×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

Gleznotāja Džemma Skulme saņem strauji uzlēkušā NĪN atlaidi par savu dzimtas māju (54)

Ekrānšāviņš no LTV "Panorāma" sižeta./ Foto - LETAEkrānšāviņš no LTV "Panorāma" sižeta./ Foto - LETA

Māksliniece Džemma Skulme, kuras ģimene medijos atklāti stāstīja, ka ir jāpārdod dzimtas relikvijas, lai samaksātu nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) par savu māju Mežaparkā, ir saņēmusi 50% NĪN atlaidi, portāls “la.lv” uzzināja Rīgas domē. Atlaide māksliniecei netika aprēķināta automātiski, šāds lēmums pieņemts tikai pēc īpaša iesnieguma uzrakstīšanas pašvaldībai.

Latvijas Televīzija iepriekš informēja, ka pēdējos gados par māju Mežaparkā māksliniecei NĪN audzis tik strauji, ka šobrīd sasniedzis jau 3500 eiro gadā. 2015.gadā nodoklis bija 2200 eiro, 2016.gadā – 3000 eiro, bet šogad jau 3500 eiro. “Mēs esam bijuši spiesti šķirties no dažādām ģimenes relikvijām, lai varētu samaksāt gan zemes nodokli, gan par māju. Ir bijis porcelāns, ko vecaistēvs bija iegādājies, ko vecamtēvam bija dāvinājuši,” Latvijas Televīzijas ziņu programmai “Panorāma” atklāti stāstīja mākslinieces dēls Juris Dimiters.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis portālam “la.lv” piektdien apstiprināja, ka Dž.Skulmei ir piešķirta nodokļa atlaide. “Viņai ir piešķirts 50% atvieglojums nekustamā īpašuma nodoklim, pamatojoties uz normu, ka ģimenē ir persona ar invaliditāti,” apliecina I. Ziedonis, atsaucoties uz domes saistošajiem noteikumiem.

Pārvalde ir saņēmusi vēl vairākus lūgumus samazināt NĪN. Uz dažādiem atvieglojumiem kopumā var pretendēt 23 iedzīvotāju kategorijas, un atlaidi piešķir 25% līdz 90% apmērā. Dati uz 1.martu liecina, ka Rīgā NĪN atlaide kopumā piešķirta par 7,5 miljoniem eiro. Atlaides par šādu summu piešķirtas automātiski, vadoties no informācijas par rīdziniekiem citās datu bāzēs. Tomēr mākslinieces gadījums ir atšķirīgs.

“Dž.Skulmes gadījums liecina par to, ka cilvēki nevēršas nodokļa administrācijā ar iesniegumu NĪN pārrēķināt, nedod mums informāciju par jauniem apstākļiem ģimenē. Mums bieži vien nav pilnas informācijas, un daudzas lietas atkarīgas tieši no nodokļa maksātāju aktivitātes – vai tiek uzrakstīts iesniegums un mums izstāstīta situācija. Informācija no cilvēku ar invaliditāti reģistra mums nav pieejama, šo lietu jau ilgstoši mēģinām risināt, tas ir grūti, jo tie ir sensitīvi dati,” sacīja Rīgas domes pārstāvis.

Paziņojumi par nodokli rīdziniekiem tiek izsūtīti līdz 15.februārim, un mēneša laikā šos aprēķinus var pārsūdzēt. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību, kas uzskaita iedzīvotāju grupas, kas var lūgt NĪN atvieglojumus, nosaka noteikumi Nr.198.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Notikumu chronika Atbildēt

  Nesen Rīgā kāda sirma gleznotāja ļoti sabaidījusi Rīgas Domi, Valsts Zemes dienestu un Kadastra reģistru. Augstāko līmeņu ierēdniecības zināmas aprindas kopš vakardienas pārņēmušas šaubas kas tuvu panikai, sākas valsts pamešana. Nekustamo senāk būvēto mazo īpašumu īpašnieki, īpaši penzionāri, pārceļas uz dzīvi hosteļos, radot pat drūzmu. Orgāni ieinteresēti.

 2. Un nepazīstamajiem ksaimiņiem arī tika atlaides vai tikaiSkulmju dzimtai?

 3. “Viņai ir piešķirts 50% atvieglojums nekustamā īpašuma nodoklim, pamatojoties uz normu, ka ģimenē ir persona ar invaliditāti,”
  ===========================
  Mīļie cilvēki, ņemiet vērā, ka arī VECUMA PENSIONĀRIEM pienākas 50% atlaide, protams, ja mājoklis netiek izīrēts. Dome diemžēl piesūta visiem pensionāriem rēķinus, kur norādita summa bez atlaidēm.
  Izmantojiet šo iespēju un nefinansējiet negodīgo Rīgas domi!

