×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Godmanis par savu bagāžu
 (87)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās Eiroparlamenta deputāts IVARS GODMANIS. Divkārt premjerministrs, politiķis ar 25 gadu pieredzi palicis bez partijas – ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Tātad bijāt devies pie Zemnieku savienības. Tie, būdami piesardzīgi, it īpaši uzmanīgā Brigmaņa personā, saprata, ka Godmanis ar savu bagāžu ir pārāk liels viņu laivai. Taču fakts, ka LR pirmais premjers, politiķis ar stāžu nokļuvis zināmā vakuumā, liek jautāt, kura tēze jums šķiet pareizāka – “nepateicība ir pasaules alga” vai “kas klauvē, tam top atvērts”?


I. Godmanis: – Jā, partijas man nav. Bija nopietna vēlme noskaidrot, vai LZS gribētu pieņemt manu “pienesumu”. Eiroparlamentā veicu nopietnas funkcijas Budžeta un Reģionālās attīstības komitejās, taču nu deputāta termiņš iet uz galu. Vērsos pie “zemniekiem”, jo vēlos turpināt darbu politikā, taču ne obligāti kā kandidāts ES parlamenta vēlēšanām. Partija pieņemtu lēmumu, kam jāpretendē uz listi. Es stātos partijā, un, ja viņi mani virzītu, es neatteiktos. Protams, ņēmu vērā, ka katrai politiskai organizācijai sava vēsture, savas iekšējās lietas, pro-gramma un statūti. Redzēju, ka LZS ir pragmatiski saimnieciska nostāja bez “lidināšanās mākoņos”, un tas man imponēja. Esmu diezgan daudzās valdībās strādājis kopā ar “zaļajiem zemniekiem”, viņu ministri bija lielākoties praktiski cilvēki un nemēdza darbošanos ietērpt “pārāk skaistos vārdos”. Vēl viens apstāklis – sentimentālais. Palieku vecāks, šogad būs 62 gadi, taču atceros, kā savulaik Zemnieku savienība atsākās. Tas bija 90. gados ar atjaunošanas sapulcēm, kurās piedalījās mans tēvs, lauksaimnieks un partijas vecbiedrs. Viņš arī mani toreiz uzrunāja, bet es kā LTF premjers nevarēju kļūt “partijisks”. Tas iespiedās atmiņā. Vispēdējais apstāklis, ka Latvijas saimniecība balstās uz trim vaļiem. Pirmais – mežs un kokapstrāde. Mežs ir atjaunojama vērtība, starp citu, 95% no “zaļā zelta” Latvijā ir stādīts mežs. Otrs – tranzīts, ostas un dzelzceļš, kas mūs “tur uz ūdens”, kad apkārt plosās krīzes. Trešais – lauksaimniecība ar pārtikas produktu ražošanu. Pēdējā krīzē naudas apgrozībā lauksaimniecība un tranzīts nepiedzīvoja kritumu, un arī tagad mūsu lauksaimnieki ar samērā mazu atbalstu spēj eksportēt līdz 18% no sava saražotā apjoma. Līdz ar to šī nozare ir pamats, kuru svarīgi nepazaudēt, virzīt uz priekšu un dot politisku atbalstu arī nākotnē, ko spētu LZS.

– Skaidrs par iemesliem, kāpēc meklējāt LZS piederību. Taču esat rīcības cilvēks, un ko tālāk? Sēdēsiet siltās čībās vai meklēsiet citu jūsu principiem tuvu partiju?


– Nu, mani ir savā laikā uzaicinājuši – par finanšu ministru totālā krīzē, kad vispār nav naudas, vai par premjeru, kad šim amatam labāk tuvu nerādīties, bet tagad nedomāju, ka meklēšu pēc citas partijas.

– Vilis Seleckis atmiņās par LTF atzīmē šo jūsu īpašību dzēst ugunsgrēkus. Godmanis Tautas frontē uzņēmies to, ko nav gribējuši uzņemties citi. Bet runāsim plašāk – pirmsvēlēšanu gadā partijām vajadzēs gan ugunsgrēkus dzēst, gan meklēt izejas ceļus. Tagad, piemēram, ir “Vienotība”, un blakus ir Repše, kurš cēlies no “Vienotības”. Cilvēki skatās, nesaprot, kāpēc viņi ir atsevišķi, kāpēc sadala spēkus, kur katram to var izrādīties par maz? 


– Kā varas partija “Vienotība” ir savā ceļā apmetusi antitēzes – tēzes loku. Taču tad “Vienotība” nonāca valdībā, un Dombrov-skim bija jāturpina tā pati programma, ko parakstīja un sāka Godmanis un kas nebija viegla nasta. Sākās problēmas. “Vienotībai” nebija labi rezultāti Rīgas vēlēšanās, un laukos to pārliecinoši pieveica Zemnieku savienība. Tad kāds ir iegansts tai kritikai, kas izpaužas interneta portālos? Arī radio, televīzijā, presē?

Pamats kritikai ir šāds – ir trīs pamatā latviskas, inteliģentus cilvēkus nodarbinošas nozares, kurās skar ne tikai tajās strādājošo, bet ievērojami lielāka skaita cilvēku intereses. Šīs nozares ir: izglītība, veselība, kultūra. Tās atšķirībā no lauksaimniecības, tranzīta un transporta nozares, kuras pēdējā krīzē nepiedzīvoja kritumu, un rūpniecības, kas jau ir atpakaļ virs “trekno” gadu līmeņa, nav piedzīvojušas nedz “treknos” gadus, nedz arī izjutušas pēckrīzes kāpumu. Tas notiek jau no 2005. gada, kad valdības mainījušās, bet statistikas dati liecina, ka trīs nozarēs naudas apgrozījums (vai, precīzāk, starppatēriņš) ir nemainīgi gājis uz leju – līdz 2012. g. beigām. Izglītībā starppatēriņš ir kopš 2006. gada mazinājies un ir – 11,8% pret 2006. gadu. Pavisam neliels (+3,2%) pieaugums 2012. gadā pret absolūti zemāko 2011. gadu, kopējo ainu tas neuzlabo.

