×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Godmanis: “Bija tiesas process. Mani attaisnoja.” (53)

Mucins_ukrinform_ru_5

Atjaunotās Latvijas pirmais premjers Ivars Godmanis bija Valsts drošības komitejas (VDK) aģents, tāpat kā viņa tālaika Lietuvas kolēģe Kazimira Prunskiene, to intervijā Ukrainas ziņu aģentūrai “Ukrinform” apgalvo jurists un kādreizējais parlamenta deputāts Linards Muciņš.

Atgādināšu, ka L. Muciņš 1991. gadā pēc augusta puča koordinēja VDK dokumentu pārņemšanu un kā piesaistītais eksperts darbojās arī VDK zinātniskās izpētes komisijā. Vēl jāpiebilst, ka viņš gadiem ilgi kopā ar Godmani darbojies partijā “Latvijas ceļš”.

Par Godmaņa saistību ar VDK jau kopš neatkarības atgūšanas pirmsākumiem klīdis daudz runu. Arī viņš pats 1998. gadā partijas “Latvijas ceļš” kongresā paziņoja, ka vēlas atteikties no kandidēšanas 7. Saeimas vēlēšanās, jo Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā uz viņa vārda atrodama VDK aģenta kartīte. Pēc Godmaņa lūguma, prokuratūra pārbaudījusi viņa saistību ar VDK un atzinusi, ka sadarbība nav pierādīta. Pie līdzīga secinājuma 1998. gada nogalē nonākusi ari Jūrmalas pilsētas tiesa.

Muciņš sarunā ar “Latvijas Avīzi” apgalvo, ka viņa teiktais minētajā publikācijā esot “nedaudz izrauts no konteksta” un sagrozīts, bet nenoliedz, ka intervijā nosaucis Godmani par VDK aģentu. “Tādā izpratnē, ka viņa vārds, spriežot pēc presē pieejamas informācijas, atrodams aģentu kartotēkā. Pats neesmu viņa kartīti savām acīm redzējis un vispār šai kartotēkai tuvāk par trīs metriem neesmu bijis,” skaidroja jurists. “Mana teorija ir tāda, ka visi, kuri līdz 80. gadu zināmam periodam brauca uz ārzemēm, to varēja darīt tikai tādēļ, ka sadarbojās ar čeku. Apzināti vai neapzināti, no savas brīvas gribas vai tika piespiesti. Iespējams, ka tikai parakstīja dokumentus, bet pēc tam nekādus ziņojumus čekai nerakstīja,” spriež Muciņš.

Godmanis, telefonsarunā lūgts komentēt Muciņa izteikumus, asi noskaldīja: “Es šos viņa murgus esmu dzirdējis jau desmitiem reižu, un man apnicis uz tiem atbildēt. Bija tiesas process. Mani attaisnoja. Viss. Uz redzēšanos!” Viņš arī neatbildēja uz jautājumu, vai plāno sūdzēt Muciņu tiesā par apmelošanu.

Saskaņā ar likumu personas sadarbības fakts ar VDK ir jākonstatē tiesā. Kopš 1994. gada pirmās instances tiesās skatītas ap 300 šādu lietu. Jurists un VDK zinātniskās izpētes komisijas eksperts Juris Stukāns saskaitījis, ka kopš 2000. gada tikai septiņos gadījumos tiesa konstatējusi sadarbības faktu. Viens no pierādītajiem gadījumiem saistīts ar uzņēmēju Normundu Lakuču – 2001. gadā Jūrmalas pilsētas tiesa lēma, ka viņa sadarbība ar VDK nav pierādīta, bet 2006. gadā Rīgas apgabaltiesa lēma pretējo. Uzņēmējs to pārsūdzēja, bet Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā apgabaltiesas lēmumu. Lakučs septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmito gadu sākumā ar segvārdu Nikolajs–Pētersons regulāri ziņojis čekai par patriotisko grupu “Zīle” un tādā veidā palīdzējis likvidēt šo organizāciju.

Vairākumā izskatīto lietu tomēr secināts, ka pārbaudāmās personas vārds atrodams kartotēkā, bet prokuratūrai neizdevās iegūt pārliecinošus pierādījumus (piemēram, ziņojumus vai citu cilvēku liecības), ka pārbaudāmā persona būtu sadarbojusies ar čeku. Aģentu kartītēs minēta arī atbildīgā VDK štata persona, kas strādāja ar konkrēto aģentu. Taču tiesu procesos šie čekisti noliedz, ka būtu savervējuši šos cilvēkus, un “neatceras”, kādēļ viņu vārdi iekļauti kartotēkā.

