Kultūra
Mūzika

Glena Millera orķestris atgriežas Rīgā 16

Foto – Aivars Slišāns

Rīgas Kongresu namā 15. decembrī ar programmu “In The Miller Mood” Latvijā atgriežas pasaulslavenais Glena Millera orķestris ar īstu koncertu – dzīvu, interaktīvu, ar vieglu humoru, nostalģijas un siltu sajūtu pārņemtu priekšnesumu.

Muzikants virtuozs, trombonists Glens Millers radīja savu orķestri 1937. gadā. Dažu gadu laikā orķestris kļuva par amerikāņu džeza mūzikas ikonu, izpildot un ierakstot gandrīz vai pusi no visiem tā laika Holivudas filmu mūzikas hitiem. Īpašu slavenību orķestris ieguva, pateicoties tādiem hitiem kā “Saulainās ielejas serenāde”, “Ņujorka, Ņujorka” un citi. Plašais orķestra repertuārs atšķīrās ar to, ka kopā ar mūziku no filmām, Brodvejas un mūzikliem, maestro piedāvāja arī pilnīgi oriģinālus orķestra skaņdarbus.

Tagadējā veidolā orķestris izveidojās 1983. gadā. Pateicoties lieliskajiem diviem alta saksofoniem, diviem tenora saksofoniem un klarnetei, kad klarnete izpilda galveno partiju, tiek atjaunots Glena Millera orķestra skanējums, ko nevar sajaukt ne ar vienu citu. Šā orķestra muzikanti apguva oriģinālā kolektīva paņēmienus pēc filmām “Saulainās ielejas serenāde” un “Orķestra dalībnieku sievas”.

Orķestra vadītājs Vils Saldens – spīdošs muzikants, pianists, kurš vēl agrā jaunībā iemīlējās Glena Millera mūzikā un nes šo mīlestību visas dzīves garumā, izpildot dižā mūziķa skaņdarbus milzīgu auditoriju priekšā un saglabājot muzikālo mantojumu nākamajām paaudzēm.

Orķestris Rīgā jau muzicējis 2012., 2013. un 2015. gadā. Šogad koncerts notiks ļoti zīmīgā datumā, jo 1944. gada 15. decembrī Glens Millers devās no Lielbritānijas uz Parīzi, lai koncertētu karavīriem. G. Millera lidmašīna pazuda virs Lamanša… Ne lidmašīnas, ne apkalpes atliekas tā arī netika atrastas, un populārākajā versija par G. Millera nāvi apgalvots, ka lidmašīnu nejauši notriekuši britu bumbvedēji, kas izmeta jūrā uzlidojumā neizlietotās aviobumbas. Tomēr viņa mūzika turpina dzīvot ierakstos, viņš pats – laikabiedru atmiņās, un viņa izcilo talantu vēl joprojām turpina godāt Glena Millera orķestris ar vadītāju Vilu Saldenu.

 

15. XII19.00 Kongresu nams, Rīgā

Biļetes “Biļesu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: No EUR 18 līdz 55

 

LA.lv