Latvijā
Rīga

Gleznotāju Zemzari 90 gadu jubilejā “sveic” ar draudiem iesūdzēt tiesā14


Uldis Zemzaris
Uldis Zemzaris
Foto – LETA

Mākslinieks vecmeistars Uldis Zemzaris pirms savas 90. dzimšanas dienas saņēmis iespaidīgu “dāvanu” no Rīgas pilsētas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks”. Māksliniekam un viņa dzīvesbiedrei Ilzei atsūtīts pirmstiesas brīdinājums par parāda saistību dzēšanu. Vēstulē norādīts, ka māksliniekam esot komunālo maksājumu parāds 249,35 eiro un likumiskie procenti 1,18 eiro, kas uzkrājušies ” līdz 2009. gada 31. martā” (citēts no vēstules – red.). Ja parādu nesamaksāšot mēneša laikā, tad tikšot iesniegts prasības pieteikums tiesā, apķīlāti banku konti, kustamie un nekustamie īpašumi.

“Smukās tūtiņās esmu sakrājis visas savas maksājumu kvītis, kas apliecina, ka mums nav neviena parāda – viss ir laikā samaksāts. Rakstnieku mājai, kur dzīvojam, kopš 2009. gada vairs nav nekāda sakara ar “Rīgas namu pārvaldnieku”, jo esam izveidojuši savu biedrību, kas rūpējas par nama apsaimniekošanu,” stāsta Uldis Zemzaris un turpina, ka laikam šis pašvaldības uzņēmums meklējot muļķus, no kuriem izspiest naudu. Mākslinieks pastāstīja, ka rakstnieku mājā pārsvarā dzīvo gados cienījami cilvēki un ka tādu pašu vēstuli esot saņēmusi arī kāda vientuļa kundze. “Tie vēstuļu rakstītāji laikam domā, ka mēs nobīsimies un samaksāsim. Ja jau tas parāds būtu, es patiešām samaksātu, bet neviens mums nespēj pateikt, kurā gadā un kurā mēnesī tas radies, tad kāpēc man būtu jāatbalsta blēži?” vaicā mākslinieks.

Ilze Zemzare nekavējoties devusies pie “Rīgas namu pārvaldnieka”, sameklējusi vēstules parakstītāju tiesvedības nodaļas juristu Aigaru Muzikantu, lai viestu skaidrību, taču tā arī neesot izdevies neko noskaidrot. Uzrakstījusi iesniegumu, kurā lūgusi norādīt parāda rašanās gadu un datumu, bet atbildi, kā norādījis jurists A.Muzikants, saņemšot pēc mēneša. “Draudu vēstulē, ko saņēmām, rakstīts, ka pēc mēneša “Rīgas namu pārvaldnieks” sniegs prasību tiesā pret mums, ja nebūsim nomaksājuši vairāk nekā 200 eiro. Tur nevienam neinteresē sniegt atbildi saprātīgā termiņā,” saka mākslinieka dzīvesbiedrene.

Sazinoties ar juristu A.Muzikantu, uzzināju, ka “Rīgas namu pārvaldnieka” vadītājs (valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs -M.L.) viņam esot devis uzdevumu visiem parādniekiem izsūtīt vēstules. A.Muzikantam izsniegts parādnieku saraksts, un viņš savu uzdevumu izpildījis. “Ja kādam kaut kas nepatīk, lai pieprasa aprēķinu. To nosūtīsim mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas brīža,” sacīja Muzikants.

Saistītie raksti

Daudzdzīvokļu nama Vesetas ielā biedrības “Rakstnieku nami” valdes priekšsēdētājs režisors Arvīds Krievs pastāstīja, ka 2009. gadā, kad nama iedzīvotāji atteicās no “Rīgas namu pārvaldnieka ” filiāles “Valdemārs” pakalpojumiem, viņi savā kontā bija uzkrājuši vairākus tūkstošus latu. Dīvaini, ka iedzīvotāji tagad saņem šādas vēstules. Tas apliecina vien to, ka cilvēkiem jāglabā savas maksājumu kvītis gandrīz vai no kara laikiem, jo nezina, kurā laikā vajadzēs tās vilkt laukā, lai pierādītu, ka neesi parādnieks,” secina biedrības vadītājs.

Atgādināšu, ka pirms vairākiem gadiem “Rīgas namu pārvaldnieka” augsta ranga finanšu pārvaldes darbinieki, sagrozot grāmatvedības datus, no uzņēmuma kontiem vairākos maksājumos bija aizskaitījuši 247 000 latu. Nauda bijusi klientu maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem. Toreiz tika aizturētas divas personas – viens darbinieks un viena privātpersona. No uzņēmuma aizplūdusī nauda bija klientu maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem. Kaut gan toreiz uzņēmuma vadība solīja, ka uzņēmumā tiks radīta tāda kontroles sistēma, lai varētu izvairīties no līdzīgu situāciju atkārtošanās, tomēr Vesetas ielas rakstnieku nama iedzīvotājiem rodas šaubas, vai solītais ir izpildīts.

LA.lv