Dabā
Zaļā dzīvošana

GNP spēcīgais negaiss izpostījis vairākas dabas takas – salauztas kāpnes, gājēju tiltiņi0


Negaisa postījumi GNP dabas takās.
Negaisa postījumi GNP dabas takās.
Foto: DAP

Šīs nedēļas spēcīgās vētras nodarīto postījumu dēļ uz laiku apmeklētājiem slēgtas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā (GNP) un līdz bojājumu novēršanai Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ejot dabā ievērot īpašu piesardzību. Vislielākos bojājumus ir nodarījuši vētras gāztie koki, kas sakrituši pāri takām – sabojājuši infrastruktūru, gan bloķējot un salaužot kāpnes, gan sagāžot gājēju tiltiņus, tā portālam “La.lv” pastāstīja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Patlaban apmeklētājiem nav pieejama Piķenes kraujas taka Siguldas Velnalas apkārtnē, kā arī kāpnes no Gaujas tilta Siguldā uz Livonijas ordeņa pili un kāpnes no Gaujas tilta uz vagoniņu. Šajās vietās ir izvietotas informatīvās zīmes, un Gaujas Nacionālā parka viesi tiek aicināti pastaigām un dabas baudīšanai izvēlēties citus maršrutus.

GNP spēcīgais negaiss izpostījis vairākas dabas takas - salauztas kāpnes, gājēju tiltiņi

Koki pār pastaigu takām bija sagāzti arī Gleznotājkalna apkārtnē, pie Mednieku namiņa Krimuldā, taču šajās vietās tie jau ir sazāģēti un novākti. Ņemot vērā, ka postījumu apmērs ir ļoti liels un daudzviet tiem nav iespējams piekļūt ar transportu, bojājumu novēršanai būs nepieciešams laiks.

Spēcīgais lietus un izskalojumi sabojājuši taku segumu Vikmestes gravā Siguldā un pie Zvārtes ieža, koki sagāzti arī Amatas ģeotakā un vietām tā nav izmantojama pastaigām.

“Aicinām Gaujas Nacionālā parka (GNP) viesus būt saprotošiem un uzmanīgiem, dodoties dabas takās,un būsim pateicīgi, ja, pamanot sagāztus kokus vai cita veida bojājumus, iedzīvotāji par to pavēstīs Pārvaldei, tādējādi palīdzot mums daudz īsākā laikā apzināt situāciju visā GNP teritorijāun savlaicīgi īstenot taku sakārtošanu,” pauž Pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Informāciju par pamanītajiem bojājumiem DAP lūdz sūtīt uz e-pastu info@daba.gov.lv.

Pārvalde aicina dabas draugus ievērot piesardzību vietās, kur sagāztie koki vēl nav novākti, jo tie var būt nestabili un apdraudēt drošību.

Šīs nedēļas spēcīgā vētra pastrādājusi nedarbus arī Līgatnes dabas takās, kur gan nogāzti koki un sabojāta infrastruktūra, gan izskalotas taciņas. Līdz bojājumu novēršanai nebūs pieejams aļņu aploka apskates tiltiņš.

Saistītie raksti

Daudzviet spēcīgā lietus radīto izskalojumu dēļ ir apgrūtinoši dabas takas izbraukt ar bērnu ratiņiem. Ne Līgatnes dabas taku iemītnieki, ne arī aploku iežogojumi vētrā nav cietuši.

Skaties vēl foto galerijā, kā negaiss plosījies Kabilē šeit:

Pērkona negaisa postījumi Kabiles saimniecībā "Raspodiņi" un atpūtas kompleksā "Valguma pasaule"
LA.lv
LE
LETA
Dabā
FOTO: Klimata streikam pievienojas arī skolēni Rīgā 2
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
Kā jums šķiet, vai Latvijā vēl būs 20 grādi? Toms Bricis stāsta par astronomisko rudeni
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Dabā
VIDEO. Rīgas Zooloģiskais dārzs sācis apsaimniekot “Āfrikas savannas” ekspozīciju
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Armēņu uzņēmēji iegulda naudu arī Latvijas saimniecībā. Saruna ar Zohrabu Mnatsakanjanu
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laikapstākļus svētdien nosaka aukstā atmosfēras fronte
20 minūtes
LE
LETA
Sports
Pirmo reizi olimpiādē spēlēs arī mūsu meitenes – iespēju nopelna Graudiņa un Kravčenoka
13 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Izrāda kādā Rīgas dārzā uzietos “dārgumus”
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidrots, kas ir sportisko uzvaru pamatā
28 minūtes