×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Godinās Kokaru veikumu


Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē rīt plkst. 19 notiks koncertcikla “Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti” koncerts “Esi sveicināta, Saule…”, kas veltīts ilggadējo Dziesmu svētku virsdiriģentu brāļu Imanta un Gido Kokaru godināšanai.

 

Koncertcikla šā gada pirmajā koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” (mākslinieciskais vadītājs Roberts Liepiņš) un Rīgas kamerkoris “Ave Sol” (mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars). Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Pasākumā izmantos arī videomateriālus no privātajiem arhīviem.

Koncertā skanēs Raimonda Paula, Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Riharda Vāgnera, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Graubiņa, Paula Dambja un citu komponistu kormūzika, kas saistīta ar abu brāļu radošo mūžu.

Jau divus gadus skanošā koncertcikla “Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti” koncerti ir visu Dziesmu svētku virsdiriģentu sumināšana un godināšana līdz pat nākamajai dziesmas Lielajai dienai 2013. gadā. Tā gaitā tiek godināti virsdiriģenti, kas nesen kāpuši Mežaparka estrādes tribīnē, kā arī pieminēti aizsaulē aizgājušie.

Pirms koncerta Lielās zāles vestibilā būs skatāma fotokluba “Rīga” izstāde “Lielkoncerts Mežaparkā 2011. gada augustā”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+