×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Godmanis piesardzīgs par nodokļu samazināšanu

godmanis_ivars2

Priekšlikumi par nodokļu samazināšanu būtu jāvērtē ļoti piesardzīgi, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ekspremjers, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis.

Kā ziņots, lai ierobežotu inflāciju, iespējams, varētu tikt samazināti kādi patēriņa nodokļi, iepriekš atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjers norādīja, ka būtiskāko ietekmi uz inflācijas straujāku kāpumu atstāj degvielas cenu pieaugums. Tiek vērtētas dažādas iespējas, kā šo ietekmi mazināt, tajā skaitā iespēja samazināt akcīzes nodokļi ierobežotā apmērā. Finanšu ministrija pašlaik aktualizē inflācijas ierobežošanas plānu, kas tika izstrādāts jau pērn. Tas ir jāaktualizē, jo ekonomiskā attīstība izrādījusies straujāka, nekā tajā laikā tika prognozēts.

Premjers norādīja, ka pasākumiem inflācijas ierobežošanai jāstājas spēkā jau šī gada vidū.

Savukārt Godmanis aicināja nesteigties ar būtiskiem lēmumiem un pabeigt šo gadu bez nodokļu izmaiņām.

“Nevar teikt tikai A (samazināt nodokļus), jāsaka arī B,” uzsvēra ekspremjers, skaidrojot, ka katram nodokļu samazinājumam pretī jābūt izdevumu ierobežošanai budžetā.

Godmanis arī uzsvēra, ka iemesli patlaban vērojamajam cenu pieaugumam ir atšķirīgi no laika, kad ar inflāciju centās cīnīties Aigara Kalvīša valdība, jo patlaban “inflācija ir importēta caur degvielu, pārtikas cenām”.

Ekspremjers arī skaidroja, ka citās valstīs ar inflāciju cīnās centrālā banka, bet Latvijā Ilmāra Rimšēviča vadītajai institūcijai ir ļoti ierobežotas iespējas. Procentu likmju samazināšana un obligāto rezervju normas izmaiņas neatstāj būtisku ietekmi uz tirgu, jo dominējošā valūta ir eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+