×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Godinās Kārli Zariņu, iepazīstinās ar jauno operas un baleta sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

No 20. augusta Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) piedāvās tradicionālās vasaras izrādes, bet Beletāžā būs skatāma izcilajam tenoram Kārlim Zariņam veltīta fotoizstāde “Kārlis Zariņš. Meistars un viņa varoņi”, LA.lv uzzināja LNOB.

Vasaras izrāžu ietvaros opermīļus iepriecinās Džuzepes Verdi operu “Traviata”, “Rigoleto”, “Nabuko” un Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” izrādes. Tāpat varēs noskatīties Pētera Čaikovska baletus “Gulbju ezers” un “Apburtā princese”, Aleksandra Glazunova baletu “Raimonda” un Sergeja Prokofjeva baletu “Romeo un Džuljeta”. Šajā izrādē 22. augustā Džuljetas lomā debitēs Jūlija Brauere.

Sibīrijā dzimusī māksliniece bērnībā pārcēlās uz Rīgu, lai apgūtu baleta mākslu Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā. 2011. gadā 8. Seulas Starptautiskajā dejas konkursā Brauere ieguva “Ballet Chairman” balvu un stipendiju mācībām prestižajā Vašingtonas baleta skolā, kur pavadīja 2011./2012. gada sezonu, bet gadu vēlāk mācījās Bostonas baletā skolā.

Izcilajam tenoram Kārlim Zariņam 6. jūlijā apritēja 85 gadi. Atzīmējot šo skaisto jubileju, ikviens izrāžu apmeklētājs no 20. augusta Beletāžā ir aicināts apskatīt leģendārajam māksliniekam veltītu fotoizstādi “Kārlis Zariņš. Meistars un viņa varoņi”. Kārlis Zariņš reiz teicis: “Man nav tādu lomu, kuras “ceļu” pāri citām. Ir tādas, ko dziedu piecdesmito reizi, bet liekas kā trešo reizi, ir tādas, ko dziedu trešo reizi, bet liekas kā piecdesmito.”

Latvijas Nacionālās operas dramaturga Mikus Čežes veidotajā izstādē skatāmi 16 lielformāta foto, kurus laika posmā no 1960. gada līdz 2005. gadam radījuši izcilākie latviešu teātra foto dokumentētāji. Šī izstāde uzskatāmi atspoguļo Kārļa Zariņa varoņus un viņa aktieriskās pārtapšanas meistarību uz mūsu operteātra skatuves. Izcilā mākslinieka 85. jubileja tiks atzīmēta arī 23. augustā Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” izrādē tiks atzīmēta, pastāstīja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks 4. septembrī ar grandiozu koncertu, kas būs veltīts institūcijas jaunajam nosaukumam un piedāvās ieskatu gaidāmajā sezonā – paredzētajos jauniestudējumos un spožākajos fragmentos no repertuāra izrādēm. Koncerta otrajā daļā īpaša vieta būs atvēlēta arī latviešu opermūzikas spožākajām pērlēm. Tāpat koncertā varēs iepazīt jaunos māksliniekus, kuru debija gaidāma šajā sezonā un, protams, atkal tikties ar iemīļotākajiem solistiem, kori, orķestri un baleta māksliniekiem.

Koncertu veidos režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Andris Freibergs, pie diriģenta pults stāsies visi Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+