Stukāna ieskatā, šobrīd likumā paredzētā procedūra ir nepilnīga. “Saskaņā ar likumu, pirms lieta nonāk tiesā, prokurors veic pārbaudi, savāc dokumentus un informāciju, kas liecina par sadarbības fakta esamību vai neesamību. Gandrīz 290 gadījumos jau prokurors gatavoja atzinumu, ka nav savākti pierādījumi. Taču, lai to atzītu, vienalga vajadzēja iet caur tiesu, kas būtībā ir lieks process,” skaidroja jurists. Viņaprāt, vispareizākā rīcība būtu nodot visus dokumentus Valsts arhīvam ar iespēju cilvēkiem, kuri to vēlas, piekļūt šai informācijai un to analizēt.

 

“Čekisti daudzus savējos ievadīja spēlē”

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Sakarā ar plašo sabiedrības interesi publicējam Ģenerālprokuratūras un Rīgas rajona tiesas atbildes par pazudušās, likumā “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu” noteiktajā tiesas procesā izskatītas tiesas lietas par Ivara Godmaņa iespējamo sadarbību ar LPSR Valsts drošības komiteju meklēšanu. Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva 2745. fonds, kur atrodas šīs lietas prokuratūras uzraudzības lieta, saskaņā ar prokuratūras norādi nav brīvi pieejams zinātniskajai izpētes komisijai, tas ir pieejams tikai ar ģenerālprokurora atļauju. LPSR VDK zinātniskās izpētes komisija ir lūgusi ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeijeru sniegt šādu atļauju. Pagaidām šāda atļauja nav saņemta.

 2. Tādi paši zagļi viņu “attaisnoja”.

 3. Latvijas izputinātājs savas rases labā…Dievs tevi tiesās…!

 4. Iespejams parakstija papiru uz Austriju braucot. Ok. Domajams daudz kludijas, bet, jaGodmana vietaa 1990 gadaa butu kads kompartijas birokrats, viss butu daudz sliktak. Vienmer novertesu talaika Godmana drosmi un apnemibu.
  un nekads miljonars ar vins nav, atskiribaa no dasudziem citiem, kas tika pie siles.

 5. Par to, ko Godmanis nodarījis Latvijai, tauta neattaisnos mūžu mūžos.

 6. cietušais no čekistiem Atbildēt

  Šis pretīgais čekists vel murgo par kaut kādu attaisnojumu,kāds var būt attaisnojums, iznīcinot daudzu cilvēku dzīves!!!Vienīgā no Baltijas valstīm, kura aizstāv nevis cietušos no čekas, bet gan tos, kas tur bija iekšā un darija savus darbus! Tāpēc jau Latvijā nekad negribēs un nepieļaus atvērs tos čekas maisus, kuros ir Vaira Vīķe Freiberga, Ojārs Vācietis, Imants Ziedonis, Māra Zālīte, Anatolijs Gorbunovs,Edvīns Inkens, Ojārs Rubenis,Guntis Ulmanis un daudzi, ļoti daudzi citi, kuri joprojām ir lēmēji par mūsu dzīvi. Ja to nespēj neviena komisija, ne valdība, ne parlaments,varbūt, ka vajadzētu tiem, kas ir cietuši no šiem čekistiem apvienoties un kaut kādā veidā atriebties šiem visiem, lai beidzot šajā zemē, ko saucam par Latvijas valsti, iestātos vismaz kaut kāda taisnība!!! Aicinu sadarboties, lai cīnītos pret šo netaisnību,neesat gļēvi! Es saprotu, ka izsaucu uguni uz sevi, bet šo 4. maija Valsti veidoja tieši cilvēki, kas bija saistīti ar čeku, tātad Valsts nodevēji un krievu ielikteņi, padomājiet par to, kāpēc mums tā nejiet, salīdzinot Latviju ar Igauņiem vai Lešiem! Vienkārši padomājiet par to un jūs sapratīsiet. Es ceru!

