×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. oktobris, 2015
Drukāt

“Gods kalpot Rīgai” pašvaldību vēlēšanās startēs kopā ar “Saskaņu” (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (no kreisās), Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomniece, biroja vadītāja Rudīte Leitena, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko piedalās partijas "Gods kalpot Rīgai" kongresā, kurā lemj par turpmāko sadarbību ar partiju "Saskaņa".

Partijas “Gods kalpot Rīgai” 4.kongresa delegāti 3.oktobrī vienbalsīgi nolēma 2017.gada pašvaldību vēlēšanās piedalīties kopā ar partiju “Saskaņa”.

Kongress pilnvaroja GKR priekšsēdētāju, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku atbilstoši partijas statūtiem veikt nepieciešamās darbības šī lēmuma īstenošanai. Šādu lēmumu GKR kongress pieņēma, “ņemot vērā rīdzinieku izteikto atbalstu un viedokļus par Rīgas domes veiksmīgu darbu un viņu vēlmes pilsētas turpmākajai attīstībai un pārvaldei”.

2013.gada Rīgas domes vēlēšanās GKR startēja vienotā sarakstā kopā ar politisko partiju apvienību “Saskaņas centrs”, kurā ietilpst “Saskaņa”. Sarakstu atbalstīja 58% vēlētāju, un tas ieguva 39 Rīgas domes deputātu mandātus. GKR domē patlaban pārstāv 15 partijas biedri.

Ameriks kongresa delegātus informēja, ka saskaņā ar “Latvijas faktu” pirms 10 dienām veikto aptauju, 63% aptaujāto rīdzinieku GKR un “Saskaņas centra” koalīcijas darbu Rīgas domē vērtē “vairāk vai mazāk pozitīvi”. 23,8% izteikuši pozitīvu vērtējumu, bet 39% – drīzāk pozitīvu.

Biežāk pozitīvu vērtējumu ir izteikuši cittautieši, savukārt no aptaujātajiem latviešiem pozitīvu vērtējumu izteica 47%, bet negatīvu – 42%.

No tiem rīdziniekiem, kas ir balsojuši iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, 54,1% arī nākamajās vēlēšanās gatavi atbalstīt GKR un “Saskaņas” koalīciju. Tuvākais sekotājs ir partija “Vienotība”, kuru atbalstītu 15,1%. Saskaņā ar GKR pārstāvju sniegto informāciju, nacionālo apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK atbalstītu 12,8%, Zaļo un zemnieku savienību – 9,5%, Latvijas Reģionu apvienību – 4,8%, bet partiju “No sirds Latvijai” – 2,2%.

“Situācijā, kad mūsu valsts ir lielu izaicinājumu priekšā un valdībai nav atbildes uz daudziem iedzīvotāju jautājumiem, viens no galvenajiem mūsu uzdevumiem ir radīt cilvēkiem drošības sajūtu un pārliecību, ka pašvaldība sniegs palīdzību grūtā brīdī. Ir jāsaprot, ka Latvijas pastāvēšana ir atkarīga no sabiedrības saliedēšanas. “Gods kalpot Rīgai” un “Saskaņai” ir izdevies apvienot rīdziniekus. Tas tikai vēlreiz pierāda, ka mūsu komanda un “Saskaņas” komanda, runājot sporta terminoloģijā, ir radījusi labu Rīgas domes izlasi. Tā ir labi saspēlējusies, iztiek bez savstarpējiem kašķiem un greizsirdības scēnām. Un tas ir svarīgi, jo lielus darbus nevar paveikt vienas dienas, gada vai divu gadu laikā,” norāda Ameriks.

Kongress savā lēmumā norāda, ka darbs vienotā komandā ar “Saskaņas centru” Rīgas domē uzskatāms kā pašreiz veiksmīgākais, visefektīvākais un rīdzinieku vairākuma atbalstīts risinājums.

Tāpat kongress pilnvaroja GKR valdi atbilstoši partijas statūtiem uzsākt darbu pie partijas priekšvēlēšanu programmas izstrādāšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Taads ar taadu saprotaas!

 2. Joprojam šāmaniskie kompartijas skolu un kursu beigušie speciālisti sekmīgi vadīs tautu pa skuju taku.Citi varianti vienkārši nav.

 3. zābaks zābakam pāris Atbildēt

  “Latvijas pastāvēšana ir atkarīga no sabiedrības saliedēšanas.” Šīs abas partijas, kā sacīt jāsaka, saliedē kopēja devīze – Gadiem Krāpjam Rīdziniekus …

 4. Neredz jēgu vairāk izlikties par ATSEVIŠĶĀM partijām 🙂

 5. Goda viņiem nav. Likumu pārkāpēji.

 6. putlera sabiedrotie apvienojas, latviskās matu skalda, stulbums !!! un tā turpmāk Latviju pārvaldīs putlera partija kas iznīcinās Latviju.

 7. Nu tad ar Dievu (bija domāts- lai vieglas smiltis!)!

 8. … Re, vai te neturpinas lidz sim esosas valsts valsti talaka darbiba … kas neatbilst nekadi Satversme un normativos aktos un likumos noteiktam valsts ministriju administracijas vadibas un kontroles funkcijam, jo neviens neizprot, piemeram, tad kada vajadziba pastav dubultot atbildibu izglitibas, transporta, kartibas un korupcijas sferas un citas … un kadi tad kartibas un korupcijas pasakumi tiek risinati Rigas domes kreslos, ja tadi stav arpus IeM atbildibas …?!

  … Lidz sim sie jautajumi pastav, jo ne Usakovs, ne Kozlovskis ir skaidrojusi izvertusas atbildibas dubultosanas situacijas … ?!

Draugiem Facebook Twitter Google+