×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Godmanim “Citadeles” pārdošanas cena liekas bēdīga; arī investors nav izvēlēts pareizais (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Valstij piederošās bankas “Citadeles” akciju pārdošanas cena ir bēdīga, turklāt darījumam nav izvēlēts pareizais investors, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica ekspremjers Ivars Godmanis.

“Gribu pateikt uzreiz – no šī brīža, kad banka ir pārdota, es vairs negribu atbildēt uz jautājumiem, kāpēc mēs neesam atguvuši visu naudu atpakaļ, ko mēs savā laikā ka valdība ieguldījām vienā no lielākajām bankām, lai glābtu savu finanšu sistēmu. Tas plāns bija tomēr to naudu atgūt atpakaļ, gan caur “Revertu”, gan izdevīgi pārdodot par pietiekoši lielu naudu “Citadeli”,” teica ekspremjers.

Godmanis pauda neizpratni par steidzīgo bankas pārdošanu un darījuma summu. “Nezinu, kādēļ valdība pārdeva banku ar tādu spiedienu, jo pat Privatizācijas aģentūra atkāpās. Kāpēc atkāpās, arī līdz galam nevar saprast? Acīmredzot, tie ir tādi argumenti, kas ir zināmi valdībai un valdības vadītājai un tie, no viņu viedokļa, laikam ir pietiekami svarīgi,” teica Godmanis.

Viņš arī norādīja, ka darījumam par labu nenāk līguma nosacījumu slepenība. “Ir divas lietas, kas ir bēdīgas. Tā summa ir par mazu, viennozīmīgi. Bet summa vienmēr saistās no tā, ko piedāvā. Jūs jau varat teikt, ka banka maksā vismaz desmit gadu peļņu. Ja kāds piedāvā mazāk, tad ir divas iespējas – nepārdot un gaidīt labākus laikus, vai pārdot par to, cik dod. Te izvēlēts otrs variants,” atzina ekspremjers.

Tāpat Godmanis kritizēja investora izvēli. “Kas attiecas uz otru ne pārāk labo momentu- daudz vieglāk un mierīgāk būtu, ja to banku būtu nopirkusi kāda liela Eiropas banka, kas strādājusi ilgi, kam ir filiāles un kura nevar pazust. Tagad mums tikai atliek gaidīt, kas ar to banku notiks – vai tur tā attīstība būs un, kas to banku beigu beigās iegādāsies. Tas viss rada zinamu neskaidrību,” teica Godmanis.

Jau rakstīts, ka Privatizācijas aģentūras jaunieceltā valde trešdien, 5.novembrī, parakstīja līgumu par valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu 12 starptautisku investoru grupai un “Ripplewood Advisors LLC” par 74 miljoniem eiro.

Atbilstoši darījuma nosacījumiem jaunie bankas investori un līdzšinējais akcionārs Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) palielinās bankas “Citadele” kapitālu par 10 miljoniem eiro. “Darījums noslēgsies 2015.gada pirmajā ceturksnī, kad tiks saņemts atbilstošu uzraudzības iestāžu apstiprinājums. Pārdošanas cena var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz 2014.gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Tāpēc galīgā cena tiks noteikta 2015.gada pirmajā ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā. Pēc darījuma noslēgšanas “Ripplewood” piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju,” informēja PA.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. goldmans 2miljardus Latvijas nodokļu maksātāju naudas atdeva krievu noziedzniekiem, tagad krokodila asaras???

 2. Godmanim glītas zobu protēzes.

 3. bēdīgs ir pats godmanis, kas savulaik iznīcināja visu Latvijas rūpniecību, nelga nozēlojamais, būtu vismaz muti pievaldījis!

 4. To vēl nevar zināt, kurš smiesies pēdējais. Un ja nu pēc diviem gadiem izrādīsies, ka Ripplewood ir nopircis banku Kargina un Krasovicka interesēs. Kur ir garantija, ka tā nebūs?

 5. Vai nebūtu laiks pastrādāt Kalnciema akmenslauztuvēs un kaut nedaudz atpelnīt iztērēto valsts naudu divu blēdīgu židu glābšanā?

 6. Dombrovskim jau piešķīra 3 zvaigžņu ordeni, tagad pienākusi kārta Straujumai, par bezierunu kalpošanu ES prasībām un latvijas tautas iznīcināšanu.

 7. Tu, ** , a ko tu pats izdarīji ar pēdējo cukurfabriku un Parex, ko???

  • PS.
   … turklāt darījumam nav izvēlēts pareizais investors, …
   —————–
   Nu ja, sagribēja tādu investoru, lai banka atkal nokļūst 2 žīdu – kargina un krasovicka rokās!!! Paldies Dievam, ka tu, godmani, esi politikas mēslainē!!!

 8. es vispaar daudz ko nesaprotu … es nesaprotu kaapeec muus neieveeleeja nu jau kuro reizi? kaapeec esmu tik netalredziigs shaados un citos jautaajumos? Kaapeec nepaliku par krietnu fizikji … bet kljuvu par jau nekaadu politikji ? Nu nekaadi nesaprotu! Vai es esmu gudrs???

 9. Savukārt, man liekas pavisam bēdīgi, ka Godmanis pēc visa tā, ko savu divu premjerēšanu laikā viņš ir nodarījis Latvijas valstij un latviešu tautai, vēl joprojām staigā uz brīvām kājām, klāstīdams savu viedokli, nevis atlikušo mūžu pavada cietumā.

  • Cilveeks, kas mulkjiigi ikvideeja Latvijas cukurfabrikas un taa pavairoja bezdarbu un lauku iztukshoshanos nav pelnijis latvieshu cienju. Jautaajums: vai kaads vinjam par cukurfabriku likvideeshanu maksaaja?

Draugiem Facebook Twitter Google+