×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Hipotekāro kredītu ņēmējiem būs atviegloti noteikumi (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

DNB bankas valdes locekle un viceprezidente Anita Bērziņa

DNB banka piedāvā atvieglotus noteikumus hipotekāro kredītu ņēmējiem, kuri gribētu iegādāties bankas no parādniekiem pārņemtos dzīvokļus. Pērkot bankas meitas uzņēmuma “Salvus” īpašumā esošos dzīvokļus, banka sola aizdot līdz 90% no to vērtības.

Piemēram, kādā Rīgas mikrorajonā par 50 000 eiro pērkot labiekārtotu divistabu dzīvokli, parastajā kārtībā pirmā iemaksa pircējam būtu 20% no tā vērtības jeb 10 000 eiro. Bet, pērkot dzīvokli, kurš pašlaik ir bankas meitas uzņēmuma “Salvus” īpašumā, pirmā iemaksa šādam dzīvoklim būtu divreiz mazāka.

Bankas valdes locekle un viceprezidente Anita Bērziņa atzīst, ka lielai daļai iedzīvotāju, kas gribētu nopirkt savu mājokli, aizņemoties naudu bankā, joprojām lielākais šķērslis ir banku prasītā pirmā iemaksa. “Tāpēc esam izdomājuši, kā pircējiem atvieglot pirmās iemaksas maksājumus,” viņa skaidro, “un viens no mūsu piedāvājumiem ir pašreizējiem īrniekiem, kas gribētu pirkt šo dzīvokli, tāpat kā līdz šim maksāt tikai īri. Bet gada līdz pusotra gada laikā iekrātā īres maksa būtu daļa no pirmās iemaksas hipotekārā kredīta saņemšanai.

“Par dzīvokli maksājot īri, piemēram, 400 eiro mēnesī, gadā iekrātie 4 800 eiro jau būtu apmēram puse no pirmās iemaksas. Pēc tam dzīvokļa iemītnieks maksātu bankai atlikušo hipotekārā kredīta daļu,” piebilst DNB bankas Kvalitātes pārvaldes vadītājs Kaspars Anckalniņš.

Uz jautājumu, kādiem jābūt ienākumiem, piemēram, jaunai ģimenei ar vienu bērnu, lai banka vispār ielaistos sarunās par hipotekāro kredītu mājokļa iegādei, Kaspars Anckalniņš atbild, ka ienākumu novērtējums atkarīgs no tā, kādu īpašumu šī ģimene gribētu nopirkt. Tomēr viņš rēķina, ka ģimenei, kurā ir divi pelnītāji kuru apgādībā ir viens bērns, kopējiem ienākumiem pēc nodokļu nomaksas vajadzētu būt aptuveni 1000 eiro mēnesī.

Bankas pārstāvji paredz, ka pieprasījums pēc hipotekārā kredīta pieaugs. Pēc bankas pasūtījuma šā gada maijā pētījumu aģentūrā “Compass” veiktās iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka tuvākajos gados savu dzīvokli vai ģimenes privātmāju plāno iegādāties aptuveni 5% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Tā, pēc bankas pārstāvju domām, esot zīme, ka iedzīvotāji dzīvo labāk, viņu ienākumi un spēja maksāt pieaug. Otra labā zīme esot pēc ilgiem strīdiņiem Saeimā pieņemtie Maksātnespējas likuma grozījumi, kas vieš skaidrību par hipotekāro kredītu izsniegšanas noteikumiem. Kaspars Anckalniņš atzīst, ka par likumā paredzēto iespēju ņemt hipotekāro kredītu, paredzot jebkurā brīdī atdot bankai ieķīlātā mājokļa atslēgas, ļaudis interesējas maz. Tam ir vienkāršs izskaidrojums. Ar šādiem noteikumiem par 50 000 eiro pērkot, piemēram, minēto divu istabu dzīvokli, pirmā iemaksa no parastajiem 20% pieaug līdz 40% no īpašuma vērtības.

“Šo kreditēšanai labvēlīgo apstākļu ietekmē esam pārskatījuši arī mūsu bankas hipotekārās kreditēšanas politiku. Iepriekšējos mēnešos, vērtējot kredīta prasītāju pieteikumus, vispirms pievērsām uzmanību nekustamā īpašuma atrašanās vietai. Bet turpmāk vērtēsim nevis vietu, bet kredīta prasītāja ienākumus un viņa noskatītā mājokļa vērtību,” skaidro Anita Bērziņa. “Un vēl, lai hipotekārie kredīti kļūtu vairāk pieejami iedzīvotājiem, esam vienojušies ar Latvijas attīstības finanšu institūciju “Altum” par līdzdalību valsts atbalsta programmā jaunajām ģimenēm.”