Arī veselības un sociālā aprūpē starppatēriņš ir tikai mazinājies no 2006. gada un 2012. gadā ir par veseliem 32% zemāks.

Mākslas, izklaides un atpūtas nozarē starppatēriņa kritums arī ir no 2006. gada, un 2012. gada beigās tas bija -33% zemāks nekā pirms sešiem gadiem.

Valsts pārvaldē, kas gan piedzīvoja “treknos gadus” un kur vairākumā strādā valsts ierēdņi, no 2008. līdz 2012. gadam starppatēriņš arī ir gājis tikai uz leju (-21%).

Un tad rodas nojauta, kāpēc latviskā un inteliģentā elektorāta daļa vairs tā neskrien balsot par “Vienotību” vai šo valdību.

Valdība 2014. gada budžetu virza ar deficītu tikai 0,9% no IKP. Finansiālā saimniekošana ir strikta.

Manuprāt, tomēr jārēķinās – ja vēlēšanu gada budžetā, turklāt ar lielas propagandas palīdzību, valdība neparāda, ka mēģina uzlabot situāciju šajās “izdilušajās” nozarēs, tad diez vai būs cerības uz “Vienotības” sekmīgu startu nākamā gada vēlēšanās.

Cilvēkus, kuri strādā minētajās sfērās, ir sevišķi nokaitinājis, ja no tribīnēm turpina runāt par augšupeju, bet tikai viņi to neizjūt. Tāpēc arī pašvaldību vēlēšanu rezultātam bija ekonomisks pamats, un tas nebija tikai politisku kaislību un cīņu iznākums.

Jā, Eiropā uzskata – Latvija veiksmīgi pārvar krīzi, bet tur nezina šo “izdilušo” nozaru skaitļus.

E. Līcītis: – Polittehnologi izsenis rēķinājuši – labi barotu ierēdņu armija nozīmē simttūkstošus balsu varas partijas urnā, skolotāju algu palielinājums pieplusē vēl vienus 100 tūkstošus balsu…


– Protams. Un nav runa tikai par labāk atalgotiem skolotājiem un dakteriem. Vēl pieskaitiet cilvēkus, kuri sūta bērnus skolā un kuri iet ārstēties.

V. Krustiņš: – Jūs aizmirstat, ka balsu lielākā masa ir pensionāru kārtai.


– Ja paskatās šogad sociālo budžetu un to, kā pildās ieņēmumi, tad uz 1. oktobri tie ir 6% vairāk salīdzinājumā ar pērngadu, taču kopumā sociālais budžets tomēr ir ar deficītu 34 miljoni latu. Pašā sociālā budžetā nav pārpalikuma, no kura varētu finansēt pensiju indeksāciju. Tomēr Pensionāru federācijas priekšsēdim Siliņam ir pamats runāt, ka varētu palielināt vismaz zemākās pensijas vai daļu visām pensijām.

Bet latvietim jāsaprot
– nav tā, ka Dombrov-skis savā galvā vai Vilks savā skopumā izdomā – punkts, vairāk naudu nedosim. Viņi ir parakstījuši vienošanos, kas jāpilda. Tas premjeram būtu godīgi jāpasaka, jo ļaudis jau nesaprot. Jeb – ja tu “kāp pāri rāmjiem”, tad vairs nevar būt “paipuisītis” Eiropā. Tad gan tu “nopērc” balsis, lai sekmīgi startētu vēlēšanās, turpinātu būt par valdošo partiju un, iespējams, strādātu esošai līdzīgā koalīcijā.

E. Līcītis: – Dombrovskis jau izdarīja izvēli. Līdz ar to secinājums – “Vienotība” oktobrī zaudē vēlēšanās? Dombrovskis 
atstāj amatu?


– Nedomāju, ka tas ir viena paša Dombrovska jautājums. Drīzāk – “Vienotības” kā visas partijas jautājums, kāda būs tās vieta politiskajā koalīcijā, kāda tā izskatīsies pēc 2014. gada oktobra.

Beidzot teikto, lai cik labi izskatās kopējā temperatūra slimnīcā, ir atsevišķas palātas, kurās ieiesiet iekšā un nesagaidīsiet saucienus – paldies dakter, ka jūs mūs izārstējāt!

V. Krustiņš: – Te es gan piemetinātu, ka valdībai ir citas vietas, kur varētu taupīt, piemēram, neizšķiest līdzekļus nevajadzīgā eiro reklamēšanā, un budžetu vispār derētu veidot vairāk racionāli. Valsts kontrolierei vienmēr atradīsies kas sakāms par ministriju nesaimnieciskumu, par nesamērīgiem tēriņiem raksta prese. 


– Vai valdība taupa? Šis nav pirmais un pēdējais budžets, kurā vienai vai otrai lietai liek “ielāpus”, lai to pieņemtu kopumā. Līdz 1. oktobrim pamatbudžetā bija pārpalikums – 254 miljoni latu, taču to uzreiz nevar “noēst”, jo gada pēdējos mēnešos tēriņi vienmēr ir lielāki. Laiks rādīs, vai valdība sasniegs plānoto -1,1% no IKP deficītu šajā gadā.

Uz 1. oktobri nodokļu ievākums arī ir par 6% lielāks nekā pērn. Izdevumi ir auguši nedaudz straujāk par 7%. Arī atlīdzība valsts iestādēs strādājošiem salīdzinājumā ar pērno gadu ir augusi par 7%. Tur gan nav pamatalgas, bet prēmijas, piemaksas u. c. Tāpēc nevar teikt, ka Dombrovskis šausmīgi “piegriezis” taupītas skrūves.

Ko tad vēl grib ministri? Lai valdība iezīmē, par cik procentiem vairākus gadus uz priekšu pieaugs izdevumi izglītībai, medicīnai, aizsardzībai, iekšlietām. Tas viņiem dotu pamatu iet un teikt skolotājiem vai policistiem – redziet, šodien nav tik daudz, cik gribētos, bet valdība lēmusi, ka pamazām būs vairāk.

