×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Godinās Latvijas Teātra zelta fonda dalībniekus

Foto - LetaFoto - Leta

"Spēlmaņu nakts" 2011/2012 nominantu un Latvijas Teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas pasākums.

Spīķeru koncertzālē 4.novembrī paziņos “Spēlmaņu nakts 2012/2013” balvas par mūža ieguldījumu otro ieguvēju un tiks godināti Latvijas Teātra zelta fonda dalībnieki, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Dzene.

Vakara sākuma daļā paredzēta preses konference, kurā LTDS priekšsēdētāja Daiga Šiliņa iepazīstinās ar “Spēlmaņu nakts” aktualitātēm, informējot par skatītāju balsojumu un nominēto izrāžu skati, kā arī tiks paziņots otrs “Spēlmaņu nakts 2013” balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs.

ASV 29. septembrī kā viens no balvas ieguvējiem tika sveikts aktieris, režisors un Sanfrancisko Mazā teātra dibinātājs Laimonis Siliņš.

Pēc tam svinīgā atmosfērā ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu tiks godināti Latvijas Teātra zelta fonda dalībnieki. Patlaban Latvijas Teātra zelta fondā ir 16 skatuves mākslinieki vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki: Astrīda Vecvagare, Elvīra Baldiņa, Gunārs Zemgals, Helga Dancberga, Jūlija Vilgerte-Zveja, Kārlis Zariņš, Līvija Akurātere, Ļevs Birmanis, Ļubova Beļikova, Ņina Ņeznamova, Uldis Dumpis, Vera Singajevska-Āboliņa, Vera Valtere-Gribača, Žermēna Heine-Vāgnere, Venta Vecumniece un Gunārs Placēns.

Šogad Teātra zelta fonds uzņems vēl divus skatuves māksliniekus – Valmieras drāmas teātra aktrisi Rutu Birgeri un Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Māru Zemdegu .

“Latvijas Teātra zelta fonds – tie ir cilvēki, kas spodrinājuši mūsu teātra attīstību, piešķīruši spilgtus akcentus, ielikuši tajā savu sirdi un kļuvuši par mūsu kultūras lepnumu. Šogad Spēlmaņu nakts un fonda sadarbības rezultātā katrs no Zelta fonda biedriem iegūs arī īpašu zīmi,” informēja mecenāte Ināra Tetereva.

Pasākuma turpinājumā Latvijas Profesionālo aktieru apvienības priekšsēdētājs Janus Johansons sveiks nominantus kategorijās “Gada aktrise”, “Gada aktieris”, “Gada aktrise otrā plāna lomā” un “Gada aktieris otrā plāna lomā”.

Īpašu simpātiju balvu kādam nominantam pasniegs arī “Spēlmaņu nakts 2013” informatīvais atbalstītājs portāls “Delfi”, bet kāda no pretendentēm kategorijā “Gada aktrise” saņems dāvanu no kompānijas “Millo Beauty”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+