 4. Bet kur tad pārrēķins par iepriekšējo gadu pārmaksāto 50% apmērā ?
  To Rīgas Dome ir vienkārši izkrāpusi un nozagusi, jo pārsūdzēt nodokli var tikai mēneša laikā.
  Par zagšanu un krāpšanu ir Rīgas Domei līdz 8 gadu cietuma laiks cietumā ?
  Vai prokuratūra ierosinās kriminallietu ? gaidīsim paskatīsimies.

 5. Vai Džemma parakstījās? Atbildēt

  Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI

  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

 6. Ko nozīmē īpašs iesniegums?Tas ir visiem pieejams?Vai tikai biezajiem atlaidēm?

 7. vai tad Rīgas domē strādā tikai muļķi, pielīdēji, nekauņas, likumu nezinātāji, krāpnieki, izspiedēji (nezinu kā vienā vārdā viņus apzīmēt), kuri momentā pēc skandāla piemēro nodokļu atlaidi, kā tas var būt – nodokļu atlaide uzreiz pēc saceltā skandāla, RĪDZINIEKI NEAIZMIRSTIET DRĪZ VĒLĒŠANAS

 8. un kā ar pārējiem? Viss ka vienmēr – latviešiem visi, kuri sevi par maksliniekiem dēvē, ir svētās govis. Bet to mākslinieku ir puse Latvijas, un visiem jālīdz. Veciem muļķiem, kuri visu mūžu strādajuši un nodokļus maksājuši, nekas nepienākas, bet makslinieki dzīvo cepuri kuldami, naudiņa pa tiešo kabatā, bet kad problēmas, tad uzreiz sakas gaudas – ak, kādi nabadziņi, palidziet un sametaties

 9. Tāda dīvaina kampaņai šai t.s. tautas māksliniecei sanākusi. Ja savā ilgstošajā mūžā nemitīgi bijusi aktīva sabiedriskā darbiniece, varbūt, saviem radiniekiem piepalīdzot, varēja noskaidrot NĪN nodokļu likmju pielietošanas pretlikumības Rīgā, valstī kopumā? Ja ir vārds, ir arī atbildība, vai tikai savs krekls, kā vienmēr, tuvāks?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   90+ gadīga jaunava gan nav (pat teorētiski nedrīkst būt!) tā, kurai būtu jācīnās par pareizu nodokļu rēķināšanu un to politiku kopumā! Tādēļ mums ir ierēdņu bataljons un vesela kaudze “aizstāvju” kantoru.
   Neētiski ir piesaukt nopelnus un velns vien zina ko vēl! Ir jārada vietējam cilvēkam, ja gribat- latvietim, samaksājama nodokļu sistēma un nedrīkst, visādu spekulāciju rezultāta, vienīgo māju īpašniekus padarīt par bezpajumtniekiem ne aiz kādiem “augstiem” mērķiem.

 10. domāt, ka 1750 ļoti maza summa, ko viegli samaksāt, ja pensija ir 200 eiro mēnesī? Cik paliek pāri, ja vēl elektrība, ūdens rēķini par visu gadu? Mīnusos iekšā un jāiet kārties, jo naudas ēšanai vispār nepaliek nekādas. atradušies labdari- bļin!

  • dzivot miljonus vērtā īpašumā un sudzeties ka nodoklim nepietiek ir vienkārši stulbi. tas ir kā ar hammeru iebraukt bendzintankā un no sagrabejušo autiņu īpašniekiem bičot naudiņu degvielai.

  • Lai izrēķinātu, cik paliek pāri, varētu ministrijai VARAM ieteikt vismaz šādu formulu, kamēr šie nav neko citu paveikuši, lūk cik vienkārši: 1750-200=1520. Valūtā Eiro, protams. Un ar šādu atlikumu tak var izdzīvot pat ierēdnis.

 11. Nodoklis par neparko Atbildēt

  Uztrieps pārs gleznas vai ko viņa tur dara. Un nodokli samaksātu. Nau jau Rozentāls.

 12. Izlasot RD tā saucamo atvieglojumu sarakstu daudzi vai nu būs spiesti deklarēt invalīdus vai pašiem par tādiem kļūt.Lielāku absurdu grūti iedomāties.

