×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Turbo

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Vāģu” triumfs šoreiz iedzīvināts gliemežu pasaulē, un šīs ģimenes animācijas filmas galvenais varonis nav nekas cits kā sacīkšu autiņa īpašu degšķidrumu ieguvis censonis, vārdā Turbo. Viņam radusies iespēja pierādīt, ka ne visi gliemeži pārvietojas gliemeža ātrumā.

Kaut arī Turbo draugi nebeidz atgādināt, lai viņš aizmirst par savu sapni, drošsirdīgā un mērķtiecīga mīkstmieša garu, pretēji psiholoģijas grāmatās rakstītajam, tas netraumē, un mazā radībiņa, kamēr viņa sugas brāļi naktīs rātni čuč, cenšas kaut minimāli pietuvināties tam, kas pilnībā aizņēmis viņa prātu, – dalībai sacensībās. Diemžēl, kā jau nojaušams, nekādi rekordi nabadziņam nespīd, kaut arī konkrēta attāluma pievarēšana aizņem ar katru reizi arvien mazāk laika, tomēr tas ir krietni tālu no rezultāta, kādu sasniegtu ar ašākas pārvietošanās refleksu apveltītas radības. Bet pēc kāda negadījuma, kad Turbo ķermenītī nokļūst dažas piles sacīkšu autiņu brīnumainās dziras un viņš patiešām kļūst superātrs, gliemezis ne vien pamatīgi pārsteidz savus draugus un darba cīņubiedrus, bet arī piesakās startēt leģendārās sacensībās, kuras uzvarētājs, šķiet, ir zināmāks par zināmu un vai ikkatrā intervijā zibina savus baltos zobus, jo nemaz nepieļauj iespēju, ka kaut kāds mīkstmiesis varētu atņemt viņam tik ierasto kausu.

Jau reklāmas materiālos pieteiktie atslēgtas vārdi – filmu piedāvā animācijas darbu “Madagaskara” un “Kung Fu Panda” veidotāji – atklāj arī “Turbo” auditoriju, un, pievienojot 3D telpas iespējas un līdzību ar izsmalcināto gastronomijas portretu “Gardēdis”, kā arīdzan sacīkšu garu, uz ekrāna atdzīvināta virkne amizantu, kaut arī ne īpaši izstrādātu, proti, labu vai sliktu, varoņu, kuru dienas un nedienas atkarīgas no viņu apķērības, iepriekšējās pieredzes un arīdzan dzīves mērķiem. Interesantākās ir sacīkšu epizodes – gliemežu kopīgais starts, iespējams, uz šo brīdi ir pats labākais, kā atklāt rūcošu spēkratu sacensības sākumu visā kino vēsturē, – bet uz demagoģiskajām norādēm gan acis labāk pievērt, tāpat kā uz paredzamā stāsta attīstību, kuras atrisinājums ir skaidrs jau pašā sākumā, jo Turbo ir no tās cinīšu sugas, kam paredzēts lielus kalnus gāzt. Taču atmiņā “Turbo” neaizķersies, kaut arī režijas debitanta Deivida Sorena centieni ir bijuši vairāk nekā cītīgi – tas gan nav attaisnojies kases ieņēmumos – un jau šī gada decembrī kompānijas “Netflix” ēterā nonāks televīzijas seriāls, kurā galvenā loma uzticēta ar superātrumu apveltītajam gliemezim. Visticamāk, ka arī tas neiztiks bez baltām patiesībām par draugu un ģimenes nozīmīgumu un uzticību savam sapnim, neskatoties uz visiem pārbaudījumiem, kas galveno varoni piemeklējušas.

“Turbo” ir viduvēja animācijas pilnmetrāžas filma, kas atbilstoši pēdējo gadu sasniegumiem šajā žanrā turpina spēlēties ar spilgtām krāsām un kaut uz mirkli slavas saulītē izcelt kādu piektā plāna varoni, taču ar piecgadīgu bērnu humora izjūtu vien ir par maz, lai tā izpelnītos vietu tajā oriģinalitātes plauktā, uz kura pēc desmit gadiem nebūs nosēdies neviens garlaicības puteklis. Kaut arī, kā saka pats lielākais neģēlis, “neviens sapnis nav par lielu, un neviens sapņotājs – par mazu”.

Varbūt noder!!


“Turbo”, ASV, 2013.

Režisors: Deivids Sorens.

Lomas oriģinālvalodā ieskaņojuši: Raiens Reinoldss, Pols Džiamati, Maikls Pena, Snoop Dogg, Maija Rūdolfa, Semjuels L.Džeksons, Mišele Rodrigeza, Luiss Guzmans, Bils Heiders, Ričards Dženkinss; filma dublēta arī latviešu un krievu valodā.

No 25. oktobra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+