gadu mūzikas burvībā.

Amerikāņu džeza mūziķis, trombona virtuozs Glens Millers radīja savu orķestri 1937. gadā, un dažu gadu laikā orķestris kļuva par amerikāņu džeza mūzikas ikonu, izpildot un ierakstot gandrīz vai pusi no visiem tā laika Holivudas filmu mūzikas hitiem. Īpašu slavu orķestris ieguva, atskaņojot “Mēnesnīcas serenādi”, “Ņujorka, Ņujorka” vai “In the Mood”. Orķestra repertuārā kopā ar mūziku no filmām, Brodvejas un mūzikliem ir arī pilnīgi oriģināli orķestra skaņdarbi. “Orķestris, kuram ir pilnīgi sava skaņa. Orķestris, kuram piemīt personība,” tā par paša dibināto apvienību teicis Glens Millers.

Orķestris, gadu desmitiem ejot, piedzīvojis vairākas transformācijas. Pirmo – pēc tā dibinātāja Glena Millera noslēpumaini traģiskās pazušanas 1944. gadā, iespējams, militārās lidmašīnas katastrofā. 2003. gadā Millers saņēma pēcnāves “Grammy” par mūža ieguldījumu.

Pašreizējā veidolā orķestris eksistē kopš 1983. gada. Instrumentāli pārsvaru gūst metāla pūšaminstrumenti – skanot diviem alta saksofoniem, diviem tenora saksofoniem un klarnetei, šobrīd atjaunots Glena Millera orķestra skanējums, ko nevar sajaukt ar kādu citu. Pašreizējais orķestra vadītājs Vils Saldens ir lielisks muzikants, pianists, agrā jaunībā iemīlējies Glena Millera mūzikā un šobrīd izpilda to lielu auditoriju priekšā, saglabājot muzikālo mantojumu nākamajām paaudzēm. Saldens kopā ar orķestri aizvadījis vairāk nekā 4400 koncertu gandrīz četrarpus miljoniem klausītāju.

Mūsdienās Glena Millera orķestris joprojām tiek uzskatīts par pasaulē slavenāko džeza un svinga orķestri, kas sniedz aptuveni 300 koncertu gadā. Slavenais orķestris Rīgā viesojies vairākkārt – 2009. un 2012. gadā. Šogad orķestris apceļo pasauli, klausītājiem piedāvājot jaunu programmu “Bigbendu vēsture” (“The History Of Big Bands”), kurā iedzīvina 30. un 40. gadu muzikālo sajūtu – tolaik dzima viens no visu laiku aizraujošākajiem mūzikas žanriem – svings. Programmā skan “In the Mood”, “Chicago”, “Sweet Georgia Brown”.

“Bigbendu vēstures” impulsīvais muzikālais šķērsgriezums ne mirkli neļauj šaubīties par izcilo profesionāļu spējām,” pēc koncerta raksta vietnes “Lindner Music” apskatnieks, piebilstot: “Arī 75 gadus pēc orķestra dibināšanas tā muzikālo pasauli papildina neaizmirstami skaņdarbi un aranžējumi. Tāpat kā kokakola un Elviss Preslijs, kas ir amerikāņu kultūras produkti ar pasaules nozīmi, arī Glens Millers un viņa mūzika ir neizdzēšami jēdzieni pasaules mūzikā.”

Varbūt noder!!

Koncerts: 3. XII 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuservis.lv/”www.bilesuservis.lv

Cena: EUR 17,00 – 39,50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+