  • 1. Vaira Vīķe Freiberga nekad nav bijusi VDK aģente un nekad nav sadarbojusies ar VDK, tava gvelšana ir meli un muļķība.
   2. Gorbunovs nekad nav bijis un nav varējis būt VDK aģents, jo viņš bija kompartijas ideoloģijas 1. sekretārs un viņam VDK uz galda lika atskaites un viņš deva VDK norādījumus, nevis otrādāk.
   3. neskatoties uz to, ka daudz kas tavā komentārā ir taisnība, tomēr ir neapstrīdams fakts, ka tu esi totāls muļķis, primitīvs un mazizglītots lumpenis, par ko sevišķi liecina 2. punkts par Gorbunovu. Tu pat aptuveni nezini padomju okupācijas varas vertikāles uzbūvi, ka gvelz pilnīgas glupības, līdz ar to nodarīdams vairāk ļaunu, nekā labu.
   4. Pateicoties tieši tādiem primitīviem domāt nespējīgiem padomju lumpeņproletāriešiem, (uzsvars uz 2. punktu manā komentārā), “deviņdesmitajos” pie varas ar jūsu – proletāriešu, domāt nespējīgo aktīvu un pat agresīvu atbalstu, pie varas nonāca visa tā komunistu varza, jo tādi kā tu necentās domāt, kas padomju varas vertikālē bija augstāk – kompartija vai tās instruments VDK.

 7. kopsummā jau patups cilvēciņš, ieguvums kāds?

  • To jau va redzēt tagad kur mēs esam!!!!!

  • Zini ,pārmijniek, Atbildēt

   es tavā vietā nebūtu tik muļķīgi kategorisks savos apgalvojumos. Vienīgā taisnība tev ir ,ka Gorbunovs TIEŠĀM pa vertikāli skatoties, atradās VIRS VDK un deva tai norādījumus,bet iekš tam jau tas āķis -ka deva norādījumus-tātad VDK darīja to ,ko darīja pēc ,Gorbunova norādījumiem. Nezinu,kā tu domā ,bet nekas labs no tā neizriet,vai ne,pārmijniek? Tas jau ir vēl sliktāk ,ja vesela represīva iestāde darbojas pēc viņa norādījumiem,būtu nu tu labāk muti turējis ,nevis neapdomīgi ievankšķējies un ,galu galā ,iešāvis sev kājā.
   N u ,bet par VVF,jau nu vispār klusē,visi zin ar ko viņa sadarbojās un kāpēc tika it kā ievēlēta par prezidenti ,arī Kanādas latvieši. Vārdu sakot ,atvainojies iepriekšējam komentētājam un apklusti.

 8. Vai tad tas ir kāds noslēpums, ka VDK un kompartija organizēja Tautas fronti?
  Tāpēc jau tur bija SAVI cilvēki līderos …

 9. Un ko saka sirdsapziņa, Atbildēt

  ja tāda ir Godmaņa kungs?

 10. Latvijas žurnālisti nebeidz pārsteigt Atbildēt

  Vai nav dīvaini, lai uzzinātu par LATVIJAS čekas pulkvedi Godmani, Latvijas žurnālists PĀRPUBLICĒ …Ukrainas medijā atrodamo LATVIJA cilvēka stāstīto…

 11. ši sērga Latvijai ir krietni kaitējusi!
  taču ir arī evolucionējušas citas!
  Veco čekistu laiks strauji iet uz beigām!!!
  Prieks!
  Ja kāds politiskais spēks nevēlas iekļūt Saeimā, tas var paņemt godmani, ēlerti, āboltiņu, viņķeli vai čigāni vai atdot tos konkurentiem!

 12. Jo lielāks troksnis tiek sacelts ap čekas maisiem… jo vairāk tiek novērsta uzmanība no fakta, ka LPSR teritorijā darbojās četri CCCP spec-dienesti. Maisus atstāja tikai viens… pēc būtības – nekaitīgākais.

 13. 90tos shitais psrs perioda krievijas teroristumafijas dzmedeetaas pseidoLatvijas banditprnz dzerumaaa kliida pa Amsterdamu un plaatijas ,ka ir LV premjers..?

 14. TÁ ,TÁ ,NU já... Atbildēt

  Ká tad ,- nevainígs jérin,s’ ! jA JAU vin,a ” lietas ” neatradás maisos ,tad tá bija ”sevis’k,i svaríga un atrodas MASKAVÁ ká (pilnígi slepena) KGB arhívos ! Tápéc ka sprukstin,s’ vél joprojám darbojas ag’entúrá!

