×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Godam iztērēt savas 8760 zelta olas! Ko gadumijas runā teiktu dažādu nozaru pārstāvji (4)

1. Zbigņevs Stankevičs: Vai esi atklājis zvaigzni?

1no16
Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Foto – Timurs Subhankulovs
Gadumijā Latvijas iedzīvotājus tradicionāli televīzijā uzrunās valsts augstākās amatpersonas. Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas uzrunu gadumijā varēsim klausīties 31. decembrī dažas minūtes pirms pusnakts, bet Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna Jaunajā gadā tiks pārraidīta 1. janvārī plkst. 14.50. Politiķu uzrunas tautai bieži vien vēlāk tiek ķidātas – cik tās bija iedvesmojošas, iepriecinošas, prātā paliekošas, asprātīgas… Un nav viegli radīt tādu sakāmo, kas aizķertu katra pavalstnieka sirdi un prātu. Pirms šīs gadumijas “Latvijas Avīze” lūdza vairākus cilvēkus no dažādām nozarēm iztēloties – ko viņi teiktu latvijas tautai, ja būtu jāsaka uzruna tautai Jaungadā televīzijā. Ļāvām gan iztēloties – ja pats būtu Latvijas premjerministrs vai Valsts prezidents, gan arī – ko sacītu kā savas jomas pārstāvis.

Zbigņevs Stankevičs, Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts: “Šobrīd, Vecgada vakarā, laika ziņā atrodamies starp Ziemassvētkiem un Zvaigznes dienu, esam jaunā gada jūtīs. Ziemassvētkos bijām aicināti pārslēgties no ikdienas kņadas, apstāties un pabūt kādu brīdi klusumā. Daudzi bija dievnamā un izgāja no turienes ar kādas gandrīz netveramas Klātbūtnes pieskāriena izjūtu. Jaunajā gadā uz priekšu skatāmies gan ar bažām, gan ar cerību. Mūsu šodienas apstākļus var salīdzināt ar Triju Ķēniņu situāciju – viņi nepārtraukti bija ceļā un nedrošībā par to, ko nesīs rītdiena. Šie Austrumu gudrie neatlaidīgi tiecās pretī izvirzītajam mērķim – sastapt un pagodināt jaundzimušo ķēniņa bērnu. Tāpēc viņi pa­klausīgi sekoja zvaigznei, kas rādīja ceļu. Pēc dažām dienām svinēsim dienu, kad viņi sasniedza kāroto, to sauc arī par Kunga parādīšanās svētkiem jeb Epifāniju, jo tā bija pirmā reize, kad publiski tika apliecināta šī jaundzimušā Bērna īpašā misija. Neskaitāmi mākslinieki savās gleznās ir iemūžinājuši šo notikumu. Gadumijā es vēlos jautāt ikvie­nam: vai tu jau zini mērķi, kuru savā dzīvē gribi sasniegt? Vai esi atklājis zvaigzni, kura tev rāda ceļu? Jo Dievs, radot cilvēku, katram paredz īpašu misiju, tāpat arī zvaigzni, kura viņam rādīs ceļu šīs misijas piepildīšanai. Vēlu veiksmi jaunajā 2015. gadā!”

 1. Zbigņevs Stankevičs: Vai esi atklājis zvaigzni?
 2. Juris Binde: Būs nepieciešama gudrība, tālredzība un pašcieņa
 3. Guntis Zemītis: Iesākumā ir mīlestība – Latvijas mīlestība
 4. Juris Lazdiņš: Viss piedzīvotais padara mūs stiprākus
 5. Gunārs Nāgels: Lai individuālā labklājība saplūst ar kopīgo labklājību
 6. Zane Pilsneniece: Veltiet šo laiku sev un mīļajiem
 7. Dainis Īvāns: Par garaspēka karaspēku
 8. Roberts Krogers: Izmantojiet jebkuru iespēju, ko dzīve ļauj
 9. Dagmāra Beitnere-Le Galla: Būs ļoti aktīvi jāaizstāv Latvija
 10. Lilija Siliņa: Lai katrai dienai būtu paliekoša vērtība
 11. Rita Aksenoka: Lai visi cilvēki justos drošībā
 12. Antons Lisenkovs: Novēlu vienkāršu ikdienas gudrību
 13. Ojārs Petrēvics: Redzēt un darīt tikai labu
 14. Kārlis Auškāps: Brīvi cilvēki veido brīvu valsti
 15. Otto Ozols: Vienoties, ka visi ir latvieši
 16. Maiks Koljers: Nopirksim Lietuvas saldējumu

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Kas ar ko vienosies? Tas ir katra paša ziņā pateikt, kas tu esi. Problēma jau nav tajā. Mums nav apziņas, ka piederība nozīmē pienākumus- ko mēs dosim savai valstij (ASV iedzīvotāju niecīga daļa ir angļu pēcteči, bet saprot savu piederību). Pie mums vairums krievu teiks – ko mēs vēl par to dabūsim? Jo vairumu viņi jau ir paņēmuši. Lai nopirktu, ir jāizdomā kaut kas oriģināls. Piemēram, ja jūs teiksiet, ka esat latvieši, tad mēs savu valsti nodosim un pārdosim. Jums.

 2. Koljers ir dzirksošais, pēc tukšās Beitneres un Ozola gvelšanas kaut kas dzīvīgs.

 3. Miks Koljērs ir visasprātīgākais.

 4. Zbigņevs Stankevičs, Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropopolīts истину глаголит!

Draugiem Facebook Twitter Google+