Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Globālā sasilšana kafijas tasē: apdraudēta raža visā pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Globālā sasilšana ikdienā – īpaši tik lietainā kā šī vasara Latvijā – var šķist pārspīlēta, taču kafijas audzētāji visā pasaulē gan klimata pārmaiņas ir pamanījuši savā durvju priekšā – un drīz tās var izjust arī kafijas patērētāji, brīdina BBC.

Pasaulē ik dienu tiek izdzerti divi miljardi (!) tasīšu kafijas, taču šī dzēriena cienītājiem, vienalga, espresso, latte vai kapučīno formā, var pienākt grūti laiki.

Meksikā pēdējos gados par ikdienu kļuvušas spēcīgas lietusgāzes, kas pārpludina kafijas plantācijas. Pārmērīgā mitruma rezultātā krūmi cieš no slimībām, augļi nokrīt nenogatavojušies, un stādījumi iet bojā. Stāvokli vēl sliktāku padara pārmērīgo nokrišņu izraisītie zemes nogruvumi, kas aprijuši veselas plantācijas. Arī kafijas dzimtenē Āfrikā kafijas plantācijas apdraud iepriekš neredzētas slimības un kaitēkļi.

Speciālisti iesaka: izbaudiet savu dienišķo dzērienu, kamēr vēl varat: iespējams, kafijas ērai tuvojas skarbs noslēgums…

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+