Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Globālā sasilšana kafijas tasē: apdraudēta raža visā pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Globālā sasilšana ikdienā – īpaši tik lietainā kā šī vasara Latvijā – var šķist pārspīlēta, taču kafijas audzētāji visā pasaulē gan klimata pārmaiņas ir pamanījuši savā durvju priekšā – un drīz tās var izjust arī kafijas patērētāji, brīdina BBC.

Pasaulē ik dienu tiek izdzerti divi miljardi (!) tasīšu kafijas, taču šī dzēriena cienītājiem, vienalga, espresso, latte vai kapučīno formā, var pienākt grūti laiki.

Meksikā pēdējos gados par ikdienu kļuvušas spēcīgas lietusgāzes, kas pārpludina kafijas plantācijas. Pārmērīgā mitruma rezultātā krūmi cieš no slimībām, augļi nokrīt nenogatavojušies, un stādījumi iet bojā. Stāvokli vēl sliktāku padara pārmērīgo nokrišņu izraisītie zemes nogruvumi, kas aprijuši veselas plantācijas. Arī kafijas dzimtenē Āfrikā kafijas plantācijas apdraud iepriekš neredzētas slimības un kaitēkļi.

Speciālisti iesaka: izbaudiet savu dienišķo dzērienu, kamēr vēl varat: iespējams, kafijas ērai tuvojas skarbs noslēgums…

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+