×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Gobzems: Būvfirmai “Landekss” nav izdevīga “Palink” maksātnespēja

Foto- LETAFoto- LETA

Būvfirmai SIA “Landekss”, kurai Rīgas apgabaltiesā ir tiesvedība ar veikalu “Iki” un “Cento” operatoru SIA “Palink” par parāda piedziņu, nav izdevīga “Palink” maksātnespēja, jo šādā gadījumā “Landekss” kļūst par pēdējās kārtas kreditoru ar vismazākajām cerībām atgūt parādu, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Landekss” pārstāvis Aldis Gobzems.

“Tas pilnīgi apgāž “Palink” apgalvojumus, ka “Landekss” ir šīs maksātnespējas iniciators, jo tas nav “Landekss” interesēs,” uzsvēra Gobzems. Viņš piebilda, ka, ja jau “Palink” ir maksātspējīgs uzņēmums, tad tas varētu samaksāt savus parādus, nevis “faktiski ņirgāties par kreditoriem”.

“Ja “Palink” ir viss kārtībā ar maksātspēju, tad kāpēc vakar, 5.janvārī, ap plkst.23 “Palink” finanšu direktors mēģināja iznest no “Palink” biroja finanšu dokumentus un pēc tam, kad apsargs to neļāva izdarīt, dokumenti tika vienkārši saplēsti? Tāpat ir informācija, ka vakar no “Palink” biroja ir aizvesti vairāki datori un dokumenti. Vai “Palink” ir kas slēpjams?” jautāja Gobzems.

Advokāts piebilda, ka vakar sarunās ar “Palink” pārstāvošo advokātu biroju “Borenius” būvfirmai “Landekss” ticis draudēts ar Ģenerālprokuratūru. “Mēs labi saprotam, kāpēc šādi draudi tika izteikti. Jo “Borenius” strādā ģenerālprokurora meita. Tādā veidā nevienu iebiedēt neizdosies,” brīdināja Gobzems.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa 5.janvārī atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru “Palink”. Par “Palink” administratori apstiprināta Gundega Rozmisa. Tiesas pasludinātais spriedums nav pārsūdzams.

Tiesa “Palink” maksātnespējas lietu ierosināja pēc privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma.

Viņš cesijas ceļā ieguvis no starp “Landekss” un “Palink” 2008.gada 18.septembrī noslēgtā ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu pret “Palink” par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

SIA “Palink” apgrozījums 2010.gadā bija 73 miljoni latu, kas ir par 65,9% vairāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 44 miljoni latu.

Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies par 62,1% – 2010.gadā “Palink” strādāja ar 3 080 870 latu zaudējumiem, 2009.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 81 30 874 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+