×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Gobzems gatavs nolikt advokāta pilnvaras Zolitūdes traģēdijas dēļ (23)

Foto-LETAFoto-LETA

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems piedalās preses konferencē, kurā informē par tiesā iesniegto pirmo no Zolitūdes traģēdijā cietušo prasībām pret četriem galvenajiem atbildētājiem par 100 miljonu latu piedziņu.

Kustības “Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs!” pārstāvis Aldis Gobzems gatavs nolikt advokāta pilnvaras un atteikties no tiesībām piedalīties politiskajā procesā, ja viņš savā darbībā neievēros Zolitūdes traģēdijā cietušo intereses.

Ar šādu paziņojumu Gobzems nācis klajā, reaģējot uz medijos izskanējušām spekulācijām par viņa darbību.

Portāls “Pietiek.com” vēstīja, ka saskaņā ar “Lursoft” datu bāzes informāciju ziedojumu no būvkompānijas “Re&Re” saņēmusi arī biedrība “Latvijas attīstībai”, kas saistīta ar Einara Repšes, advokāta Gobzema un alkohola ražotāja Donāta Vaitaiša vārdiem.

Tieši Gobzems bijis viens no redzamākajiem 15.decembrī par partiju pārtapt plānojošās un aktīvu reklāmas kampaņu veicošās biedrības “Latvijas attīstībai” atbalstītājiem un runas personām.

Kā liecina biedrības “Latvijas attīstībai” 2012.gada ziedojumu saraksts, 15 tūkstošus latu tai pērn ziedojis nekustamā īpašuma projektu attīstītājs SIA “Retex būve”.

Uzņēmums pagājušo gadu beidzis ar zaudējumiem vairāk nekā 156 tūkstošu latu apmērā, un vienīgais “Retex būves” īpašnieks ir būvkompānija “Re&Re”, liecina “Lursotf” informācija.

“Gadījumā, ja kaut ar vienu savu darbu rīkošos būvfirmas “Re&Re” interesēs, neievērojot Zolitūdes traģēdijā cietušo intereses, nolikšu gan advokāta pilnvaras, gan atteikšos no jebkādām morālām tiesībām piedalīties politiskajā procesā,” paziņojumā medijiem uzsvēra Gobzems.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā cietušo prasība par 100 miljonu latu piedziņu Rīgas apgabaltiesā iesniegta pret tirgotāju SIA “Maxima Latvija”, būvuzņēmumu “Re&Re”, sagruvušās ēkas īpašnieku SIA “Tineo”, ēkas attīstītāju SIA “Homburg Zolitūde” un Rīgas domi.

To iepriekš žurnālistiem pastāstīja zvērināti advokāti Gobzems un Aldis Alliks, tāpat Rīgas apgabaltiesā tiks iesniegts pieteikums par šīs prasības nodrošināšanu – kustamas un nekustamas mantas apķīlāšanu, bet šis pieteikums nebūs vērsts pret Rīgas domi.

Advokāti paskaidroja, ka par šo prasību valsts nodeva cietušajiem nebūs jāmaksā, bet par konkrētas summas piedziņu no katra atbildētāja lems tiesa.

Advokāti, kas ir iesaistīti kustībā “Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs!”, norādīja, ka informāciju par prasītājiem, proti, cietušajiem, viņi neatklās, jo tā ir sensitīva informācija. Tomēr Gobzems papildināja, ka viens no klientiem ir izteicis vēlmi savu vārdu publicēt. Gobzems uzsvēra, ka patlaban notiek mēģinājumi uz cietušajiem izdarīt spiedienu, mēģinot viņus iebiedēt, pārliecināt nerīkoties, norādot, ka cietušo vārdus mēģinās pasargāt.

Tāpat advokāti akcentēja, ka šī nebūs vienīgā prasība, kas tiks celta tiesā, un kopējo prasību apjoms varētu pārsniegt pat vienu miljardu latu.

Kustības pārstāvji un arī cietušo aizstāvji norādīja, ka šis ir principa, nevis algas jautājums, tomēr kāda privātpersona Ģirts Cēlājs un viņa uzņēmums “NPK Terminālis” esot izteicis vēlmi apmaksāt juridisko palīdzību advokātiem, kas ir iesaistījušies kustībā. Tāpat kustībai ir pievienojies arī trešais advokāts Normunds Šlitke.

Advokāti akcentēja, ka no cietušajiem ne pirmstiesas procesa, ne procesa laikā netiks pieņemti “ne santīmi, ne centi”.

Cēlājs sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka viņš un viņa kolēģi no naktskluba “Ego Club” ir gatavi ieguldīt savus privātos līdzekļus, lai palīdzētu cietušajiem, norādot, ka ir izplatījis arī paziņojumu, kurā aicina cilvēkus pievienoties naudas līdzekļu piešķiršanā advokātu darbam.