 15. Un čekas pensionārs liecinās tiesā pret čekas aģentu – kur tas prāts Latvijas ”prāta un likumu” sistēmai – tad vel izdos čekas aģenta ziņojumus un uzdevumus aģentam…
  Līdz 80 gadu pat pašām beigām nu nevarēja neviens bez čekas ziņas izbraukt pat organizētā braucienā uz soc. valstīm , kur nu vel kap. zemēm… Tā var domāt tikai šodienas cilvēki, bet tie, kuri bija tajos laikos to labi zin un vajadzības gadījumos var skaidrot. Pat no tirdzniecības kuģa kap. valstīs bija ļauts nokāpt krastā kuģa poļitruka ( čekista , kuģa kapteiņa 1. palīga ) pavadībā un pie tam grupiņās jā un ne visiem…

 16. Svētais ierēdnis ,, cukurfabrika kā tika uzveidota ?

  • un ja ņem vērā, ka šitas bija FIZIĶIS-( stratēģiska specialiste!), tad kļūst skaidrs,ka viņš nebija vienkāršs “stukačš”, bet gan izlūkdienesta aģents, kuru maskava vēl joprojām slepeno un komandē. No tā arī Latvijai radītais ļaunums.
   2008. g. uzreiz pēc valdības sēdes par “parex” glābšanu personīgi izbraucis uz Šveici ar čemodānu apm. 5 “ctronu” smagumā!

 17. In kursh Haagas teisai sagatavos iesniegumu?
  :)?
  Lao gan…. saveejos zhiidus jau tur laikam arii netiesaa…

 18. Murgus un aplamības turpina stāstīt, izplatīt. Kaut vai padomājiet cik stulba bija čeka – vervēj un “nesadarbojās”: no 300 aģentiem čekā sadarbojušoes , laikam tikai 7. 293 – nav sadarbojies.

  Ja teiktu, ka no 300 apmēram 7 nav sadarbojušies, varētu noticēt, jo ir arī balasts, yukšie aģenti, dežuraģenti.

  Atkārtoju – ir kartiņa un kartiņa reģistrēta žurnālā – sadarbojies un atkrīt zīlēšana.
  Lai aizpildītu kārtiņu, uz vervējamo bija jāsavāc vesels sējums personīgajā lietā, jāstaigā pakaļ, jauzzina radu raksti, paziņas, draugi, kaimiņi, darba biedri un jāsaņem ne viens vien slepenais stukča ziņojums, tikai tad sastādīja kartiņu, reģstrēja un sankcionēja.

  Kartiņa unkariņas reģistrācija žurnālā – nekādi pierādījumi par sadarbību vairāk nav vajadzīgi. Vai tiešām mēs ļausimies, lai mums spaini mauc galvā par čekas maisiem, ka “nesadarbojās”.

  Uz savervēto viena kartiņa bija nodaļā, viena Informacijas centrā un vienu sūtīja uz Maskavu. Aģentu darbību vienmēr Maskava pārbaudīja. Ja atrastu blēdības, darinieks tūlīt tiktu izaidīts no darba vai vēl ļaunāk.

 19. Nekad, nekad, negodmani, tevi tautas tiesa neattaisnos, neceri!!!

 20. Vai kādam, kurš kaut nedaudz pazīst padomijas tikumus un likumus, var būt kaut mazākās šaubas, ka drūmajos Andropova laikos braukt stažēties uz Austriju, Vīni varēja tikai tie, kuri bija piekrituši sadarboties ar čeku? L. Muciņš nav vienīgais, kas to publiski apgalvo, arī Valdis Šteins publicētajās intervijās to ir apgalvojis. Tas, ka tiesa nav pierādījusi sadarbību, ir pašsaprotami, jo to taču pat teorētiski nevar izdarīt – čekas kuratori par saviem aģentiem tiesā nestučī. Tā ka šo valsti ir grāvis divkārtējais premjers – čekas aģents.

  • Un vēl – tik drausmīgu postu Latvijas valstij, kādu nodarījis godmanis, neviens cits premjers nav nodarījis, visi pārēji ir bez maz vai zīdaiņi, salīdzinot ar godmani. Ja nu vienīgi dombrovskis nodarītā posta ziņā tuvojas godmanim. Kamēr šie divi netiks tiesāti un iesēdināti, par Latviju kā tiesisku valsti var runāt tikai stulbeņi un/vai liekuļi.

