×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Goda konsuls – Polijas miljonārs

konsuls_4

Polijas uzņēmējs un miljonārs Rafals Bžoska kļuvis par Latvijas Goda konsulu Mazpolijas un Piekarpatu vojevodistēs. Goda konsulāta atklāšanā Krakovā savas vizītes laikā piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

R. Bžoska ir pasta un finanšu kompānijas “Integer.pl Group” dibinātājs un līdzīpašnieks, un tajā ietilpst arī Polijas valsts pasta sīvākais konkurents “InPost”. Pērn decembrī žurnāla “Forbes” Polijas versijas veidotajā bagātāko poļu sarakstā viņš ieņēma 92. vietu, un viņa īpašumu vērtība tiek lēsta ap 207 miljoniem zlotu (34,7 miljoni latu). Goda konsuls ir beidzis Krakovas Ekonomikas universitāti, kur studējis vadības zinības un mārketingu. Kā skaidro Latvijas vēstnieks Polijā Einars Semanis, par Latvijas goda konsulu R. Bžoska iecelts, jo viņam ir sakari un iespējas vēl vairāk attīstīt Latvijas un Polijas biznesa attiecības. Vēstnieks stāsta, ka goda konsuls un viņa pārstāvētās vojevodistes esot ieinteresētas jo īpaši sadarboties ar Latgali – biznesa, tūrisma un izglītības jomās.

 

“Iespējams, Bžoska kungs ar savu biznesu skatās arī uz Baltijas pusi,” teica E. Semanis. Uz Goda konsulāta atklāšanu R. Bžoskis bija atvedis Latvijas mākslinieku izstādi, saksofonista Arta Gāgas koncertu un galdu ar Latvijas precēm.

 

Goda konsuli savu darbu pilda brīvprātīgi un nesaņem par to atalgojumu. “Viņam Latvijas valstspiederīgie var lūgt palīdzību, ja attiecīgajā reģionā nonākuši problēmās, kā arī goda konsuls palīdz attīstīt un dibināt biznesa un kultūras kontaktus,” skaidroja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis. Pagājušā gada beigās pasaulē bija 140 goda konsuli un 13 goda ģenerālkonsuli ārvalstīs. Par goda konsulu var būt gan Latvijas, gan ārvalstu pilsonis, un viņam jābūt teicamai reputācijai. Goda konsulāti darbojas gan valstīs, kur Latvijai ir vēstniecības, gan valstīs, kur dažādu apsvērumu dēļ nav iespējams atvērt vēstniecību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+