Viņš skaidroja, ka ir gatavs advokātiem apmaksāt vismaz vairāku stundu darbu katru nedēļu, jo visu viņš nevarētu apmaksāt. Savu iesaistīšanos viņš skaidro arī ar Talsu traģēdiju, kur tiesāšanās notika ārkārtīgi ilgu laiku, un viņš cer, ka šoreiz lietas izskatīšana nebūs tik ilga.

Kā ziņots, iepriekš medijiem izplatītajā paziņojumā advokāti norādīja, ka ir nepieciešama ātra un operatīva cietušo tiesiskā aizsardzība, lai atbildīgie uzņēmumi nekļūtu par “tukšām čaulām”. Viņi aicināja valsts institūcijas tiesas procesā aktīvi veicināt atbildētāju mantas apķīlāšanu.

Kā minēts paziņojumā, advokāti cer, ka šādas prasības pieteikums būs, cita starpā, spēcīgs grūdiens daudz ātrāk un atbildīgāk rīkoties Rīgas domes amatpersonām.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Par to ka radio pārraidē piedalījāties ?

 2. ja vinsh veelas iet politikaa – advokata prakse taa kaa shaa buus jaaptur!!!

 3. Ja pamuļķi ievēlēs šo, tad pašreizējie politiķi liksies kā enģeļi!

 4. daži grib attīstīt noziedznieku Latviju, ja jau reiz notiesāti kontrabandisti tiek ‘ievēlēti’, ‘ievēlēs’ arī šos, paskatiet čekas emmas velēšanu komisijās

 5. jautājumi Gobzemam Atbildēt

  Daži konkrēti jautājumi Gobzemam:
  1. Vai viņš kā advokāts ir piedalījies rēderisma shēmu izstrādāšanā un piemērošanā? Jā vai nē?
  2. Vai viņš šajā sakarā, lai izdzītu cauri šīs savas noziedzīgās shēmas, plašsaziņas līdzekļos ir publicējis nomelnojošas reklāmas par politiķiem un ierēdņiem? Jā vai nē?
  3. Vai viņš cilvēkiem, kuri zaudējuši savus tuviniekus, ir teicis, cik % no piedzītās zaudējumu summas saņems viņš pats? Jā vai nē?
  4. Vai tie būs CPL noteiktie vai vairāk? Jā vai nē?
  5. Vai viņš kandidēs Saeimas vēlēšanās? Jā vai nē?

 6. protams, ka naudu dabūs. Vispirms no Rīgas domes un pēc tam , caur Maximu, no valsts par investīciju neaizsargāšanu.

 7. UZ PRIEKŠU,LĀČPLĒSI!

 8. Rudais lauva IZNāCIS no Latvijas džungļiem ,putniņi saturieties! Kam pats DIEVS devis spēku padarīt uzticēto darbu ,tas to padarīs ar vislielāko atbildību,vēsā mierā.

 9. NETICIET ŠĀ ZĪMUĻA NEVIENAM VĀRDAM! Savtīgāku cilvēku grūti atrast.
  Viņam nav nekas svēts- gan ar rēderisma shēmām atbalstot oligarhus, gan izvēloties klientus.
  Būtu ļoti nepatīkami, ja šāds cilvēks nonāktu saeimā.
  Izskatās, ka Repše nešķiro savus attīstītājus.

 10. pierijies re -re naudas Atbildēt

  jūt, ka glābt neizdosies

 11. uzraudzība: arhitekti būvkonstruktori būvvalde celtnieks…………VISI STULBI
  KUR TIE ŅEMAS, VAI NE RTU?

 12. Ja Kaljusa kungs norāda uz rupjām kļūdām veikala MAXIMA būvinženieru neprasmē projektēt, tad PAR KO VISPĀR MĒS RUNĀJAM…Nesaprotu, KĀPĒC GALVENĀ atbildība tagad tiek jau prasīta no paša SIA “MAXIMA LATVIJA”, NEVIS no RĪGAS DOMES, sagruvušā ēkas īpašnieka, būvuzņēmuma Re&Re, ēkas attīstītāja SIA “HOMBURG ZOLITŪDE”!? Maxima vainīga tajā, ka kaut vai AR KOKU vai STEKU apsargiem vajadzēja IZTRIEKT no veikala visus pircējus pēc signalizacijas atskanēšanas!!!??? Mūsu cilvēki ir inerti un vienaldzīgi pret apkārt notiekošo, viņi iet savu nodomāto ceļu un par sekām NEDOMĀ…!? Galvenais jautājums: KĀ VARĒJA UZCELT ŠĀDU NEDROŠU BŪVI UN PIEŅEMT VIŅU ZINOT, KA TĀ NAV UZCELTA PĒC VISIEM DROŠĪBAS KRITĒRIJIEM!?? Vēl LĪDZĀS šai nedrošajai būvei ceļ TUVU TĀDU DZIVOJAMO MĀJU, kaut ko būvē veikala pagrabstāvā un uz veikala – NEDROŠAS BŪVES JUMTA – kaut kādu dārzu zinot, ka nav ieliktas VAJADZĪGĀ DAUDZUMĀ UN IZTURĪBĀ NEPIECIEŠAMĀS SKRŪVES, kas jumtā izmantotos materiālus godam saturētu…??? Neiebilstu pret Gobzema kungu pašu, bet ja viņš ir saistīts ar tik negodīgu un nekaunīgu cilvēku kā E.Repše, TAD JĀPADOMĀ… Ja kaut kas tāds būtu noticis Ventspilī, tad Lemberga kungu APĒSTU BEZ SĀLS KĀ DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJU VAI BŪTU JAU IESĒDINĀJUŠI AIZ RESTĒM ar viņa vietniekiem un būvvaldi ieskaitot… KUR TE LOĢIKA!?