 21. Godmanis ir un paliek viens no Latvijas valsts kapračiem. Un nerunāsim par spīdošo parexa lietu, pietiks jau ar to, ko viņš izdarīja iepriekš. Vēl nebijām iestājušies ES. Pirmais ko izdarīja, tika liegts zemniekiem tirgot tirgos saražoto. Tālāk sekoja mērķtiecīga zemnieku ekonomiskā sagrāve. Iesākām ar piena ražošanu. Piens bija jāatdod uzpircējiem par 4 santīmiem litrā. Bet zemnieku sanāksmē Kandavā skaidri pateica, ”Tikai neiedomājaties, ka varēsiet ar savu pienu tirgoties paši. Latvijā ir tikai viens cilvēks, kas spējis nokārtot visas prasības un ieguvis atļauju tirgot pats savu pienu.” Par graudu ražošanu. Bija labas cenas graudu iepirkumam. Nākošā gadā Godmanis uztaisīja sev ”gešefti” un ieveda no ES klēts saslaukas. Zemniekiem bija jāiegūst speciāla atļauja, lai varētu par trīs santīmiem kg nodot graudus. Pa priekšu bija jāpārstrādā Godmaņa ievestās klēts saslaukas. Toreiz Jaunpagasta spirta brūža direktors sūkstījās , ka no Godmaņa ievestajiem graudiem ļoti zems spirta iznākums. Pārgājām uz cūku audzēšanu. Godmanis sadeva tik daudz licenzes lētajai subsidētajai cūkgaļas ievešanai, ka cūkgaļa kautsvarā nokrita 30 santīmiem kg. Līdz ar to zemnieki, nespēdami savilkt galus kopā, palika bez pensijām. Tai laikā strādājām bez atvaļinājuma, brīvdienām un pat par nakts melnumu dežurējām, kad lopi atnesās, slimoja.Bet pensijas spējām nopelnīt tikai 78 Ls. Toties Godmanis spēja parexā , glābjot tautiešus , iemaksāt vairāk kā miljardu nodokļu maksātāju naudu. Šīs naudas piramīdas spēles dārgi izmakšāja.

  • Domājams, ka Godmanis ir visizcilākais čekas tā laika aģents , kas spējis ekonomiski nogremndēt Latviju, savulaik vienu no PSRS modernākajām ”brālīgajām republikām.”

 22. Nāksies pašam tagad kā nomaldījušamies pingvīnam klīst…

 23. voldemars kārlis markuss Atbildēt

  Čekai savus aģentus iesūtīja kā letorus konkreti Godmani.Atrodiet kur ,kad Godmanis Tautas frontē lasija lekcijas?Tautā Godmani tāpat kā Savicki sauc ,,čekas smerdeļi,, un viņš svēti tic ka nav.Tuvākajā pārskatamā nakotnē Krievija sabruks arhīvi atgriezīsies .Austrijas drošības dienestā taču palika ziņas ko darija Godmanis čekas pulkveža Trautmaņa vadībā.2007 gadā Godmanis bij iekšlietu ministrs un piketā pie Saeimas uzdevu Godmanim jautājumu vai viņš zin,ministrijas arhīvā ir miliču saraksti kuri izveda uz sibiriju.Jāpārbauda vai Latvija viņiem nemaksā izdienas pensiju, čekas .. neko nepārbaudija.

 24. Riebjas lasīt tā Godmeļa melus.Man ir ģen.Johansona / LPSR VDK/ atmiņu grāmata,kura tagad ir MILZĪGS deficīts un tur latviešu val.rakstīts par Godmaņpapu kā VDK vērtīgu kadru.Un katrs zina kas ir mūsu tiesa un cik tā vērta un tad vēl bija vecie čekas tiesneši,arī tagad vēl ir.Pie tam PSRS laikos Godmanis “stažējās”kap.valstī Austrijā.”Parastu”pilsoni nelaida pat uz soc.satelīt valstīm !!Godmani beidz gvelzt kā vecs čekists un Latvijas iztirgotājs. Vai tad kauna nav palicis ne tik cik aiz naga?

  • Tādam tikai prasās konfiskācijas īpašumu, visus īpašumus bet pašu uz karātavām, citiem par brīdinājumu. viens no lielākajiem valsts izzadzējiem. Kau tādam mēle nopūtu par tādu melošanu. Fui riebeklis.

