×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Glīti, ērti, izturīgi apģērbi darbam

apgerbs_017_vs

Lai strādājot nevajadzētu šķendēties, ka T-krekls neturas biksēs vai arī tām ir pārāk seklas kabatas, tāpēc neko nevar ielikt, nepieciešams piemērots darba apģērbs. Kur un ko meklēt?

 

Valkātāja vajadzībām un prasībām atbilstošu darba apģērbu raksturo divi galvenie parametri: kvalitatīvs, īpaši apstrādāts audums un ērts piegriezums. Šos izstrādājumus šuj no elpojoša materiāla, kam ir speciāls pārklājums, kas to pasargā no saraušanās, no mitruma, no eļļas iedarbības, tas ir ugunsdrošs. Darba apģērbam paredzētais audums var būt no 100 % kokvilnas, bet pārsvarā izmanto kokvilnas un poliestera vai cita sintētiska materiāla sajaukumu dažādās procentuālās attiecībās, jo tad materiāls ir izturīgāks.

 

Darba apģērbam jābūt pēc iespējas universālam, praktiskam un piemērotam konkrētajām aktivitātēm. Tāpēc šūšanas speciālisti paredzējuši ielaidumus tajās vietās, kuras var ierobežot kustības, piemēram, papildu trīsstūrveida iešuves jakām zem padusēm, izstrādājuši speciālu piegriezumu biksēm ceļgalos, lai brīvi varētu nomesties ceļos.

 

Parocīgumu garantē arī daudzas kabatas jakām un puskombinezoniem, lai būtu, kur ielikt darba instrumentus un palīgmateriālus.

Individuāli pasūtot darba apģērbu, iepriekš vajadzētu pārdomāt, cik daudz kabatu vēlaties un kur tās vēlams novietot. Tās var būt lielākas un mazākas, uzšūtas un iekšpusē iestrādātas. Modelim jābūt iespējami universālākam arī ekonomisku apsvērumu dēļ – lai, mainoties objektam vai gadalaikam, nebūtu atkal jāgādā jauna drēbju kārta. Daudzi apģērbu ražotāji arī strādā tieši pēc šī principa, piedāvājot kombinezonus un virsjakas ar piepogājamu oderi, jakas, kuras var transformēt par vesti, īsākas, garākas, ar pieliekamām un noņemamām piedurknēm.

 

Lauksaimniekiem, medniekiem un makšķerniekiem

Jau astoņpadsmit gadu Latvijas tirgum darba apģērbus piedāvā ražotne “Vētras-2” Lielvārdē. Galvenokārt orientējoties uz lauku saimniecībās un mežizstrādē strādājošajiem, šujot tērpus arī medniekiem un makšķerniekiem. Piedāvājumā ir vairāku izmēru (S, M, L, XL un XXL, bet, ja nepieciešams, šuj arī lielāka izmēra) darba apģērbu modeļi, kas meistaroti no speciāli apstrādāta auduma, lai būtu aizsardzība pret ūdeni, netīrumiem, mehānisku iedarbību, pret dzirkstelēm (metinātājiem), kā arī, lai varētu intensīvi valkāt un viegli kopt.

– Mēs piedāvājam trīs modeļu bikses, četru veidu vestes, septiņu modeļu puskombinezonus un sešas dažādas jakas, gan siltinātas, gan ne. Darba apģērbu šujam no kokvilnas ar poliestera vai citu piemaisījumu. Jo vairāk sintētikas, jo audums izturīgāks, toties kokvilna labāk uzsūc mitrumu. Katrs var izvēlēties, no kāda auduma pasūtīt, varam šūt arī no 100 % kokvilnas, – stāsta ražotnes “Vētras-2” īpašniece Ināra Dumpe.

Darba apģērbiem paredzētos audumus piedāvājot 12 krāsu toņos, arī baltu – kombinezonam ar jaku un kapuci biteniekiem.

 

Mežiniekiem un medniekiem šuj tērpus no kamuflāžas auduma, metinātājiem – no auduma, kas apstrādāts, lai neaizdegtos, ja uzkrīt kāda dzirkstele, bet no kokvilnas ar sintētikas piedevu top virsvalki kūtī strādājošajiem.

 

Oderēm izmantojot 100 % kokvilnu vai 100 % poliesteru, siltinājumam – sintaponu.

– Modeļus var apskatīties mūsu mājaslapā, aprīļa sākumā būsim arī izstāžu centrā “Rāmava”, bet parasti tos visus tirgojam savā veikaliņā Lielvārdē.

Pasūtījumu izpildot aptuveni divu nedēļu laikā.

 

Daudzveidīgi modeļi
apgerbs_014_VS

Viens no lielākajiem darba apģērbu ražotājiem Latvijā ir SIA “Sakta”, kas specializējies dažādu profesionālo darba apģērbu sēriju izveidē un ražošanā mediķiem, celtniekiem, veikalniekiem, mežiniekiem, lauksaimniekiem un pāstrādes uzņēmumu darbiniekiem. Uzņēmums atrodas Tukumā, filiāles – Jūrmalā, Kandavā un Engurē. Vairāk nekā 150 atšķirīgus darba un profesionālo apģērbu modeļus šujot no dabīga (kokvilna) un jaukta tipa (kokvilna + poliesters vai kāds cits sintētiskais materiāls) audumiem, kas ražoti Latvijā, Igaunijā, Polijā, Somijā un Krievijā. Audumi ir ķīmiski apstrādāti, lai tie būtu skābes izturīgi, ūdeni un eļļu atgrūdoši, antistatiski un nedegoši.

