Uncategorized

Goda vieta
 0

Foto – Zanda Birze

“Latvijas valsts karoga likumā” nupat pieņemti vairāki svarīgi grozījumi. Tie nosaka, ka valsts karogam Rīgas pils Svētā gara tornī un pie Latvijas Valsts prezidenta rezidences Rīgas pilī un vasaras rezidences Jūrmalā jāatrodas arī ēkas kapitālremonta vai fasādes remonta laikā, ciktāl tā novietošana šādos apstākļos ir savienojama ar cieņu pret valsts karogu. 


Latvijas valsts karoga pastāvīgu atrašanos Rīgas pils Svētā gara tornī varēs pārtraukt tikai īslaicīgu, neatliekamu apstākļu dēļ. Par karoga pastāvīgu novietošanu tornī, pilī un vasaras rezidencē atbildēs Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs.

Likums nosaka, ka turpmāk arī pie Latvijas Valsts prezidenta rezidences Lietuvas un Igaunijas neatkarības dienās būs jāizkar Latvijas valsts karogs kopā ar kaimiņvalstu karogiem.

Izmaiņas likumā paplašina regulējumu par Latvijas valsts karoga lietošanu svētku dienās – turpmāk arī 21. augustā, kas ir Latvijas neatkarības de facto atjaunošanas diena, pie publisko personu, privātpersonu, personu apvienību ēkām un dzīvojamām ēkām būs jāpaceļ valsts karogs.

 

LA.lv