 25. Nu ies čekists ar savu Krievijas čekas pensiju liecinā? Kur prāts?
  Daži Godmaņa momenti :
  – novākt barikādes pirms uzbrukuma Iekšlietu ministrijai – aizmirsies?
  – samaksāt diviem žideļiem miljadu valsts pensionāru krāto latu – aizmirsies?
  – par pārejiem ”darbiem” nemaz nerunājot – kaut vagoni ar tiem krievi rubļiem – jā pat Meksikas peso ir nauda ne tikai Meksikā, bet arī mainīga pret Eu ( ap 20 pret 1) – aizmirsies?

 26. Ukrainas medijā pirmo reizi drukā var ieraudzīt to, par ko gadiem baumoja, bet ko nevienam LV medijam nebija dūšas celt.

  Ko vēl tur varēs lasīt? Ne tik sen baumoja, ka [VDK aģents] Godmanis lika Kalnietei nogremdēt Jauno laiku. Tā vai ne tā? Vai to atkal uzzināsim kādā UkrInform intervijā?

 27. Nezinu, kā ir ar to kolaboracionismu (cionismu???) , bet kolaborācijas tēma cilvēkus patiesībā neinteresē. Precīzāk sakot – interesē, bet uz neilgu brīdi… pirms katrs aizdomājas, kā viņš pats rīkotos līdzīgā situācijā. Esmu ar cilvēkiem daudz runājis par šo tēmu… līdz ko sākam rakt dziļāk – gluži nemanot tiek mainīts temats. Aizslīd… .

  • Ir Cilvēks ar lielo burtu- komunists Jānis Vagris!
   Personība, kas Gorbočova laikā vadīja Latvijas PSR un mainoties varai aizgāja no politiskās skatuves….un tad uzradās visādi ,,godmaņveidīgie,, .. un nevajag te ļa, ļa- pat Rubiks ir vīrs ar godu, kas savus uzskatus cietumā nemainīja.
   Ja esi lupata, tad koloborēsi pie jebkuras varas, lai glābtu savu ādu un iespējams, ka visi jūsu drauģeļi, ar kuriem apspriežat šo tēmu , ir tieši tādi, tā teikt ,,Latvijas nākotne,,.
   Skarbi, bet patiesība!

 28. KĀDU NEBIJĀM REDZĒJUŠI UN PIEDZĪVOJUŠI….KĀ VISS 90-TO GADU SĀKUMĀ PREMJERA GODMAŅA VADĪBA TIKA NĪCINĀTS, tas bija VĀJPRĀTS!!! TELEVĪZIJĀ bija redzami daudzi briesmu darbi laukos pie fermu iznīcības. KĀ izkāva lopus!? Kā vājprātīgi palikuši, pat iekšas palika turpat fermas priekšā! Labi, iznīcināja rūpnīcas, kuru izejvielas deva Krievija, bet KĀPĒC BIJA JĀNĪCINA VEF??? Uzradās vēl citi darboņi, kuri pārdeva Latvijas balzamu, piena kombinātus u.c. ražotnes kaimiņam; Kā iznīcināja – izzaga bagātos kolhozus un cik zvērīgi izslepkavoja Ādažu bagātā kolhoza pr-tāja Kaula ģimeni! Kā nepilnu 2 gadu laikā nogremdēja zvejnieku kolhozus un arī bagāto ”Bangu”‘ Rojā; kā noslāņoja tautu un radīja nabagus uz ielām; kā gāja gaisā bankas un tika apzagti cilvēki, kuri naudu par iegūtām pajām bija noguldījuši tajās bankās; privatizācijas sertifikāti tīšām tika pārdoti par grašiem, bet izredzētie saņēma pilnu to vērtības cenu;KĀ GODMANIS OTRREIZ RĀVĀS PREMJERA AMATĀ un gaisā drīz uzgāja “Parex’ banka; viņa valdīšanas laikā likvidēja visas Latvijas cukurfabrikas; Zemgales cukurbiešu audzētāju iznīcībai arī tika atrasts ĪSTAIS brīdis – sapirktā jaudīgā, dārgā tehnika tā arī palika stāvot nelaimīgo zemnieku sētās un paņemtos kredītus varēja atmaksāt KĀ VĒLAS….CIK DAUDZI BEIDZA DZĪVI PAŠNĀVĪBĀS??? VĒL IZŅIRDZA! Tā ir informācija no plašsaziņas līdzekļiem, kura no skatiena negrib pazust, līdzko ieraugu to baigo purnu! Nevaru klausīties viņa runas! BET ATRADĀS ĻAUTIŅI, KAS VIŅU IEVĒLĒJA EP!??????? NU NAV KAUNA ŠIM CILVĒKAM PARĀDĪTIES TAUTAI UN IZLIKTIES NEVAINĪGAM JĒRIŅAM!!! NO KURIENES VIŅŠ MILJONĀRS????????? KAS NOTIEK LATVIJAS TIESU SISTĒMĀ????