E. Līcītis: – Bet jūsu uzzīmētās fiskālās disciplīnas telpas ietvaros – vai vēlētājiem klausīties tais partijās, kuras solīs, ka dos, dos, dos?


– Nopietni runājot, ārpus šiem ietvariem nevar izrauties. Ja budžeta deficītu valdība no 1,4% samazināja līdz 0,9%, ko varbūt Saeima papletīs atpakaļ, bet tas arī būtu maksimums – ka deficītu saglabātu kā 1,4 procentus.

Taču, neskatoties uz visu teikto, es, protams, gribētu, lai pēc nākamajām vēlēšanām koalīcija iezīmētos centriska, eiropeiska, latviska.

– Atgriezīsimies pie tā, ar ko tālāk Godmanis nodarbosies? Esat vēl spēka gados, vitāls, enerģisks. 


– Kad mani Zemnieku savienība augstākajā līmenī noraidījusi, es taču neskriešu uz partiju numur 2 vai partiju numur 3. Pašlaik nevaru atbildēt, ko un kur pasākšu.

– Labi, lūdzu, pastāstiet, ko domājat par Satversmes preambulas projektu?


– Es teikšu, ka preambula ir vajadzīga. Tāda ir mana nostāja. Man īsti nav saprotams, kāpēc Satversmes tēvi priekšvārdu neuzrakstīja 1922. gadā.

V. Krustiņš: – Piedodiet, Godmaņa kungs, tad Latvija nebija piedzīvojusi okupāciju. Tas notika 1940. gadā. 


– Nu jā. Es runāju LTF 25 gadu veltītajā konferencē. Tagad ir pieņemts tas teiciens par sarkanajām līnijām. Konstitūcijā jāieliek kaut kādā mērā visaugstākās sarkanās līnijas, kurām ir jābūt, lai saprastu, kas mēs esam un no kā neatkāpsimies. Tā, kā Mārtiņš Luters piesprauda savas tēzes pie savas baznīcas durvīm, sacīdams: “Es te stāvu un nevaru atkāpties no tā.” Konferencē vecajiem frontes biedriem teicu – pagājuši 25 gadi. Partijas nāk, iet, cīnās, bet man šķiet, ka ir trīs jautājumi, uz kuriem katrai partijai Latvijā jāatbild – vēlētāju priekšā, presei, radio, TV utt. Nevar slēpties krūmos, uz šiem trim jautājumiem jāatbild.

– Tām partijām, kuras 2014. gada oktobrī piedalīsies vēlēšanās?


– Tāpēc pirmais jautājums, atskatoties Latvijas pēdējo 25 gadu vēsturē, ir – katrai partijai jānosaka, kā tā definē attiecības starp latviešiem un nelatviešiem, nepilsoņiem. Šeit – Latvijā. Te nav no svara, ka viens grib tādu integrācijas programmu un cits atkal citādu, un vēl cits teic, ka nekāda integrācija neizdodas. Katra partija lai dod savu viedokli. Preambulā tas teikts pilnīgi skaidri, ka šai valstī latvieši ir pamatnācija un šeit ir vieta, kur latviešiem attīstīties, kopt kultūru, valodu. Jā, citi arī šeit var dzīvot, attīstīties demokrātijas apstākļos, ar latviešu valodu kā noteicošo, un tie ir pamati, kurus nevar kustināt. Te izriet divi apakšsecinājumi. Kā pragmatisks cilvēks redzu, ka latviešu un cittautiešu attiecībām ir konsekventa dabisko lietu gaita, taču ir konsekvences, ko nemainīsim. Proti, nemainīsim nostāju pret masveida pilsonības piešķiršanu, lai kā arī uz to aicinātu. Uzskatu – nē. Ir Naturalizācijas likums, un to būs pildīt. Otra lieta, kas attiecas uz izglītību – neesmu piekritējs, ka vienā rāvienā var latviskot krievu skolas. Tomēr latviešu valodas proporcijas mācībās ir turpmāk jāpalielina visos izglītības līmeņos, lai kādi protesti arī neatskanētu. Citādi preambulā teikto par latviešu valodu būs grūti īstenot dzīvē. Tāpēc šīs lietas nav jānoliek tālā plauktā, bet pakāpeniski jāķeras tām klāt.

Otrs jautājums, ko Latvijā bez svārstīšanās ir jāatbild. Pietiek izvairīgi un provinciāli runāt – Latvija un Eiropa. Mēs pēc definīcijas esam Eiropa, un runāšana “jūs tur Eiropā, mēs te Latvijā” ir nepareiza un kaitīga mūsu valstī, kas ir pilntiesīga Eiropas Savienības sastāvdaļa. Ar to vēl par maz. Partijām jāsaka, kādu lomu, kādu vietu tagad un nākotnē Latvijai Eiropā jāieņem. Viens variants, ka gribam, lai ES eksistē, lai tā palīdz Latvijai zināmās sfērās izlīdzināt labklājības attīstības līmeni ar citām ES dalībvalstīm, likvidē tirdzniecības barjeras utt., bet neesam par to, lai Briseles “centrālā loma” Latvijā pastiprinātos. Tajā pašā laikā – mēs neesam par izolāciju. Otrs variants, ka piekrītam, ka Eiropas Savienība kļūst ciešāka, centrālais iespaids stiprāks un ka tas mums vairāk palīdzēs. Kā savā laikā Beniluksa valstīm. Un radikālākais no variantiem, lai Eiropas Savienība izjūk, paliekam vieni paši un cīnāmies. Partijas “jārauj kājās” uz atbildi – kā jūs to redzat? Šis jautājums tik dziļi skar mūsu iekšējo dzīvi – gan lauksaimniekus, gan citus, kuri gaida ES struktūrfondu atbalstu nākotnē, – to nevar vienkārši izsvītrot ārā.

