×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Godavīrs, augstāks par karali (2)

Foto-Zigmāris RumkaFoto-Zigmāris Rumka

Vakar Saldus pusē uz Mazbišu kapsētu pēdējā gaitā devās Jānis Rubulis (dz. 1927. g.) – diplomēts agronoms, bijušās kopsaimniecības “Druva” priekšsēdētājs, savulaik arī Saldus rajona galvenais agronoms.

Jāni Rubuli izvadīja no Saldus pagasta Druvas kultūras nama – tā paša tagadējā Druvas ciematā, kuru pēc kara kopā ar vidusskolu, sporta namu, daudzstāvu dzīvojamām ēkām uzcēla ļaudis, kuri strādāja viņa vadītajā kopsaimniecībā.

Pateicoties Jāņa Rubuļa neatlaidībai un darba spējām, “Druva” kļuva par vienu no stiprākajām saimniecībām Latvijā ar augstu zemkopības kultūru un produktīvu ganāmpulku.

Atšķirībā no citām saimniecībām, kuras pēc valstiskās neatkarības atgūšanas aši izzaga un izvazāja reformu mutes bajāri un vienas dienas saimnieki, Jānis neļāva izpostīt iekopto. Ar viņa pūlēm saimniecību pārveidoja vairākās paju sabiedrībās, saglabājot visu izveidoto ražošanu. Pārveidojot “Druvā” savulaik iekopto cūkgaļas ražotni, pašlaik sekmīgi turpina darbu daudznozaru ražošanas uzņēmums “Druvas Unguri”. Uz kopsaimniecībā izveidotās saldējuma ražotnes pamatiem uzcelta AS “Druvas pārtika”.

Saldus pusē un Latvijā agrāk plaši pazīstamās kopsaimniecības “Jaunais komunārs” priekšsēdētājs, diplomēts dārznieks Jānis Blūms atceras, ka abus ar nelaiķi vienojušas kopīgas darba gaitas kopš 1951. gada, kad, vien divdesmit četrus gadus veci būdami, sākuši vadīt kopsaimniecības – viņš pagalam panīkušu Nīgrandē, bet Jānis Rubulis Saldus pievārtē, pilnīgi tukšā vietā. Enerģisks, prasmīgs saimnieks, Latvijas patriots – tā viņu raksturo Jānis Blūms.

Šogad 8. novembrī Jānim Rubulim apritēja 87. dzīves gadskārta. Bijušais Gulbenes rajona kopsaimniecības “Kalniena” priekšsēdētājs, Stāmerienas pagasta priekšsēdētājs un Gulbenes novada domes deputāts Raitis Apalups, ar kuru kopā vienā solā abi sēdējuši 6. Saeimā, atceras, ka Jānis arī pensijas gados nav sēdējis rokas klēpī salicis. Vēl šoruden kopā ar dēlu ieziemojis ap 80 bišu saimes vairākās Latvijas vietās. “Kā briti teic, augstāks par karali ir tikai godavīrs. Tāds bija Jānis Rubulis,” piebilst Raitis Apalups.

Godavīrs nu atdusas zemē, kuru ļoti mīlēja un kuras iekopšanai līdz pat pēdējam brīdim atdeva savas zināšanas, prasmi un spēku. Visu savu garo mūžu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Vakar Saldus pusē uz Mazbišu kapsētu pēdējā gaitā devās Jānis Rubulis (dz. 1927. g.) – diplomēts agronoms, bijušās kopsaimniecības “Druva” priekšsēdētājs, savulaik arī Saldus rajona galvenais agronoms.
  Jāni Rubuli izvadīja no Saldus pagasta Druvas kultūras nama – tā paša tagadējā Druvas ciematā, kuru pēc kara kopā ar vidusskolu, sporta namu, daudzstāvu dzīvojamām ēkām uzcēla ļaudis, kuri strādāja viņa vadītajā kopsaimniecībā.
  ——————————————-
  Viņš patiešām bija GODA-VĪRS!
  Viņa LABIE darbi redzami vai ik uz soļa Saldus pagastā!
  Līdzjūtība tuviniekiem …

 2. Saimnieks jau viņš bija labs. “Druva”, tāpat kā “Jaunais komunārs” bija nelielas saimniecības, tātad labi
  pārskatāmas. Kolhozu laikos ir gadijies pabūt “Druvā”, tāpēc zinu, ka Rubuļa veiksmes pamatā bija labi attīstīta palīgražošana. Kolhozu laikos jau citādi pie naudas tikt nevarēja un “Druva” bija viena no tām retajām “bākas” saimniecībam, kuru atbalstīja arī kompartijas bosi Rīgā. Tā teikt, lai pārējie līdzinās! Tāpēc arī visa tā celtniecība, ciemats un protams, arī saimnieka tvēriens. Lai vieglas smiltis!

Draugiem Facebook Twitter Google+