 29. Vienīgi tad kad šo kungu tiesās par apzinātu šīs valsts sabotāžu, tikai tad es varētu apzināties ka dzīvoju daudz maz tiesiskā valstī. Man ir dziļi “pie kājas”, ir viņš čekas maisos vai nav. Man vajag lai viņš atbild par “krievu rubļu vagonu” afēru, par “VEF” nogremdēšanu, banku un tranzīta valsts murgiem, kuru rezultātā notika ekonomikas sagraušana. Par “Parex” afēru, kur glābjot savus maizes devējus, rezultātā pārdeva mūs {nevis nopirka}VF mundiera spodrināšanai. Kuras rezultātā uz mums tika veikts nežēlīgs sociālais eksperiments kā trešās šķiras banānu republikaii.

  • Godmanis taču likvidēja visas ražotnes līdz ar to arī darbavietas.Brīnos,kāpēc viņam jau sen nelika atbildēt par visu.Domāju,ka viņam draud mūža ieslodzījums ar mantas konfiskāciju.

 30. LIELAKU NELIETI vairs nevar atrast…ja nu vel rubikuelli,…tiesat ar Tautas tiesu..

 31. Ne jau TF kūrēja dziesmoto revolūciju, bet gan VDK un tai vajadzēja savus cilvēkus pie jaunveidojamās valsts stūres. Kā tad citādi tāds neievērojams fiziķis uzreiz iznira par ministru prezidentu?

 32. Jā,jā…….attaisnots un nevainīgs…… Pat mans kaķis smejas…..

 33. vai nav apnicies so MELI UN LIEKULI – ATRADIT / AR IMITACIJAS ATMODU- KLUVA PAR MILJONARIEM/ – UN NU VISA NEATKARIGA PAR LEMBERGA NAUDU – KALPO BIJUSIEM KOMUNISTIEM- STUKACIEM//

 34. Saeima vēl pilna ar VDK aģentūru tāpēc jau tos maisus neļauj taisīt vaļā. Tagad ir tas laiks kad Putlers
  sāks izmantot veco aģentūru un to jau var redzēt kādi brāļi palikuši ar Saskaņu. Un 90 gados kad atguvām neatkarību visi aizgāja pagrīdē un sāka izlaupīt Latviju. Latvieši vai jums mērs jau nav pilns!!!!

 35. Intervijā viss izklausās skaidri un loģiski. Nav nekādu “izrauts no konteksta”. Ja Muciņš par savu vaļsirdību sarunā ar ukraiņu žurnālistu tagad ir nobijies – ko viņam var pārmest, zinot, ar kādām metodēm strādāja LPSR VDK vēl 80.gados. Un, ja taisnība Muciņam, Godmanis pat varētu būt nevis šantažētais, bet viens no atslēgas cilvēkiem par biznesa struktūru pārtapušajā VDK ar visiem Savickiem, Kalvīšiem , Šleseriem.

  PS

  Bija šaubas, vai LA vispār palicis kāds žurnālists, kuram ir duka Muciņa atklāsmēm pieķerties 😉

 36. godmanis kopā ar lapinski bija čekas informātori un stukači, īsti nelieši un Latvijas nodevēji

 37. Un kas bija prokuratūrā, tie paši komunisti vai stukači. Un tiesā? No PSRS laikiem uz mūžu ieceltie tiesneši. Līdz iesēdās premjera krēslam lāga kamzolīša nebija, ko mugurā vilkt – un pēkšņi miljonārs.

 38. Šķebina no šiem komunistu koloboracionistiem, pie visām varām izdzīvos. Tieši viņi ir jātiesā par tautas iznīcināšanu, ko devē par ,,ekonomisko migrāciju,,!

 39. Pēterson, nedari muļķības…. :))

 40. Parasts zaglis

 41. Nezin, vai guudmanjnji iebaaziis cietumaa par sliktajiem darbiem??? Tiesas ir tiesas. taas arii meedz kljuudiities!

Draugiem Facebook Twitter Google+