Un trešais jautājums ir mūžīgs. Vai Latvijā turpinās pastāvēt kreisie – labēji orientētie, konservatīvie – liberālie politiķi, vai tie savilksies tuvāk ap centru? Valdība daudz runā par nevienlīdzības likvidēšanu, bet partijām jāizstāsta, kā to darīs. Progresīvo nodokli ieviesīs? Pierādi, ka tā būs pareizi. Samazināsi nodokļus kopumā? Vai tas dos vairāk naudas, lai palīdzētu kaut trijām iepriekšminētajām nozarēm? Lūk, par šiem mērķiem un uzdevumiem vēlētājiem jātiek skaidrībā un jādabū partijas pie sakarīga viedokļa.

E. Līcītis: – Kā jūs atbildētu skeptiķiem, kuri teic, ka preambulas pieņemšana šķelšot sabiedrību, ka tajā pārlieku uzsvērta valstsnācijas loma, ka nav ņemtas vērā pastāvošās “reālijas”?


– Ar preambulu beigu beigās jānodefinē, ka valsti izcīnījām, to izdarīja latviešu nācija, ka mēs te dzīvojam un gribam, lai valsts būtu un attīstītos. Demokrātiski, tiesiski – tas viss Satversmes preambulas projektā aprakstīts. Arī tas, ka jābeidz izturēties pret pašu vēlētu varu kā pret svešu – kā tas gadsimtos latvietī iedzīts iekšā, it sevišķi komunisma laikos.

V. Krustiņš: – Tā būs mūsu valsts Konstitūcijas preambula. Mums nav jākaunas, ko tur ierakstām pēc tautas gribas. Un par partijām runājot, tām būs jāatbild uz vēl vienu jautājumu – kāda būs tuvināšanās “Saskaņas centram”, kā notiks simbioze ar šo krievisko partiju?


– To rādīs rezultāti vēlēšanās. Taču viens no kritērijiem būs “SC” attieksme, lūk, pret šo pašu preambulu. Jau sacīju, ka priekšvārdā būs mums vitāli svarīgas līnijas. Ja viņi ies pret tām, tad, es domāju, ka paliks opozīcijā. Priekšvēlēšanas ir ļoti labs brīdis, lai izskaidrotos par pamatjautājumiem, no kuriem citkārt varētu kaut kā izsprukt. Lūdzu, prasiet partiju vadītājiem – vai esat par izmaiņām latviešu valodas veicināšanā izglītībā? Vai balsosiet par preambulu? Kādu gribat redzēt Latviju Eiropā?

Pievienot komentāru

Komentāri (87)

 1. Nevaru piedot, kad godmanim bija par lielu, 1 istabu dzīvoklis 1 cilvēkam. Par 21.kv.m bija jāmaksā dubultā. Sen ziepēs vajadzēja.

 2. Var jau vainot nepateicīgo pasauli, taču jau Šveiks teica: “Ja esi gatavs iet (Kampēja/Buldozera partijas) ierindā – kur nevar spert soli ne pa labi, ne pa kreisi -, jābūt gatavam, ka var nākties iekāpt sūdā …”. Tā nu ir sanācis.

 3. Divkārt premjers,kas novedis Valsti līdz bankrotam,izsaimniekojot Valsts naudas katlu un patreiz vēl staigā brīvībā!!!Man tas nav saprotams!!Kā tādi apzinīgi Latviešu tautas nīdēji,kā ždanoka,Rubiks,Godmanis var būt deliģēti no Latvijas Eirōpas Padomē,kā Latvijas Labākie politiķi!!??Vai tad aiecīgām iestādēm nebija jau jāizvērtē šo cilvēku apzināta politiska nodevība pret Latvijas valsti??Vai to tagat visu sauc par”DEMOKRĀTIJU”???

 4. Naivie. Kas gan viņu ievēlēja Eiroparlamentā? Jūs!!!!

 5. Ļ oti gribētu piedzīvot ka tādi kā Godmaņi tiks reiz tiesāti par nodarījumiem latviešu tautai. Ak kas gan šiem liekuļiem tauta -ka tik pašiem !

 6. Sim cilvēkam nāks taisnā tiesa, tāpat skaidrs

 7. Godmanis nav tā vērts, lai viņam vispār pievērstu uzmanību.

 8. Šim zemiskajam zaglim nav pat kauna savā bezjēdzīgajā muldēšanā iepīt Mārtiņu Luteru! Es nespēju iedomāties, kādu sodu Mārtiņš Luters liktu šim nelietim piemērot, lai visa Latvijas čeka un kompartija nodrebētu – vislielākais Gods būtu viņu uzsēdināt uz liela, asa dzelzs krusta Brāļu kapos un apkārt nostādīt Goda sardzi – lai visa pasaule redz un atcerās vēl ilgi šo Latvijas postītāju!

 9. Parex glābējam vai nu kāds “citas dēles” krēsls neatradīsies?

 10. Man šis cilvēks ir bezgala pretīgs!

 11. Biju I.G. pakļautībā esošs LR Ministru Padomes darbinieks barikāžu laikā – vēlos, lai Latvija zina, ka šim kungam bija pilnīgi vienalga, kas notiks ar MP darbiniekiem LR negatīva scenārija gadījumā – mums nebija instrukciju, norādījumu, ko darīt, ja ierastos PSRS atbalstoši spēki – bēgt, palikt darba vietā, utt. Pats galvenais – nebija aicinājuma būt uzticīgam Latvijai, jo viņš šaubījās!

  • Ko tad no VDK dubultaģenta Romaškas citu cerēji sagaidīt ?
   Lai to atrisinātu jabalso portalā Mana balss par VDK maisu atvēršanu . Mūsim vienoti ,ka Atmodā un visi to atbalstīsim šo svēto misiju !

