×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Gobzems novērsis sākotnējos trūkumus prasībā pret Strautmani par goda un cieņas aizskārumu

Foto-LETAFoto-LETA

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems.

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems novērsis sākotnējos trūkumus prasībā pret Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Ētikas komisijas locekli Baibu Strautmani par Gobzema un viņa ģimenes goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar viņas izteikumiem sociālajā tīkla “Twitter.com” kontā, kuros, pēc prasītāja domām, viņam piedēvēta homoseksualitāte, aģentūrai BNS otrdien pastāstīja tiesas pārstāve Dace Priede.

Tiesa 9.jūlijā pieņēma lēmumu par civillietas ierosināšanu, taču lietas iztiesāšanas datums vēl nav zināms. Atbildētājai saskaņā ar Civilprocesa likumu viena mēneša laikā jāsniedz paskaidrojumi.

Priede piebilda, ka lieta nodota tiesneses Ilonas Rūķes lietvedībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa iepriekš bija pieņēmusi lēmumu pieteicēja 27.jūnija prasību atstāt bez virzības, nosakot novērst tajā trūkumus līdz 24.jūlijam.

Gobzems tiesai lūdza uzlikt par pienākumu Strautmanei atvainoties viņam, publicējot “Twitter.com” un visiem oficiāli reģistrētajiem plašsaziņas līdzekļiem nosūtītā rakstveida paziņojumā šāda satura atvainošanos: “Atvainojos Aldim Gobzemam un viņa ģimenei par homofobisku naida runu. Tā ir necienīga LŽA Ētikas komisijas locekles rīcība.”

Tāpat prasītājs arī lūdzis tiesu atzīt par prettiesisku Strautmanes rīcību, 22.jūnijā publicējot “Twitter.com.” savstarpējā kontekstā saistītus ierakstus,kuri nepārprotami norāda uz viņa seksuālo orientāciju un ģimenes dzīves nomelnošanu.

“Strautmane sociālajā vietnē “Twitter.com ” savā profilā “@BaibaStrautmane” ierakstīja homofobiska satura naida runu (teksts saglabāts ar visām gramatikas kļūdām): “Koroče, mani šķebina, kad PDz skatos bildes, kā vispārzināms gejs precas ar meiteni, lai būtu “tikumīgs” Latvijā…” Būtiski uzsvērt, ka minētā frāze nepārprotami attiecināma uz mani un manu ģimeni. To apliecina fakts, ka turpmāk kā paskaidrojumu iepriekšējam ierakstam Strautmane norādījusi: “Bet visvairāk žēl man to cilvēku, kas noticēja viņam kā Maksimas upuru aizstāvim…”, iepriekš aģentūru BNS informēja Gobzems.

Tāpat viņš darīja zināmu, ka vērsies LŽA asociācijā ar lūgumu atstatīt Strautmani no Ētikas komisijas locekļa pienākumu pildīšanas saistībā ar augstāk minētajiem 22. jūnija ierakstiem “Twitter”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+