×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. decembris, 2017
Drukāt

GMI nākamgad augs par 3,20 eiro. Ņirgāšanās, saka tiesībsargs (4)

krediti_nauda

Garantētā minimālā ienākuma (GMI) apjomu no nākamā gada plānots noteikt 53 eiro apmērā. Šo apmēru tiesībsargs kritizē kā pārāk mazu, taču Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) apgalvo, ka vairumā gadījumu tas ir tikai viens no sniegtajiem atbalsta veidiem.

Pēdējo reizi garantētā minimālā ienākuma apjoms koriģēts pirms četriem gadiem. Šonedēļ valdība GMI palielināja par 3,20 eiro. Par šādu pieaugumu iepriekš tika panākta vienošanās ar Latvijas Pašvaldību savienību, turklāt ar nosacījumu, ka vietvarām ir lielākas iespējas novērtēt pabalsta pieprasītāju patiesos ienākumus un materiālo stāvokli.

“Tās ir brīvpusdienas skolās, dzīvokļa pabalsts, cita veida palīdzība, kas ir daudz mērķētāka. GMI izmaksā skaidrā naudā un mēs ne vienmēr varam būt pārliecināti, kas tiek izmantoti tiem mērķiem, kam domāts,” saka LPS padomniece sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Tiesībsarga Jura Jansona ieskatā summa neatbilst cilvēku reālajām vajadzībām un būtu vismaz dubultojama. Tikmēr, Labklājības ministrija, kas GMI pieaugumu iesniedza valdībā, cer, ka divu gadu laikā izdosies gūt politisku atbalstu sistēmai, kas minimālā ieņēmuma līmeni aprēķinās par pamatu ņemot vidējos mājsaimniecību ieņēmumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Visas trīs koalīcijas partijas to uzskata par pietiekamu.Pārējās neiebilst!

  2. Izsmiekls. Tiešām skumji…

  3. Būtu 10 kāršojami, tas gan!

  4. =Tiesībsarga Jura Jansona ieskatā summa neatbilst cilvēku reālajām vajadzībām un būtu vismaz dubultojama. Tikmēr, Labklājības ministrija, kas GMI pieaugumu iesniedza valdībā, cer, ka divu gadu laikā izdosies gūt politisku atbalstu sistēmai, kas minimālā ieņēmuma līmeni aprēķinās par pamatu ņemot vidējos mājsaimniecību ieņēmumus.=
    Vai reālajām vajadzībām tiesībsargs varētu ieteikt darba spējīgajiem strādāt – balstīt var tikai bērnus un invalīdus un pie tam patiesos ( nevis prātu un veselību nopīpējušus, nonarkojošos, nodzērošos…) invalīdus…. . Tos prātu un veselību nopīpējušus, nonarkojošos, nodzērošos vajadzētu ievietot darba namos un lai sev pelna iztiku ar fizisku darbu. Ja pašiem mācība nelīdz, tad valstiskā griba dos citiem piemēru – nepīpē, nelieto narkotikas, nedzer un ej strādāt.
    Arī es pazīstu vairākus, kuri dzer, pīpē un pastrādā kādu nedēļu un slimības lapa mēnešiem ( rociņas trīc… ). Tikai krutka katru dienu – nakti…Točkas strādā un arī narkotikas viegli pieejamas – atcerēsimies sabiedrības aktīvo cīņu un varnešu negribēšanu likvidēt narkokioskus… Nekas nav mainījies – jā tie kioski likvidēti, bet tāpat tirgo – ja labi padalās ar jumtu pat līdz pašiem likumdevējiem ( ja tā nebutu – narko tirgoņi saņemtu pēc likuma – ja ne nāvessodu, tad ieslodzījumu uz mūžu, bet likums ļauj Latvijā pēc pāris gadiem turpināt. Turpat attiecinu arī krutkas tirgoņus un atkal piesedz – ko tad tiesībsargs saredz? Visu ko tikai ne to – kas bendē iedzīvotājus…

Draugiem Facebook Twitter Google+