 12. Biju I.G. pakļautībā esošs LR Ministru Padomes darbinieks barikāžu laikā – vēlos, lai Latvija zina, ka šim kungam bija pilnīgi vienalga, kas notiks ar MP darbiniekiem LR negatīva scenārija gadījumā

 13. ATKAL GRIB ATPAKAĻ PIE SILES !BAIL IEDOMĀTIES KA ATKAL KĀDUS OLIGARHUS VAJADZĒS PABALSTĪT.JA LATVIJAS LIELĀKAIS BANDĪTS ATKAL KAUT KUR IELĪDĪS TAD KURŠ TAD IES BALSOT! LAI LAIMĪGS KA VAR BAUDĪT VECUMDIENAS.

 14. Neko neesmu aizmirsis:Veais Godmanis Orgabnizēja m. Nometņu ielas Lauksaimniecības skolā “Fermeru kursus”‘kopā ar-Traktoristu tiesībām! Kursus nobeidzu,traktoristu tiesības nokārtoju,bet Traktoristu tiesības “”izsniedz”ņekam nederīgas Apliecības,jo Valsts Policija neatzina kursu likumību,lai gan naudu par tiem vecbiedram samaksāja visa grupa. 2.piemērs:Vakara maiņu vidusskolā pie Centrāltirgus par direktoru strādāja vīrietis,kas apvienoja darbību Godmaņa krāsino metālu iepirkšanas SIA.Nevienojāmies.Tie ir sīkumi,bet”ātmiņā paliekoši”.

 15. riebeklim goldmanim personigi Atbildēt

  Ir gruti iedomaties riebigaku un nekaunigaku cilveku ka GOLDMANIS + ZIDS VISRIEBIKAJA PAVEIDA !!! Paskatieties uz vina purnu saja bilde ( ar vina maksligajiem – liekajiem zobiem, taukiem kuri “karajas pari vaigiem” un ir sapludusi ap kaklu ka salle). Ir loti gruti atrast personu , kuras izskats izsauktu tik asu riebuma sajutu !! Bet ja vel pievieno vina nekaunibu + launumu kuru vins nodarijis musu tautai + tos cilvekus kurus Goldmanis budams VDK dubultstukacs izdeva par to ka tie bija noskanoti pret PSRS murgainajam idejam un kurus tadel Komunistu galas masina samala + iznicinaja + sapudeja cietumos + psihiatriskajas slimnicas !!!! SIS CILVEKS IR PELNIJIS KA VINS PARKOZ CIANIDA AMPULU UN PATS NOINDEJAS TAPAT KA HITLERS UN VINAM PIETUVINATIE … tikai zel ka bez visa cita ieprieks mineta vins ir GLEVS PASLABUMA MEKLETAJS …. KA JAU VISI NODEVEJI, VINS GRIB AIZBEGT UZ BRISELI LAI DZIVOTU LABKLAJIBA UN IZVAIRITOS NO PELNITA SODA !!!!
  VINS IR PUBLISKI JATIESA TAPAT KA LEMBERGS, SLESERS, SKELE, Rigas ostas izzadzejs LOGINOVS un DAUDZI CITI … GOLDMAN, GODIGIEM ZIDIEM IR KAUNS KA TU ESI VINU TAUTAS PARSTAVIS !!

  GOLDMANIS ( si riebiga dele piesukusies pie trautas miesas) IR JATIESA ATKLATA TIESA KA TAUTAS NODEVEJS un (ja vins meginas noslepties kautkur arzemes) ir jaizsludina Interpola meklesana lai nelautu vinam “izslidet ka zutim” no TAISNIGA SODA !!!!!
  Ludzu, neizdzesiet manu komentaru – es rakstu daudzu latviesu varda!! Sim rakstam ir vismaz 13 autoru.

 16. Butu nu Godmanis paklusejis! 2reiz jau valsti nolaidis lidz gruntij. maitasgabals.židu cūka.

 17. LA intervētājiem Atbildēt

  Jādomā, ka “bijušie”, bet šodien uzskatāmi par ļaudīm ar aptraipītu reputāciju, Jums labi maksā. Katru nedēļu Jūs savās slejās intervējat te vienu, te otru, te citu “džeku”. Godmani jo īpaši. Taču ne reizi nepavaicājat Godmanim, kāda ir viņa atbildība Latvijas valsts nacionālā kopīpašuma izsaimniekošanā. Vai Jūs baidāties? Kautrējaties? Tad vismaz paskaidrojiet saviem lasītājiem, KĀPĒC Jums Godmanis jāintervē vai pāris nedēļās reizi. Tāpat kā citi mani draugi, arī es šī iemesla dēļ Jūsu ‘sacerējumus” ignorēšu.

 18. neveiksmiigs bundzinieks Atbildēt

  atcereejos ka godmanpapa maks bija valaa visaadie krediitkartes kaadi 6 liidz 8 gabali taalajaa 1995.gadaa Lido gertruudes ielaa.mums nebija taadas krediitkartes.jo kaa allazh vip persona.Nav mana tauta ,nav mana Latvija.tagad lai vinsh laiza iebrauceejiem pieshkirt dziivoklus un pabalstus.

 19. Vai esi palasījis šos komentārus ? Nedomāju,ka interviju lasa un tad komentē skolnieki,garlaicības māktie vai žultainie. Izskatās,ka savas domas un vērtējumus izsaka gluži normāli LA lasītāji -tauta. Vai nepaliek kaut maaazliet tā jocīgi ap dūšu ? Laikam jau nepaliek gan ,ja bez kauna var vēl dot publiskas intervijas,kurās nepavīd ne mazākā nožēla par par paša tīši pielaistajām “kļūdām”. Un vēl netrūkst nekaunības līšus līst atkal pie siles, nē, pareizāk – lai atkal piezīstos pie tautas miesas kā ērce.

