×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Godinot Lāčplēša kara ordeņa kavalierus, notiks jaunsargu “Vīru spēles”

jaunsargi_RJC_1

Godinot Lāčplēša kara ordeņa kavalierus, rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta (RJC JD) 1. novada nodaļa 11. oktobrī kinopilsētā “Cinevilla” un tās apkārtnē organizē jaunsargu “Vīru spēles”, informē RJC pārstāve Vineta Žilinska.

Sacensībās piedalīsies 44 jaunsargu komandas, divas komandas no jauniešu organizācijām “Kodututred” un “Noored Kotkad” (Igaunija), kā arī divas komandas no “Šauliu sajunga” (Lietuva).  Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 250 jauniešu.

Ikgadējās RJC JD 1. novada nodaļas jaunsargu sacensības «Vīru spēles» šogad ir veltītas Lāčplēša kara ordeņa kavalieru godināšanai.

Sacensību laikā jaunsargi veiks sešus kilometrus garu distanci ar kontrolpunktiem un šķēršļu joslu ar līdzīgiem pārbaudījumiem kā “Stipro skrējienā”. Jaunsargi kārtos arī testu, kurā būs jautājumi no jaunsargu apmācību programmas un par Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.

Līdz sacensībām  jaunsargu instruktoriem kopā ar jaunsargiem ir jāsagatavo un jāņem līdzi plakātu par kādu no Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.

“Vīru spēļu” ideja ir veicināt jaunsargu piederības apziņu valstij, paaugstinātas grūtības apstākļos pārbaudīt jaunsargu sagatavotību dažādās disciplīnās, pilnveidot un nostiprināt jaunsargu fiziskās teorētiskās un militārās iemaņas, izkopt un pilnveidot prasmi strādāt komandā.

Papildus sacensību distancē ietvertajiem pārbaudījumiem jaunsargiem tiks dota iespēja piedalīties dažādu individuālo un komandu iemaņu pārbaudījumos.

Katru gadu «Vīru spēles» notiek citā vietā, tādējādi dodot iespēju jaunsargiem iepazīt savu novadu. Pagājušo gadu Saldus novada Kalnu vidusskolas apkārtnē sacensību ceļojošo kausu izcīnīja Saldus jaunsargi, kuri to paveica otro gadu pēc kārtas.

Ja arī šajās sacensībās Saldus jaunsargi gūs uzvaru, tad ceļojošais kauss uz visiem laikiem paliks šīs vienības rīcībā, un sacensību organizatoriem būs jādomā par jaunu ceļojošo kausu, lai arī nākamgad turpinātu tradīcijas.

Sacensības atbalsta Aizsardzības ministrija, kinopilsēta “Cinevilla”, Tukuma novada dome, Zemessardzes 1. novads, Zemessardzes 51. un 52. kājnieku bataljoni, Jelgavas novada dome, Engures novada dome, Vaiņodes novada dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+