Latvijā
Sabiedrība

Glīts un sakopts zālājs visas sezonas garumā. Piesakies zāles pļaušanas pakalpojumam! 16

Foto: Bigstock.com / nikkytok

Viens no estētiskas vides priekšnoteikumiem ir glīts un sakopts zālājs visas sezonas garumā. Lai uzturētu savu piemājas mauriņu vai kādu lielāku platību ideālā kārtībā, ar vienu pļaušanas reizi sezonā noteikti nepietiks. Tam ir nepieciešama regulāra zāles pļaušana ar speciālu aprīkojumu, kas ne vienmēr ir pieejams zaļo platību īpašniekiem. Tas ir iemesls, kāpēc ir vērts izmantot profesionālus zāles pļaušanas pakalpojumus, ko piedāvā vides apsaimniekošanas uzņēmumi.

Zāles pļaušanas īpatnības

Ja vēlies savu mauriņu padarīt par ideālu gan savās, gan apkārtējo acīs, tas ir jāpļauj divas reizes nedēļā, taču jāievēro, ka zāles pļaušanas biežums ir atkarīgs no tās augšanas ātruma, kas var mainīties pat vienas sezonas laikā. Zāli būtu ieteicams pļaut, ja tās garums ir aptuveni 5 cm, tāpēc, ja vēlies saglabāt šādu augstumu, mauriņš būtu jāpļauj līdzko zāles garums sasniedz 7 cm.

Perfektam zāles pļaušanas rezultātam tiek izmantota specializēta tehnika, piemēram:

  • trimmeris;

  • pļaujmašīna;

  • mauriņa traktors;

  • traktortehnika, kas ir aprīkota ar smalcinātāju vai pļaujmašīnu.

Ar šādu specializēto aprīkojumu ir iespējams veikt zāles pļaušanu visdažādākajās platībās – no mauriņa līdz lauku pļavai. Neskatoties uz platības lielumu, zālāja kopšana un uzturēšana nav nemaz tik vienkāršs darbs, jo tas paredz vairāku zāles pļaušanas īpatnību ievērošanu. Tieši tāpēc daudzi zaļo platību īpašnieki izvēlas izmantot vides apsaimniekošanas uzņēmumu pakalpojumus zāles pļaušanai.

Kam pievērš uzmanību zāles pļaušanas speciālisti?

Pirmkārt, ir ieteicams pļaut sausu zāli, jo slapja zāle līp klāt pļaušanas mehānismam, radot papildu slodzi aprīkojumam. Otrkārt, lai zāle būtu mīksta, nedrīkst nopļaut vairāk par trešdaļu no zāles stiebra garuma, jo tādā gadījumā apstājas zāles sakņu augšana. Tieši tāpēc zāles stiebri neaug un kļūst asi.

Uzmanība tiek pievērsta arī jauna zāliena pļaušanai, piemēram:

  • zāles pirmā pļaušana jāveic, kad tās garums ir sasniedzis apmēram 6 – 10 cm;

  • pirmajā pļaušanas reizē nevajadzētu pļaut zāli, kas ir zemāka par 5 cm.

Vides apkalpošanas uzņēmumu speciālisti ievēro šos un citus noteikumus, lai Tava zaļā platība iegūtu pēc iespējas sakoptāku izskatu.

Daži svarīgi padomi zālāja kopšanā pēc speciālistu ieteikumiem

Lai izvairītos no nezāļu parādīšanās, zāliena augšanas sākumā ir nepieciešams aktīvi veicināt tā augšanu. Turklāt viengadīgo nezāļu izplatīšanos palīdz samazināt arī nopļautās zāles savākšana. Tomēr ne vienmēr nopļautā zāle ir jāsavāc.

Patiešām, pirmās 3 – 5 reizes ir ieteicams to izdarīt, bet nākamajās reizēs nopļauto zāli var arī atstāt, jo tā satur daudz barības vielu, kalpojot par mēslojumu augošajai zālei. Nopļautās zāles pārpalikumus vajadzētu savākt katru trešo, ceturto reizi, ja vien tie nav lieli zāles kumšķi – tos jāsavāc vienmēr.

Profesionāla zāles pļaušana jebkāda veida platībai

Ņemot vērā zaļo platību apsaimniekošanas specifiku, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia Vide” piedāvā kvalitatīvus zāles pļaušanas pakalpojumus Rīgā, kā arī Ādažu, Mārupes, Babītes, Salaspils novadā. Zāles pļaušana dažādās platībās tiek nodrošināta gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, gan namu apsaimniekotājiem.

Aktuāls ir arī jautājums par to, kāda ir zāles pļaušanas cena. Izvēloties SIA „Eco Baltia Vide” pakalpojumus, zāles pļaušanas cena tiek aprēķināta individuāli, ņemot vērā pļaujamo platību. Turklāt uzņēmums piedāvā arī zāles savākšanas un izvešanas pakalpojumus par izdevīgu samaksu. Papildu informāciju iespējams iegūt SIA „Eco Baltia Vide” mājaslapā vai kādā no klientu apkalpošanas centriem.

Uztici savu zaļo platību SIA „Eco Baltia Vide” speciālistiem un iegūsti perfektu zālāju jau pavisam drīz!

 

LA.lv