 20. godmaņu pienesums Atbildēt

  vispar noželojams godmaņu pienesums latviešu tautai.
  zināmi bagātnieki tika bagātāki godmaņu valdibas laikos.
  bet parsvarā, lielākā daļa no tautas tika izdrasta, izvarota.
  to pateicoties godmaņu lemumiem.
  a. iesākot ar VEF iztukšošanu, pardošānā visu iekarti par lēto un aizvest to uz citām valstīm, kas saprata ka ar to kaut ko var ražot.
  b. ģodmanis nesaprata ka ražošana ir katras valsts stura-akmenis.
  c. godmanis privatizācijas laikā nesavāca socialo fondu naudu, jo viņām labāk bija pardot latvijas ipašumus par 20 samtimu sertifikātiem, nevis par miljoniem. protams, var jau teikt ka neviens tos nepirktu, bet VEF – daļu no VEF gribēja pirkt Samsung firma no dienvidu korējas par 50 miljoniem, bet godmaņu valdība to neatļava jo bija izdevīgāk pardot par 20 samtimu sertifikātiem.
  d. daži jau runā ka Godmanis ir tas kas ražošanu iznicināja latvijā.
  un par to vesturnieki un tauta joprojām diskutē.
  e. naktī, velā nakti, ka žurnalisti gulēja, godmanis sasauca ministru kabneti un lika parakstīt glabt aferistu parex banku, par VIENU MILJARDU LATIEM. – NODOKĻU NAUDAS.
  F. sledza skolas, slimnicas, atlaida ieredņus, un cilvēki sak braukt prom no latvijas.
  g. godmanis sastija (paskataties vecās avizēs un TV ziņās) ka latvijas valsti neko nezaudēs, un visu naudu saņems atpakaļ, jo parex bankai ir liela vertība.
  ari nosaucot ka parex banka ir “sistemas banka”
  h. atļaujot parex ipašniekiem visus privātos ipašumus parakstīt uz radniekiem.
  I. velāk godmanis teica ka nezināja kā rikoties, ka nebija nekāda pieredze.
  arprāts, VAI GODMANIS NEZIN PRIEKŠ KAM IR VESTNIEKI NO KANĀDAS, VĀCIJAS, DĀNĪJAS, AUSTRĪJAS, LIELBRITĀNĪJAS, UTT. GODMANIM TIKAI BIJA JAPACEĻ TELEFONS UN PIEZVANOT VIŅŠ VARĒJA SAŅEMT TELEFONU NUMURUS NO LIELĀKIEM PASAULES BANKAS EXPERTIEM, KURI VIŅAM BUTU PATEIKUŠI KA VISUS PAREXIEŠU IPAŠUMUS JA-ARESTĒ, JO TUR BIJA 500 MILJONU LATU VERTĪBA. BET KO GODMANIS, SPELĒJA KA NEZINĪTIS. UN LATVIJAS TAUTU IZVAROJA.
  J. TAGAD godmanis domā ka kada partija viņam atļaus pievienoties? šis cilvēks ir sapņotājs.
  k. laiks viņām atstat latviju jo šeit viņam nekas nespīd.

  • Vai ta nu Ivītim pieredze nebija jau pietiekama, kā ļaut vispirms izdal;īt naudu un īpašumus radiniekiem, un tad prasīt glābiņa naudu no valsts – Komercbankas un Banka Baltija gadījumos? Taisnojoties melo!

   • Nu kā tad lai beidzot pierāda viņa vainu patiešām noziegumos? Kā lai viņš saņem taisnu tiesu? Pats jau nesaprot. Pensijas gadus sadzīvojis, laikam pensija sanāk pa mazu, ka atkal jālien “pirmajās rindās”? “Numur viens: cik nožēlojami”

 21. Smaga jau bija 50 gadu attīstīta bagāža, bet tagad vajag radīt vietā, lai tautas atmiņā nepaliktu tikai kā sagrāvējs. Būtu labi, ja kaut kā paātrinātu procesu, jo sociālismā viss radās divreiz ātrāk. Zākāt politiķi gan nav, par ko, jo kļūdās visi un tikai ārstu kļūdas guļ zem zemes.

 22. Godmani, pie Repšes jau biji? Runā, ka decembrī tas dibinās jaunu partiju, nenokavē! Būdams nabags, Repše nav izvēlīgs. Ne kā Augusts, kurš baidās par savu reputāciju, ar tevi ielaižoties.

 23. Izskatās ka šim dubultajam Latvijas kapracim nebūtu nekas pret vēl trešo reizi pabūt tajā “godā”.

 24. Noverst vajag celoni, nevis cinities ar sekam. Musu varas virsotnes un masu medijos joprojam domine kp/vdk nomenklatura.
  PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls http://www.manabalss.lv.
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari godmanis, sparitis, berzins, eihenbaums un vina kolegi no kremla filiales Latvija, kas saucas AM.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

  • Paldies imi par vertigo informāciju . Vai bez bankas konta var parakstīties ???? Jau 25 gadus atduros ,ka pret sienu , lai atvertu VDK maisus , atmaskotu stukacus un piekļūtu savai lietai . Vai tad es skaidri nepateicu agrāka komentārā par šo tipu ,kas izmuka no Austrijas un uzsēdās latvju tautai uz galvas , izzputināja saimniecību, izzaga kolhozus . Tur ir vina dubulaģenta klicka !!! Viņš nav aiz restēm , bet apgrozās Brisele .

  • Naivie!!!!!!!! Kad bruka Padomju Savienība, tad Rīgas un Latvijas VDK papīrgrauzēji strādāja bez apstājas…, un dokumenti tika utilizēti… Kādu maisu atvēršana????

   • Maisi tika nolikti redzamā vietā un uz stūra mājas trepēm izbārstīti, – tas bija pasākums priekš muļķiem un naivuļiem. Jo tai mājā strādāja vīri, kas nebija ar pirkstu taisīti. Tādi kantori savējos neizdod. Nekur pasaulē. Tāpēc jābaidās nevis no maisiem, bet no tiem, kuri tajos nav.

 25. Komentārristi,ko Jūs Latvijas labā esiet darijuši??? Riet jau Jūs visi protat.

  • Ko esam darījuši Latvijas labā? Strādājuši! Tikai viss par mūsu nodokļiem radītais ticis izzagts, izlaupīts, iztirgots, piesavināts, un viens no šiem zagļiem ir Godmenis. Godmenis ir kā neatkarības laika politmafiozas simbols – ērce, kas piesūksies jebkur, un bez sirdsapziņas pārmetumiem izlaupīs un izzags visu, kam tiek klāt, jo ne grib, ne prot strādāt, tikai taisīt gudru ģīmi, zagt un parazitēt uz nodokļu maksātāju rēķina.