 13. ak tad pirms māksliniece sataisīja publisku skandālu, RD nebija zināms, ka tur ir pierakstīta persona, kam pienākas 50% atlaide??? kā sataisa publisku šmuci, tā uzreiz iedod atlaidi! jūs visus par idiotiem uzskatiet vai kā? gribiet apklusināt sabiedrībā pazīstamu cilvēku pirms vēlēšanām, tā izskatās!

  • tu lasi ar vai tikai dirs? Atbildēt

   atlaidi viņai iedeva jo pienākas tāpec ka invalids tur dzīvo, un viņa to butu dabujusi uzreiz bez visa trokšņa medijos ja kā visi normāli cilvēki ietu un skaidrotos atiecigajā iestādē. RD nevar izsekot kurš nu ir dabujis invaliditāti kurš ne. bet tante pa slinku gan saistošos noteikumus izlasit, gan pakaļu pakustināt un aiziet noskaidrot kas ir kas ja analfabēte. vieglāk medijos sacelt troksni, un tā papīrus sakārtot

   • Trāpīji garām, kvēlais ausainīša aizstāvi no tualetes. :))

    Ja reiz ausainīša dome izsūta šos NĪN rēķinus, tad viņi arī ir atbildīgi par rēķina saturu, t.i., summu.

 14. Es ļoti atvainojos, bet nav smieklīgi, pēkšņi atradās atlaide,būtu kāds parastais cilvēks nekādas atlaides nebūtu,būtu pilnā mērā jāsamaksā, jā nē, tad noņemtu, un iegādātos ,kāds no augstiem kungiem pa lēto.
  Domā ,ka mēs vienkāršie neko nesaprotam.ha..Ha.ha

  • Desmitniekā!!!

  • nesmejieties,olga! Atbildēt

   Es ,piemēram,arī nezināju,ka man pienākas atlaide.Uzzināju to pilnīgi nejauši.RD vienkārši neinformē par tādām lietām.Pašam jāinteresējas,bet vecie cilvēki daudzi internetu nelieto un nezin,kam pienākas atlaides.Pašam jāiet,jāraksta iesniegums un tikai tad ir rezultāts.Ļoti,ļoti daudzi to nezin un maksā vai arī nemaksā un zaudē īpašumus,ja neietilpst tai kategorijā,kam pienākas atlaide.

 15. UZMANĪBU!!!!!!!!!!!!!!!

  Aktuāli tiem ,kam īpašumi nav sadalīti dzīvokļu īpašumos!!!!!!!!!!

  Izpētot nodokļa aprēķināšanas kārtību , secināju ,ka Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde aprēķinot nodokli dzīvokļos nesadalītajiem īpašumiem tos aprēķina no īpašuma kopsummas un tādejādi pārkāpj MK noteikumus Nr. 495 ( 20.06.2006.) ,kur 23.1.4. punktā noteikst ka “ēkām ,kurām ir veikta būves kadastrālā uzmērīšana ,kuras rezultātā būvei ir noteiktas viena vai vairākas telpu grupas , nekustamā īpašuma nodokļa likmi nosaka atsevišķi katarai telpu grupai”.
  Visiem šiem īpašniekiem ir jāvēršas ar prasību ,lai nodokli aprēķina pēc LR likumdošanā noteiktajam!
  Neļausim sevi apzagt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • itkā jau lasa, bet tik to ko grib. skaidri uzrakstits ka mēneša laikā saņemto rēķinu var apstridet, ja uzskati ka aprēķins nav korekts , tad raksti iesniegumu lai speciāki tev pārrēķina. musdienās tos rēķinus sastāda datorizeti, un neviens speciāli neiedziļinās katrā atsevišķā rēķinā vai tas ir pareizs, vai programmas sastāditājs irņēmis vērā visus likuma punktus, un vai datu bāzē ir ievadits teikim tevis piesauktais gadijums konkrētajam īpašumam. tāpec ir īpašnieks kas saņēmis rēķinu var mēneša laikā to apstrīdet un tad lūk izskata konkrēti šo īpašumu kas pienākas kas ne

 16. Džemma Skulme. Tautas dziesma. 1969. Audekls, eļļa. LNMM kolekcija. ?

 17. Nodokļu atlaide pienākas par Staļina portretu,ko Skulme gleznoja kā diplomu.Absurds.

  • Tā pienākas pēc likuma,kuram ar staļina portretiem nav nekāda sakara,bet tu esi vienkārši stulba,ja domā,ka šodien atlaides piešķir par staļina portretu mālēšanu.

