×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Glezniecība un mūzika “Vīnes klasikas” festivālā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. februārī Mazajā ģildē “Vīnes klasikas” festivālā diriģenta Kaspara Putniņa vadībā Latvijas Radio koris atklās 20. gadsimta ekspresionisma glezniecības un mūzikas mijiedarbi. Latvijas Radio koris allaž pie klausītājiem nāk ar oriģinālām un dziļi pārdomātām programmām.

Koncertā tiks eksponētas apvienības “Zilais jātnieks” mākslinieku darbu projekcijas, kā arī 20. gs. Jaunās Vīnes skolas komponista Arnolda Šēnberga gleznas kopā ar viņa kormūzikas opusu atskaņojumiem un laikabiedru Albana Berga, Gustava Mālera mūziku pārlikumos korim. “Mūsu koncertprogramma ir centrēta Arnolda Šēnberga, viņa domubiedra Albana Berga un atbalstītāja un priekšgājēja Gustava Mālera oriģinālkompozīcijās un vācu komponista Klitus Gottvalda aranžējumos jauktam korim, ko papildinās “Der blaue Reiter” mākslinieku darbu projekcijas,” atklāj diriģents K. Putniņš un piebilst, ka savā izvērstajā darbā “Über das Geistige in der Kunst” (“Par garīgumu mākslā”) Vasilijs Kandinskis raksta šādi: “Šēnbergs… jau ir atradis jauna skaistuma zelta slāņus savos garīgās harmonijas meklējumos. Viņš mūs aizved tajā valstībā, kur mūzikas pieredze vairs nav ausu, bet gan dvēseles daļa. Un te, šajā brīdī, sākas nākotnes mūzika.”

Tieši pirms simts gadiem, Pirmā pasaules kara dēļ savu darbību pārtrauca mākslinieku grupa “Der blaue Reiter”. Šīs grupas sastāvā bija tādi pazīstami mākslinieki, kā, piemēram, Vasilijs Kandinskis, Pauls Klē un komponists un gleznotājs Arnolds Šēnbergs. Grupas izdotais almanahs ietvēra gan aprakstus par vizuālo mākslu un mūziku, gan gleznu un partitūru reprodukcijas un iezīmēja būtisku pagriezienu prom no tradicionālas, eiropeiski centrētas mākslas izpratnes.

Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē.

Koris aptver plašu muzikālo repertuāru, sākot ar renesansi un beidzot ar mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām, radot jaunu izpratni par cilvēka balss iespējām un kora organismu, kur katrai balss šūnai ir savs personības paraksts un konkrēts uzdevums. Dziedātāju spēja orientēties dažādu laikmetu, žanru un stila mūzikā padarījusi Latvijas Radio kori par universāli elastīgu kolektīvu, kas var uzstāties gan vokāli instrumentālu darbu atskaņojumos un operu izrādēs, gan multimediālos projektos, gan intīmās a capella muzikālās sarunās, gan teatrālos uzvedumos, kur kora dziedātāji atklājas kā spilgti solisti un skatuves cilvēki.

UZZIŅA


Mazā ģilde 12. II 19.00

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena: € 9,96 (Ls 7)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+