– Darba apģērbus lauksaimniekiem jau desmit gadus darinām no auduma, kurā ir 54 % kokvilnas un 46 % poliestera. Atsauksmes ir labas, tāpēc pastāvīgie klienti izvēlas tieši to, bet, protams, pasūtījumus varam izpildīt arī no cita materiāla, – skaidro SIA ” Sakta” galvenais menedžeris Igors Koļesņikovs.

Darba apģērbi – plānas un siltinātas bikses, puskombinezoni, pilni kombinezoni, jakas, vestes, par vesti transformējamas jakas top pēc uzņēmuma speciālistu izstrādātām piegrieztnēm un izvēlētiem materiāliem. Katrs modelis ir detalizēti aprakstīts uzņēmuma mājaslapā www.sakta.lv, tur arī minēts, no kāda auduma katrs šūts, kā tas kopjams. Piemēram, par puskombinezonu ar karājošām kabatām ir šāds apraksts: “Viena liela krūškabata ar rāvējslēdža aizdari, divi nodalījumi zīmuļiem, kabata ar klapi mobilajam telefonam. Divas priekškabatas, aizmugurē – divas portfeļkabatas ar klapēm un spiedpogu aizdari. Divas lielas ceļu uzlikas no pastiprinātas nodilumizturības auduma. Puskombinezona priekšdalā un mugurdaļā – divas karājošās kabatas ar papildu nodalījumiem. Muguras vidusvīlē un lencēs iešūta gumija. Lences garums regulējams ar sprādzēm. Materiāls: 60 % kokvilnas, 40 % poliamīds. Mazgāt 60 grādu temperatūrā.”

 

 

 

Darba apģērbi modelēti un šūti tā, lai valkātājiem būtu maksimāli ērti. Jaku rāvējslēdžiem pāri ir vēju aizturošas klapes, piedurkņu galos aprocēs ir ievērta gumija, kabatas – ar klapēm un spiedpogām.

 

Jakām bieži izvēlētas stāvapkakles, biksēm – dubults audums ceļgalos. Jaku siltināšanai izmanto sintaponu un mākslīgo kažokādu. Šī uzņēmuma piedāvātie darba apģērbi esot viegli kopjami – uz katra modeļa birkas ar simboliem norādīts, kā tas pareizi jādara.

Vispieprasītākie esot puskombinezoni, kombinezoni un jakas. Tie maksā, sākot no 14 latiem. Cenu mājaslapā nenorādot, jo katram pasūtītajam modelim to nosaka patērētais materiāla daudzums, detaļu daudzveidība un citi faktori. Pasūtījumu var nodot klātienē, telefoniski vai pa e-pastu, izpildes laiks – no divām līdz četrām nedēļām.

Ārvalstīs – Itālijā, Zviedrijā, Somijā, Holandē un Polijā – ražotus darba apģērbus var iegādāties SIA “Pakom” veikalā Rīgā, Ganību dambī 216. Šī segmenta preci piedāvā arī SIA “Lords&Co”, “Fashion Lab” un citi.

 

Arī priekšauts vajadzīgs

Darba apģērbu no džinsa auduma iespējams pasūtīt šūšanas darbnīcā Ķeguma novada Rembates pagasta “Zarumos”. Jaku, bikšu, puskombinezonu, uzsvārču šūšanai izmantojot arī tā dēvēto “darba audumu”, kurā ir 70% kokvilnas un 30% poliestera. Taču Sandras Petrovičas vadītās šūšanas darbnīcas galvenais trumpis esot brezenta un gumijoti priekšauti dažādu nozaru darbiniekiem, kā arī uzņēmumu logo, emblēmu un citu motīvu izšūšana.

– Brezents ir speciāli apstrādāts, lai atgrūstu ūdeni un dzirksteles. No šī materiāla šūti priekšauti lieti noder gan dārzniekiem, gan krāvējiem, gan keramiķiem un metinātājiem. Tos iecienījuši arī bitenieki, kad jāstrāda ar vasku. Priekšauti ir ūdens necaurlaidīgi, ar kabatām, tāpēc ir, kur ielikt darbarīkus. No gumijota auduma darinātos priekšautus vairāk pērk lauksaimnieki, lai varētu pasargāt drēbes, kad, piemēram, rok kartupeļus. Šo darba apģērba gabalu izmanto arī uzņēmumos, kur ir dārzeņu vai cita veida mazgājamās līnijas, tos pasūta veterinārsti operācijām. Gumijota auduma priekšautiem nav kabatu, lai pa caurumiņiem, kas rodas, audumu caurdurot ar adatu, nesūktos ūdens.

Piedāvātos modeļus un citu ar darba apģērba pasūtīšanu saistītu informāciju var aplūkot šūšanas darbnīcas mājaslapā www.zarumi.anazana.com. Ja pasūtījumu nav daudz, apģērbu uzšujot ļoti ātri – pat vienā dienā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+