 18. Šī atlaide ir tikai tāpēc,ka tuvojas pašvaldību vēlēšanas.Lai nebūtu skandāla publiskajā telpā Rīgas dome samazināja šogad šo nodokli,savādāk “Saskaņa” var zaudēt balsis.Ļoti vienkārši.

 19. Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI

  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu

 20. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 21. Ja neesi slavens mākslinieks tad garantēta izmešana no sava dzimtas īpašuma.Pati aktīvi piedalījās pie pašreizējās valsts izveidošanas.Ja nebūtu lamātie saskanieši pie varas Rīgā nez vai dabūtu vispār kādu atlaidi.

 22. Atlaidi varētu dot ja dzīvotu viena.Savā laikā komunistus naski slavināja un māleja.Tad dedzīgi par neatkarību iestājās.Tagad,kad izveidotais monstrs gatavs pašu izmest no dzimtās mājas,spiesta pazemoties un prasīt atlaidi.Ko lai dara pārējie tūkstoši,kas spiesti knapināties,lai samaksātu nepārtraukti augošos rēķinus.

 23. kur taisnība,viņai atlaide,bet mēs nabaga tauta maksājam piespiedu zemes nomas maksu,kuru zemi mēs izmantot pa nevaram.KĀMĒC RD NESAMAZINA MUMS 50% KO??
  NETAISNĪBAS KALNGALS,REDZ VIŅAI DZIMTAS RELEKVIJA JĀPĀRDOT,BET KO LAI PĀRDODAM MĒS NABAGI????

 24. kas arī bija jāpierāda Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži (SILES cūklopi) ir vienlīdzīgĀKi par visiem pārējiem (sīklopiem).”

  / Džordžs Orvels, “Dzīvnieku ferma.”, 1945. gads /
  &
  MUĻĶU zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

 25. Ieteiktu gadskārtējiem paziņojumiem ” piedrukāt ” klāt gadījums, kad pienākas atlaide un tad nebūs pārpratumi…pie tam – spekulācijas tik un tā nebūs iespējamas, jo vai nu persona atbildīs norādītajam , vai ne….

 26. kāpēc vispār cilvēkam jālūdzas, lai nodoklis kļūtu samaksājams…??? vai tiešam aprēķiniem jābūt tādā detalizācijas pakāpē, ja mājolī ir konkrētas grupas invalīds vai deklarēts nepilngadīgais vai pensionārs – tie visi kļūst par finansiāli kritiskiem jautājumiem (vairumā gadījumu – ar konkrētu fiksācijas datumu – 1.janvāri) – kas tā par kadastrālo vērtību un nodokļa diferenciācijas augstāko matemātiku, lai cilvēkam nav jākļūst par žēlastības lūdzēju…??? vienkārši normāls nodoklis, ko bez nervuzālēm var apmaksāt? – par daudz prasīts??? uz šādu nodokļu detalizāciju taču gan pašvaldībā, gan zemes denestā, gan finanšu ministrijā vajag daudz kvalificētu darbinieku, bet vai tas kaut ko palīdz cienījamās mākslinieces kāda cita, ierindas pilsoņa gadījumā? Un dalītie īpašumi? domājamās daļas? jaukta tipa apbūves zonas? Un nākamgad vēl šķirošana pēc būves ekspluatācijā nodošanas gada…??? Kam par to jādomā?

  • un vēl – ja nu nav “paveicies” neiekļūt nevienā no “laimīgajām” atvieglojumu kategorijām, bet esi kaut-kur- pavidam – tas nozīmē, ka pako mantas un pārcelies… jo dzimtais mājoklis kļuvis pārāk ekskluzīvs…?

 27. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Priecājos, ka cienījamajai māksliniecei un cīnītājai pat Latvijas neatkarību ir šāda pretimnākšana, taču….
  Cik nav līdzpilsoņu, kuri maksā un maksās šos neapdomīgi noteiktos nodokļus.
  Latvijā ir pilnīgi no sākuma jāpārstrādā NI nodokļa noteikšanas kārtība! Pirmām kārtām jāsašķiro iedzīvotāji. Jā, jā- jāsašķiro: veciedzīvotāji, kuriem tas ir vienīgais dzīvoklis (māja) jau paaudzēs, tad ienācēji pirms X? gadiem, kuriem tas arī ir vienīgais dzīvoklis, tad jaunie, vienīgo, pieticīgo (150 -200 m2) māju īpašnieki un tad jau jaunbagātnieki, kuri nopirkuši īpašumu virs 200m2, lai būtu Mežaparkā, bet tā ir viņu vienīgā dzīvesvieta un tad tie, kas pērk “pilis”, tādā veidā ieguldot lieko naudu, un tas NAV VIENĪGAIS īpašums dzīvošanai.
  Protams, es kaut ko aizmirsu, par katru “šķiru” noteikti var strīdēties, taču jāsaprot, ka NEDRĪKST IZLIKT ļaudis no vienīgās, bieži vien pašu celtās, mājas nepārdomātu nodokļu dēļ.
  Valstij jāsaprot, ka mums ne tuvu nav rietumnieku algas un nedrīkst viņu nodokļus ņemt par paraugu! Nez vai friči saviem pensionāriem (arī vidējai un jaunajai paaudzei) uzliek lielāku NĪ nodokli par viņu reāliem ieņēmumiem vai tuvu 100%?! Izbrīna, ka valdība drosmīgi nebaidās un nemācās no 5. gada. *Ja reiz plīsīs, s. ūdi būs vairāk kā bērnu vannīte! *sens vidzemnieku teiciens