Kā zināms, arī šis atbalsts piedāvā samazināt pirmās iemaksas apmēru apmaiņā pret valsts galvojumu kredīta ņēmējam.

Valsts galvojuma apmērs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē: ar 1 bērnu – līdz 10% no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 10 000 eiro; ar 2 bērniem – līdz 15% no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 15 000 eiro; ar 3 un vairāk nepilngadīgiem bērniem – līdz 20% no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 
20 000 eiro. Maksājamā aizdevuma kopsumma no tā gan nesarūk. Par valsts galvojuma tiesu klientam samazinās tikai pirmās iemaksas apmērs.

“Tādējādi, pērkot dzīvokli, kurš pašlaik ir meitas uzņēmuma “Salvus” īpašumā, pirmā iemaksa būtu nevis 10%, bet vēl divreiz mazāka,” piebilst Kaspars Anckalniņš.

UZZIŅA

DNB bankas noteikumi, par 78 000 eiro iegādājoties labiekārtotu divistabu dzīvokli (60 kv. m) jaunajā projektā

Pirmā iemaksa:

* Pilnas atbildības kredīts – 15% = EUR 11 700;

* Kredīts ar daļēju atbildību (noliktās atslēgas) – 40% = EUR 31 200;

* Ja “Salvus” īpašums – 10% = EUR 7800, ir iespēja izvēlēties īres vietā pirmā iemaksa un šos EUR 7800 iemaksāt pakāpeniski;

* Ja valsts galvojums ģimenēm – 5% (atkarībā no bērnu skaita) = EUR 3900.

Ikmēneša maksājums pilnas atbildības kredītam ~ EUR 300, ja pirmā iemaksa mazāka, mēneša maksājums būs attiecīgi nedaudz lielāks, un otrādi.

Ģimenes (divi pieaugušie un viens bērns) ienākumu apmēram jābūt vismaz EUR 1200 mēnesī.

DNB bankas noteikumi, par 31 500 eiro iegādājoties labiekārtotu divistabu dzīvokli (45 kv. m) padomju apbūves sērijas “lietuviešu projektā”

Pirmā iemaksa:

* Pilnas atbildības kredīts – 25% = EUR 7875

* Kredīts ar daļēju atbildību (noliktās atslēgas) – 40% = EUR 12 600

* Ja “Salvus” īpašums – 10% = EUR 3150

* Ja valsts galvojums ģimenēm – 5 – 15% (atkarībā no bērnu skaita) = EUR 1575 – EUR 4725

Mēneša maksājums pilnas atbildības kredītam ~ EUR 130, ja pirmā iemaksa mazāka, mēneša maksājums būs attiecīgi nedaudz lielāks, un otrādi.

Ģimenes (divi pieaugušie un viens bērns) ienākumu apmēram jābūt vismaz EUR 920 mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kundze Lebrun Alexis Atbildēt

    Mans vārds ir Lebrun Alexis kundze. Es dzīvoju Spānijā un šodien esmu ļoti laimīga sieviete? Es teicu sev, ka jebkura aizdevuma aizdevējs, kas varētu mainīt manu un manas ģimenes dzīvi, nosūtīšu ikvienu, kurš meklē viņiem aizdevumu. Viņi deva man un manai ģimenei laimi, man bija nepieciešams aizdevums € 150,000.00 Lai sāktu savu dzīvi visur kā atraitnei ar 3 bērniem, es domāju šo godīgo un dievu aizdevuma aizdevumu no tiešsaistes kompānijas, kas man palīdzēja ar aizdevumu EUR 150 000,00 apmērā, patiesībā viņi Baidās uz cilvēkiem, cienījama aizdevuma sabiedrība.

    Esmu ļoti priecīga, ka pagājušajā nedēļā esmu saņēmu viņu aizdevumu. Ja jums ir nepieciešams aizdevums, un jūs esat 100% pārliecināts maksāt aizdevumu, lūdzu, sazinieties ar viņiem un, lūdzu, pasakiet viņiem, ka viņas uzrunāja kundze Lebrun Alexis. Sazinieties ar e-pasta adresi: {tuerkiyefinansbank@linuxmail.org} vai {tuerkiyefinansbank@gmail.com)

    Kundze Lebrun Alexis

  2. Pagaidām nekas neliecina, ka būtu radušies atviegloti noteikumi. Kam vajag, tas skatās onecredit.lv vai iet uz visām bankām pēc kārtas.

Draugiem Facebook Twitter Google+