×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Godmanis: Premjeram jāuzņem virsvadība par ES fondu apguvi

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušais premjerministrs, tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis uzskata, ka nav pieļaujama situācija, ka Latvijā nav neviena, kas patiesi uzrauga, kā tiek apgūti Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi.

Godmanis šodien žurnālistiem sacīja, ka ir nepieciešams analizēt, kā Latvijā tiek izmantota fondu piešķirtā nauda, jo agri vai vēlu to prasīs arī Eiropas Savienība. Šāda analīze arī nepieciešama, lai varētu ieplānot jaunu naudas apgūšanu, jo patlaban neesot īsti skaidrs, kā pa nozarēm sadalīt nākamajā ES plānošanas periodā pieejamo naudu, plāni esot vien “ar pirkstu debesīs uzrakstīti”, teica politiķis.

Politiķis uzsvēra, ka Eiropas struktūrfondi ir vienīgā garantētā investīcija Latvijā un citu līdzvērtīgu alternatīvu nav. “Var kāds nopirkt nekustamo īpašumu, var kāds ieguldīt kādā kompānijā. Var un arī nevar. Tāpēc fondi ir vienīgā garantētā investīcija,” teica eiroparlamentārietis.

Pēc politiķa vārdiem, ne tikai Latvijā ir problēma ar fondu finansējuma izlietojuma analīzi – tāda ir lielā daļā Eiropas Savienības valstu. Tāpēc Latvijai vajadzētu būt pirmajai, kas nāk klajā ar šādu analīzi. Pēc Godmaņa domām, aģentūrām, kas apsaimnieko šos līdzekļus, būtu jāatskaitās, kur un kā nauda ir izlietota.

Neskaidrība par naudas lietderīgu izmantošanu arī ir pamats tam, ka iedzīvotājiem ir skeptiska attieksme pret Eiropas Savienību – viņi neredz, kur fondu nauda tiek izlietota, izteicās Godmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+