  • laiks jau saprast Atbildēt

   ka pūstošais kapitālisms nežēlo nevienu kas nav spējiga maksāt. un nav svarigi vienigais, ne vienigais, pašu celts, manots vai vel kas. zem tilta vieta atradīsies. un tā starp citu notiek jebkur pasulē, bet jus vēl sociālismā aizķerušies ar savu domāšanu, kaut lamājat krievu laikus no panckām laukā,

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    kapitālisms tiem, kas strādāja un pelnīja kapitālismā! Nevienā spēlē tās norises laikā, arī dzīves, džentlmeņi nemaina noteikumus. Šie penši ir savu mūžu nostrādājuši, kaut ko sasnieguši, uzcēluši mājas, maksājuši nodokļus, bijuši arodbiedrības biedri un tagad tādi ”kapitālisti” kā Tu, velk viņiem nost pēdējās bikses! Vai Tev kauna nav? Un vēl kaut ko vāvuļo par aizķeršanos. Rukā, vecīt, pelni sev pensiju, bet neaiztiec to un tos, kas savu mūžu aizvadījuši grūtā darbā un nedzīvo viņu būvētajās mājās! Pārējās valstis (kā Tu izsakies) dzīvo no saviem nopelnītiem bonusiem un nelūr pāri sētai, lai paraudzītos, ko vēl varētu kādam atņemt un ko prihvatizēt.

    • ari šis komentetājs sociālismā aizķēries Atbildēt

     kā reiz tas ka nekas navmūžigs un var mainities vienā mirklī, ir šis pasules pamayprincips, un piesukkt ka spēles noteikumus nemaina, ir pastulbi, un kā vel maina, un nepārtraukti, un šoreiz spēles noteikumus starp citu šie paši pensionāri izmainija atgūstot brīvibu ar skaļu saukli kaut pastalās bet vrīvs. nu lūk tas pastalu laiks pienācis. citam ātrāk citam vēlāk, cits velķepurojas…..

   • kapec-laiks jau saprast Atbildēt

    +++ Pievienojos laiks saprast

 28. bet vienalga viņai ir jāmaksā nenormāla summa pie 1800.Ārprāts.

 29. Ko darīt ,ja ģimenē nav mākslim-nieku ,vai invalīdu?

 30. re kā, pasudzejās netā, pavaimanāja un iedeva atlaiditi. tulit viss mežaparsks skries iesniegumus rakstīt:) LA jau te strīpā publicē mabaga miljonāru vaimanas ka nodokļiem nepietiek zelta šķivji jāpārdod, jādzer no kruzites nevis kristāla glāzēm……

  • labāk aizveries! Atbildēt

   Viņa atlaide pienākas pēc likuma,ko viņa,acīm redzot,nezināja.

   • normāli cilvēki iet uz skaidrojas kas pienākas kas nepienākas pie atiecigajām iznstancēm, bet te kundzita savas problēmas caur medijiem risina, jo par lepnu un par slinku pati savu pakaļu kustināt

    • pakaļu slinkums kustināt ir tikai tādiem lumpeņiem kā Jūs!

    • Kundzei ir 91 gads un la nu ko,bet slinkumu gan viņai nevar pārmest.Gribētos redzēt,kādus kalnus tu gāzīsi viņas gados.ja nu vienīgi vēl kādu rupjību spēsi uzdriķēt.

     • Džemma Skulme ir svēta. Ja kādam ir pretenzijas, es apbrīnoju stulbumu. Neviens nekad neatļaus apvainot Džemu. Latvieši stāvēs un kritīs ar ložmetējiem rokās, bet neļaus līst sūdiem no bedrēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+