Foto – LETA

Goda sardzē pie Dzejnieka
 0

Skatoties televīzijā atvadīšanos no Imanta Ziedoņa, samulsināja, ka vistuvāk dievkalpojuma sākumam goda sardzē stāvēja Rīgas domnieki, pēdējie bija premjers un Saeimas priekšsēdētāja… Kas izvēlējās un veidoja goda sardzi un kā tika izvēlēti konkrētie cilvēki? Kāpēc politiķiem tāds gods? 
Lidija Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Lai godinātu dižo latviešu dzejnieku, tika veidotas goda sardzes, kurās bija aicinātas piedalīties gan kultūras institūcijas, gan radošo profesionāļu savienības, gan valsts un pašvaldību organizācijas, skaidro Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa. Atvadu ceremonijas organizēšanai tikai izveidota īpaša Ministru prezidenta apstiprināta rīcības komisija, sākot no Kultūras ministrijas, Latvijas Televīzijas, kas pārraidīja ceremoniju, līdz pat Aizsardzības ministrijai. Secību, kā pēc kārtas mainījās goda sardze, noteica ”pēc pietuvinātības, pēc etiķetes un protokola un arī pēc ģimenes vēlmēm”, skaidro Kultūras ministrijas pārstāve Iveta Bērziņa-Bebriša. Turklāt atvadu ceremonijā piedalījās arī militārā goda sardze, kas ikdienā ir pie Brīvības pieminekļa. Cilvēki varēja pieteikties goda sardzēm Kultūras ministrijā.

Bēru ceremonijas režisoru Uģi Brikmani izbrīna cilvēku sašutums par politiķu klātbūtni. Tā kā Imants Ziedonis dzīvoja Rīgā, ir pilnīgi saprotams, ka viņu vēlējās pavadīt Rīgas galvenās amatpersonas, uzskata U. Brikmanis. Tāpat arī valsts galvenās amatpersonas nevarēja neatvadīties no Imanta Ziedoņa, kurš bija ne tikai izcils dzejnieks un publicists, bet arī trešās atmodas aktīvs darbinieks un balsojis par Latvijas Republikas neatkarību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir jāsaka kā Knutam Skujeniekam – mēs visi gribam, lai būtu tikai labi cilvēki, bet kur tie labie lai rodas? Mums ir demokrātiski ievēlēta valdība un Rīgas dome, un cilvēki par viņiem ir balsojuši. Citu mums nav,” atgādina U. Brikmanis.

Jāpiebilst, ka vairāki politiķi ir arī Imanta Ziedoņa fonda ”Viegli” atbalstītāji. Viņu vārdi fonda mājaslapā minēti līdzās daudziem citiem – skolu direktoriem, latviešu valodas skolotājiem utt.

Tā, piemēram, Rīgas Teikas vidusskolas skolotāja Daiga Celmiņa ir atbalstījusi fondu un arī stāvēja goda sardzē kopā ar savu skolēnu, kuru ļoti interesē literatūra, I. Ziedoņa daiļradi ieskaitot. D. Celmiņa skolā turpina skaistu tradīciju – lai pieminētu latviešu strēlniekus, ik gadu rīko īpašu literāru vakaru. Vienu gadu pasākums rīkots, skolēniem lasot Imanta Ziedoņa dzeju, pastāstīja viņas kolēģe.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.