   • Darītāj! Cik pareizi,precīzi pateikts! Pievienojos pilnībā un domāju,ka vēl tūkstošiem godīgo darbu darītāju!

    • Arī es Tavam komentāram pievienojos. Vajadzētu sākt vākt parakstus, lai Godmanis nemēģina kandidēt uz EP! Kā to varētu darīt? Varbūt manabalss varētu līdzēt?

 26. Izlasi un brīnies – nu riktīgs Saulvedis ne Ivars.

 27. Godmaņa kungs kameras priekšā līdz šim NAV ATZINIS savas darbibas postošās sekas un NAV atbildējis ne uz vienu jautājumu, kas sākas ar vārdu “KĀPĒC”!? Viņš ĻOTI daudzas reizes bijis raidījumā “Kas notiek LATVIJĀ?” , bet Dombura kungs un skatitāji atbildes NAV SAŅĒMUŠI…Domāju, ka tas NEKAD NENOTIKS…Rakstā ir pozitīvi secinājumi un atzinumi, taču neatbildēti paliek jautājumi ar pirmo vārdu “KĀPĒC”, kuru ir ĻOTI DAUDZ!? Pirms Latvija tiek redzēta Eiropā, tai pašai būtu jābūt REDZAMAI ŠEIT – SAVĀ ZEMĒ ESOŠAJAI TAUTAI!?! UVI!!! TĀDA REDZĒJUMA NAV!!!?

 28. Manuprāt, Godmanim Latvijas tautas labklājība nav interesējusi nekad, bet mežonīgais kapitālisms gan.

 29. 62 gadi – pensijas vecums. Ko nu vairs politikā meklēt! Laiks vecumdenas baudīt!

 30. guļman, tava dzīves bagāza arī tevi novilks uz grunti, tās bija paša izveles iespejas>>
  p.s. aizmirsi tikai vienu, ka līdz neko nepaņemsi>>>>>>>>>

 31. Ar šito bildi naktīs bērnus baidīt…..

 32. Latvijas saimnieciskās dzīves sagraušāna , kolhozu izputiāšana , savu tautiešu Kargina , Krasovicka glābšana , lai izņemtu savu un draugu naudu no Krājkases un citi naziegumi ir palikuši bez soda .Ne velti labi nobarojies, jo nav jau nabags .

 33. Negodman, tauta tevi ienīst.

  • Nav jau runa par kolhoziem, bet par to, ka tika izputināta Latvijas tautas kopīgā manta, viss viens, kādā formā tā bija.

 34. VDK dubulaģenta Romašķas Ista vieta ir aiz restēm .

 35. godmanis nemākuklīgs potitiķis Atbildēt

  godmanis ir izgazies ka premiers un tauta negrib viņu psrs samaitātās idejas.
  a. godmanis ka premiers iznicināja visu ražošanu VEF fabrikā un atļava visu iekarti aizvest par sviestmaizi prom no latvijas.
  b. privatisācijas laikā, ġodmanis nesaprata ka jasavāc kapitāls lai varētu iesākt socialo fondu. bet godmanis par 20 samtimu sertifikātiem pardeva visu latviju un socialam fondam bija 000
  c. ka Samsung firma gribēja pirkt daļu no VEF par 50 miljoniem Godmanis teica nu ko, padomnieki un visi domāja ka tas ir par mazu, un pardeva vef par 20 samtimu sertifikātiem, nevis samsung firmai kur ražošana butu latvijā vispar izcilākā biznesse kurā stradātu ar tukstošiem latvieši.
  d. krizi latvijā ieveda godmanis ka velā nakti ka žurnalisti gulēja – sasauca ministru kabineti un lika lai parakst ligumu glabt afferistu parex banku.
  no nodokļu naudas bija jaieguld viens miljards latus, un tadēl skolas sledza, slimnicas sledza un ieredņi zaudēja darbu, UN TIKAI TĀPĒC CILVĒKI BRAUCA PROM NO LATVIJAS.
  E.un tagad viņš vel grib but politiķis? citās valstīs jau sen butu iztriekts vai apcietināts.

 36. Šito kangaru es ap 2007.-2008.gadu vasarā, kad viņš vēl bija deputāts, ne premjers, redzēju Vecrīgas Krājbankā pie Doma laukuma – pusdienlaikā, kad Saeimā bija pārtraukums vai kādas sēdes beigas. Viņš lepni iegāja bankas kabīnē bez rindas, un skaļā balsī izteica vēlmi samainīt 20 000 latu skaidrā naudā uz eiro. Nav daudz jālauza galva, no kurienes pēc Saeimas sēdes kabatā var uzrasties 20 000 latu skaidrā naudā.

 37. un tomēr .PALDIES JUMS IVARS!

 38. Godmani, tavs laiks ir beidzies. Tu esi izdarījies ļoti lielu ļaununu latviešu tautai, kad izdomāji piešķirt visiem okupantiem nepilsoņa statusu un izdot nepilsoņa pases. Ar to tu visai šī naidīgai okupantu varzai tu devi tiesības atrasties Latvijas teritorijā. Vēlāk ar starpvalstu līgumu to nostiprināji, ka Latvijas teritorijā var atrasties visi PSRS armijas atvalinātie virsnieki ar ģimenēm, un pirms valstiskās neatkarības atgūšanas visniekiem un civilokupanti. Praktiski tas sagrāva latviešu nacionālās valstiskās atgūšanas idejas pamatu. Prakstiski tas tika sagrauts vēl uz piecdesmit, vai vairākiem gadiem. Vai tad vēl pastāvēs tādā nacija kā latvietis, es dikti šaubos, jo iznīcības pamati ir ielikti.

