×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Glena Millera orķestris spēlēs Rīgā

glenamilleraorkestris_1

24. februārī Rīgas Kongresu namā viesosies pasaulslavenā džeza mūziķa Glena Millera dibinātais tikpat slavenais Glena Millera orķestris, piedāvājot jaunu koncertprogrammu “In The Miller Mood”. Gaidāms dzīvs, humorpilns, nostalģijas un siltu sajūtu piepildīts priekšnesums.


 

Virtuozais muzikants, trombonists Glens Millers savu orķestri radīja 1937. gadā, tolaik pēc meistara idejas melodiju spēlēja klarnete un tenora saksofons, bet harmoniju radīja trīs saksofoni. Orķestris piedzīvojis vairākas transformācijas, pirmo – pēc tā dibinātāja Glena Millera noslēpumaini traģiskās pazušanas 1944. gadā, iespējams, militārās lidmašīnas katastrofā.

Neatsveramu pienesumu orķestra popularitātē devusi varenā Holivuda. Kopš orķestra dibināšanas dažu gadu laikā kolektīvs kļuva par amerikāņu džeza mūzikas ikonu, izpildot un ierakstot gandrīz vai pusi no visiem tā laika Holivudas filmu mūzikas hitiem, patiesībā daudzu Holivudas filmu skaņa ir Glena Millera orķestra iedibināta. Tā parādījās četrdesmitajos gados filmās “Saulesgaismas serenāde” un “Orķestrantu sievas”, bet 1954. gadā uz ekrāniem nonāca paša “Glena Millera stāsts” (“The Glenn Miller story”).

 

Īpašu popularitāti orķestris ieguva, atskaņojot kompozīcijas – “Mēnessgaismas serenāde” un “Ņujorka, Ņujorka” vai “In the mood”. Plašajā orķestra repertuārā kopā ar mūziku no filmām un Brodvejas mūzikliem izskan arī pilnīgi oriģināli orķestra skaņdarbi.

 

Pašreizējā veidolā orķestris eksistē no 1983. gada – patiesībā mūziķi apguva skaņu no vecajām Holivudas filmām. Mūsdienās Glena Millera orķestris joprojām tiek uzskatīts par pasaulē slavenāko džeza un svinga orķestri, kas sniedz aptuveni 300 koncertu gadā.

Muzicējot pašreizējā sastāvā, pateicoties diviem lieliskajiem alta saksofoniem, diviem tenora saksofoniem un klarnetei, kad klarnete izpilda galveno partiju, ir atjaunots Glena Millera orķestra skanējums, ko nevar sajaukt ar kādu citu.

Tagadējais orķestra va-dītājs ir pianists Vils Seldens – izcils muzikants, pianists, kurš jau agrā jaunībā iemīlēja Millera mūziku un ir nesis šo mīlestību visu mūžu, izpildot dižā mūziķa skaņdarbus milzīgu auditoriju priekšā un saglabājot to nākamajām paaudzēm.

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” un “Reklamarket” tirdzniecības vietās

Cena: Ls 9 – 25

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+