Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Globālā sasilšana kafijas tasē: apdraudēta raža visā pasaulē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Globālā sasilšana ikdienā – īpaši tik lietainā kā šī vasara Latvijā – var šķist pārspīlēta, taču kafijas audzētāji visā pasaulē gan klimata pārmaiņas ir pamanījuši savā durvju priekšā – un drīz tās var izjust arī kafijas patērētāji, brīdina BBC.

Pasaulē ik dienu tiek izdzerti divi miljardi (!) tasīšu kafijas, taču šī dzēriena cienītājiem, vienalga, espresso, latte vai kapučīno formā, var pienākt grūti laiki.

Meksikā pēdējos gados par ikdienu kļuvušas spēcīgas lietusgāzes, kas pārpludina kafijas plantācijas. Pārmērīgā mitruma rezultātā krūmi cieš no slimībām, augļi nokrīt nenogatavojušies, un stādījumi iet bojā. Stāvokli vēl sliktāku padara pārmērīgo nokrišņu izraisītie zemes nogruvumi, kas aprijuši veselas plantācijas. Arī kafijas dzimtenē Āfrikā kafijas plantācijas apdraud iepriekš neredzētas slimības un kaitēkļi.

Speciālisti iesaka: izbaudiet savu dienišķo dzērienu, kamēr vēl varat: iespējams, kafijas ērai tuvojas skarbs noslēgums…

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+