 13. “Kustības “Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs!” pārstāvis Aldis Gobzems gatavs nolikt advokāta pilnvaras un atteikties no tiesībām piedalīties politiskajā procesā, ja viņš savā darbībā neievēros Zolitūdes traģēdijā cietušo intereses.”

  Gobzems ir Jaunais Ušakovs. Pats rīko, organizē Traģēdjas, pats viņas novērtē, pats noskaidro, ka “papīri kārtībā un visi nevainīgi”, pats būvē Memoriālus, pats neatkāpjas, pats mīl kaķus, Puķkinu, rižaņus, kabineta vadītāju.
  Gobzems arī sevi kontrolēs, vērtēs, atkāpsies, zvērēs, solīs, “dievosies”, zags, melos, “mahinēs” utt. – VISU PATS!
  Dodiet Naudu, es Jums pazīlēšu.

 14. “Advokāti akcentēja, ka no cietušajiem ne pirmstiesas procesa, ne procesa laikā netiks pieņemti “ne santīmi, ne centi”.”

  Kā savādāk, mazāk par 1 000 000 (miljonu) LS. nepiedāvāt! Īsti Vīri, nav “puņķu tapas”. Apsveicam. I repšukam gan Kuģim, gad lidmašīnai pietiks! Jūs esat Puikas uz Goda!

 15. Tukšas mucas sindroms. Kas ir šis Gobzems ? Mafijas bīdīts un gaismā celts jefiņš. Visā šajā jezgā apzināti tiek “aizmirsts” Liepājas Metalurgs. Valdošajai mafijas bandai MAXIMA traģēdija bija īsta MEDUSMAIZE. Vai ievērojāt kā raudošajam Dombrovskim prezidentos aizejot no demisijas paziņojuma padauzīja pa muguru…. .

  • Bij’ tā uzklapēšana – uzrādījums – par lietām Slepenām! No-teik-ti!
   Iekļaujas kremļa:”Ņe ripsja — Žmogas!”
   Un – Mr20% – no “Jutas soļiem” RD – pasargāts – teju …

 16. Protams, šāda mēroga traģēdija nedrīkst palikt bez vainīgo atrašanas un sodīšanas. Tomēr skaidri redzams, ka šī advokātu grupa cer labi nopelnīt uz cilvēku un valsts ciešamām. Var izrādīties, ka piešķirto Ls 15 000 000 būs par maz. Cer tik labi nopelnīt, ka var pat kļūt nevajadzīgas advokāta pilnvaras.
  Uzskatu, ka galvenais ir IZMAINĪT SITUĀCIJU VALSTS PĀRVALDĒ, IZGLĪTĪBAS SISTĒMĀ UN SABIEDRĪBAS MORĀLES CELŠANĀ. Dombrovskis veikt tādas izmaiņas nespēs. Tātad, atkāpšanās ir pareizs lēmums. Vai to spēs cits premjers?

 17. nu neticu šitā puikas nevienam vārdam. viss , ko viņš sludina ir tikai un vienīgi kaut kāds aprēķins. pirms pāris gadiem Aldis bija izsūtījis visādiem uzņēmumiem vēstules ar sevis slavinošiem rakstiem. Pat gribēja viņam par to noņemt advokāda pilnvaras. tagad ,cik noprotams , tad saistīti šitie gājieni ar Repšes partijas nokļūšanu Saeimā. Nu netiksiet jūs , puiši, Saeimā, to es saku kā tautas labāka pazinēja. Jo jūs ar savām reklāmām ļoti atgādinat šlesera un stendzenieka kampaņu

  • Pie viena atcerēsimies tādu “sīkumu” kā publisku rīdīšanas kampaņu pret Kultūras ministri Žaneti Grendi – Jaunzemi.

 18. Reklāma jau laba nākamām saeimas vēlēšanām.

  • Repše nu “iet uz visu banku”…he he! Bet nu solīt 100’000’000…Te nu ir šauts pāri visiem mēriam!

   • Pavēro, ko esi uzrakstījis. Āugstāk aprakstītie Kungi prasa 10x lielāku “naudiņu” – 1 000 000 000. Tie nav “piena puikas”. Nedaudz vairāk kā Parex, “bēru” izdevumus ieskaitot! Forši, vai ne? Šie gan var nonākt aiz restēm, jo pagaidām “izpiežamā summa nav viņu rokās”, pagaidām nav ar ko “atmaksāties”, ja paķers pie kājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+