×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Glīts pakaramais un dekors sienai no jūras izskalotiem “dārgumiem” (1)

Gvido Kajona un Signes Folkas fotoGvido Kajona un Signes Folkas foto

Pēc pastaigas gar jūru mājās mēdzam pārnest kādu “dārgumu”, kas atrasts slapjajās smiltīs – ūdens nogludinātu kociņu vai stikla gabaliņu, skaistas formas akmentiņu vai mazu dzintara drupatiņu. Tos var ne tikai noglabāt kastītē uz plaukta, bet arī izmantot tīri praktiskām un skaistām lietām. Parādīsim, kā izveidot glītu pakaramo un dekoru, ko kopā ar akmeņu glezniņu pakārt pie sienas.

 

Materiāli:

jūras izskalotie kociņi

pāris akmentiņi

koka rāmītis

čuguna pakaramais

skrūves

dabīga materiāla aukla

krāsainais kartons

akrila krāsa

ota

šķēres

lineāls

zīmulis

maketētāja nazis

PVA līme

karstās līmes pistole

1. Gludos kociņus saškiro pēc lieluma un formas. Plakanas formas dēlītis noderēs dekora pamatam, apaļi dažāda garuma kociņi, nolikti šķērsām, veidos dekora pamatni. Kociņus pirms līmēšanas kārtīgi izžāvē saulē un pēc tam ar suku notīra smiltis. Uz plakanās pamatnes ar karsto līmi pielīmē dažāda izmēra un formas apaļos kociņus. Ļauj līmei nožūt.

2. Auklu sagriež divos gabalos. Katru gabalu ap kāda horizontāli uzlīmētā kociņa galu. Abus galus sasien kopā mezglā.

3. Koka rāmīti nokrāso ar akrila krāsu. Ļauj krāsai nožūt. Ja izmanto veikalā pirktu fotorāmi, tam izņem priekšējo stiklu.

4. Akmeņu dekora pamatni veido no divu veidu kartona tainsstūriem. No krāsainā kartoa piegriež taisnstūri rāmīša iekšējas malas lielumā tā, lai rāmīša iekšējās malas priekšējā daļa nosegtu visas kartona malas. Otram kartona slānim jābut stingram, to var izgriezt no parastā iesaiņojuma kartona. Abus salīmē ar PVA līmi. Ļauj līmei nožūt.

5. Akmentiņus kārtīgi nomazgā un nožāvē. Ar karsto līmi akmentiņus pielīmē pie kartona pamatnes. Ļauj līmei nožūt, tad pamatni ievieto rāmi un malas no otras puses nostiprina ar karstās līmes pilieniem. Rāmīti pielīmē pie kociņu pamata.

6. Lielākā koka plāksnē ar zīmuli atzīmē metāla pakaramā vietu.

7. Tā kā izskalotie koki parasti ir mīksti, tos viegli apstrādāt ar parastu maketētāja nazi. Ar nazi izveido padziļinājumu pakaramā ieskrūvēšanai, lai koka pakaramais cieši piegulētu sienai. Pieskrūvē pakaramā detaļu.

 

Speciālista knifiņi

* Ja nav pie rokas karstās līmes pistoles, līmēšanai var izmantot biezu PVA līmi, tikai tad jārekinās, ka līme žūs krietni ilgāk. Baltā PVA līme izžustot kļūst caurspīdīga un ir ļoti izturīga, tādēļ noder šādu darbu veikšanai.

* Rāmītī akmentiņu vietā var līmēt gan kādu skaistu gliemežvāku, gan dzintara gabaliņus, skaisti izskatās uz piemērotas krāsas fona uzlīmēti dažādas krāsas stikla gabaliņi, ko jūras viļņi noslīpējuši gludus un matētus.

rokdarbi150

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+