×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Globālā tīmekļa izgudrotājs brīdina par interneta brīvību ierobežošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Globālā tīmekļa radītājs Tims Bērnerss-Lī brīdinājis, ka vairāku valstu valdības un lielākās biznesa korporācijas tiecas ierobežot interneta brīvību.

Šā iemesla dēļ Bērnerss-Lī, kurš globālo tīmekli radīja pirms 25 gadiem, aicināja pieņemt starptautiskus likumus, kas garanētu interneta neatkarību un interneta lietotāju privātumu, informē ziņu aģentūra “AFP”. “Ja kāda interneta kompānija kontrolē jūsu pieeju internetam, ja viņi var redzēt, kādas interneta vietnes jūs apmeklējat, tad viņiem ir milzīga kontrole pār jūsu dzīvēm,” nedēļas nogalē Londonā notikušajā konferencē “Tīmeklis, ko vēlamies” (“Web We Want”) sacīja Bērnerss-Lī. “Ja valdība var liegt jums, piemēram, iepazīties ar opozīcijai simpatizējošām interneta vietnēm, tad viņi jums var sniegt ierobežotu priekšstatu par realitāti, lai paši spētu noturēties pie varas.”

59 gadus vecais globālā tīmekļa izgudrotājs aicināja izstrādāt interneta versiju par Lielo Brīvības hartu (13. gadsimtā Anglijā pieņemtu likumu kopu par cilvēku brīvībām, kas tiek uzskatīta par vienu no mūsdienu demokrātijas iedīgļiem). “Ir bijuši vairāki gadījumi, kad interneta brīvības ir pārkāptas. Tāpēc ir pienācis laiks prasīt Lielo Brīvības hartu. Es gribu globālo tīmekli, kurā es netieku izspiegots un kurā nav cenzūras,” paziņoja Bērnerss-Lī.

Vienlaikus datorzinātnieks uzsvēra, ka internetā ir jāizskauž visas pretlikumības. “Protams, bērnu pornogrāfija un pamācības kā apzagt banku ir tikpat nelikumīgas. Taču šīs lietas bija pretlikumīgas pirms globālā tīmekļa un tās būs pretlikumīgas pēc globālā tīmekļa,” sacīja Bērnerss-Lī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+