 39. Tavs laiks ir pagājis, Ivar, tapat ka Šķēles, Bērziņa, Lemberga, Repšes, Brigmaņa, Šlesera un visu citu veco padomiešu.

  • Piekritu! Tas ir vienkarsi apbrinojami, cik ilgi cilveks Godmanis apved ap sturi vaselu tautu ar savu demagogiju. Visai tai skaitlu pieminesanai laikam jaliecina par dzilu lietas butitas izpratni, labu atminu u.t.t. Diemzel stipri atgadina padomju retoriku – runa daudz, bet nepasaka neko. Jo prata tikai viens zobrats griezas – ka tikt pie lielaka pikja:) Intervijas ievads jau vien ir vienkarsi bezgaumiba.

 40. godmani ! lasi !!!

 41. es ,tevi,pat pie sava zoles galda nelaistu !

 42. Godmani, ej pie Slesera!

 43. Tavs laiks,kundziņ,pagājis,lustējies nu ar jauno sievu !!!???

 44. Godmani, tu jau sen esi degradējies un tavas vērtības skala ir tikai personīgais labums kopā ar savu šreku.To spilgti rāda visa tava pēdējo gadu darbības imitācija. Tavi “gudro” d..i.r…sh..anu neviens nevar paciest. Kāds tu biji čekas stukačs, tāds tu arī paliki! Saki ko gribi.

 45. Kādi jūs- te komentētāji esat sekli cilvēki- protat tikai apriet.

  • Tautas balss nav vienmēr glaimojoša, anniņ.

  • patiesība nekad nemelo. fakti kas notikuši latvijā – daudzi bija uz Godmaņu vadības laiku.
   par tiem Godmanim jaatbild visu mužu un tas ir politisks fakts. ja tu lemi tad tu esi atbildīģs.
   un godmanim jā-atbild par daudzam latvijas ķludām. jo tieši godmanis pieņema ķludainus lemumus.
   anniņ, paprasi lai godmanis piedalās melu detektoru parbaudei, tad jau vis bus skaidrs.

  • Ir partija,kuras vadonim bija vajadzīgi 10 tādi godmaņi – nu lai jož tik prom,ja tur uz RP ir tuvāk,kā uz Getliņiem

 46. Godmanis varētu atjaunot kaut vienu cukurfabriku, kuras ar viņa svētību tika likvidētas. Tad lauksaimniekiem būtu darbs pie cukurbiešu audzēšanas, bet cilvēkiem un bitēm KVALITATĪVS cukurs, ne tādi drzņķi, kurus tik reklamā par kvalitatīviem.

 47. Latvijas kapracim gribas veel ar laapstas kaatu uzspiest krustu uz kapa kopin,as.

 48. Ar vina `bagazu`-uz cietumu!

  • Tieshi taa!

  • Katrā ziņā pret Godmani veikt neatkarīgu izmeklēšanu. Lai visiem Latvijā būtu skaidrs, kāpēc notika tautas aplaupīšana 90. gadu sākumā. Kāpēc Godmanis glāba Parex uz visu mūsu rēķina un pēc tam iesēdās EP krēslā. Vai bailēs no nokļūšanas aiz restēm? Lai būtu imunitāte?

 49. Godmani-ir jābūt gan politiskai,gan cilvēciskai atbildībai.Bet ,ko nu….

 50. Es viņu pat par šinderi neņemtu!

 51. labprāt redzētu šo kungu nevis ēiropā,bet cietumā

 52. pa vsrsu. Tikai nāve var mūs šķirt.

 53. Gatavs uz visu,lai tiktu pie gardā kumosa,vēl ir SC.
  Taisi biznesu,cilvēkiem būs darbs(ražošanas).

 54. Nāk rudentiņ(i)s ,nāk barga ziema… un visas politiskās žurkas sāk meklēt siltas vietas. Ja jau pat vecais komunists Brigmanis atšuvis Godmani ,tad viņa turpmākais liktenis politiskajā cūkkūtī visai apšaub āma ,bet ej nu sazini ,jo kā māca tautas gudrība : mēsli vienmēr peld pa virsu.

 55. jau ir bijis… Un šī cilvēka laiks arī ir jau bijis. Arī ugunsgrēkus var dzēst dažādi- visu sagraujot vai arī liesmas tā vai citādi noslāpējot, saglābjot glābjamo. Par izdarīto katram pašam jāsaprot, kas īstenībā ir no paša izdarītā iznācis un kāpēc tā iznācis. Ir jābūt cilvēciskai, nevis politiskai atbildībai!

  • Godmaņtipa cilvēkiem neeksistē “cilvēciska atbildība”. Tādu jēdzienu viņi nesaprot. Šādi tipi ir saucami vienīgi pie kriminālatbildības. Vai arī jāvelk uz tiesu Hāgā – par noziedzīgiem nodarījumiem pret savu tautu.

 56. ar vina bagaazu laiks uz apsuudzeeto sola,…

 57. Kā ar cukurfabrikām un Parex banku-vai par to kāds ir atbildīgs cits, ja ne Godmanis?

  • Nožēlojamais āksts, vēl gribas pie varas stūres??? Cukurfabrikas neviens nepiedos. Tava vieta politiskā mēslainē!!!

   • Vēl nav kauna atvērt muti, nelietis un tautas nīstais vadonis. Ej mēslainē ar visu savu dūdiņu, barokļi!!!

    • Kāds jurists padomāja…un teica-viņa īstais vārds taču ir Iciks Goldmanis….viss sakrīt….
     Vergus jau veido un apmāca VIŅU… izveidotā jūdu-kristīgā baznīca….
     Baltais cilvēks jau pats var kontrolēt savu NOZOMBĒTĪBAS PAKĀPI….cik viņš ir saistīts ar šo vergturu sistēmu…pat , piem., paņemot rokās kādu no judu -krist. literarūru- cilvēks jau nozombējas=sasmērējas…Bet paņemot zināšanās mūsu Dainas=atzombējas….

Draugiem Facebook Twitter Google+