×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Sandis Ozoliņš: Gods un cieņa visiem spēlētājiem (10)

AFP/LETAAFP/LETA

Latvia's players celebrate after scoring during the Men's Ice Hockey Quarterfinals Canada vs Latvia at the Bolshoy Ice Dome during the Sochi Winter Olympics on February 19, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV

Latvijas hokeja valstsvienība Soču olimpiskajās spēlēs lika par sevi runāt visai pasaulei, sagādājot kārtīgu cīņu pret NHL spēlētāju zvaigžņoto Kanādas izlasi. Mēs varam būt lepni ar šo komandu!

Vismaz uz pāris stundām Latvijas hokeja izlase kļuva par apspriestāko sporta komandu pasaulē. 54. minūtes mūsējie turējās pretī Kanādai, ar katru nospēlēto sekundi brīnuma iespēja šķita arvien tuvāk. Un tomēr nē – 54. minūtē kanādieši realizēja vairākumu un panāca 2:1. Zaudējums, par kādu nav jākaunas. Atdeve, kas katram latvietim ļāva kļūt lepnam par saviem puikām. Šeit, Sočos, krievu līdzjutēji vienoti skandēja „Latvija, Latvija”, pavadīja mūsējos aplausiem. Lūk, lielisks tautu vienošanas paraugs. Autobusā uz viesnīcu par Latvijas izlases nepiekāpību, kas ar vienu NHL spēlētāju sastāvā sitās pret olimpiskajiem čempioniem, runāja visi – kanādieši, amerikāņi, krievi, japāņi…

„Lai arī kāds katram būtu viedoklis, mums nevar pārmest, ka cīnījāmies līdz galam katrā spēlē un atdevām visu, kas tajā dienā bija. Gods un cieņa visiem spēlētājiem,” olimpisko startu rezumēja komandas kapteinis Sandis Ozoliņš. Viņa spēli un degsmi apbrīnoja arī pretinieku treneri, viņš bija kā spēlējošais treneris un paraugs visai nākamajai hokejistu paaudzei. Ne tikai mūsu, arī pretinieku komandām. Spēlētājs, kurš savu sirdi atdeva šai komandai un aizrāva līdzi pārējos. Tik vienota komanda Latvijas hokejā vēl nav bijusi.

Par spožāko spēles zvaigzni kļuva 20 gadus jaunais vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 55 kanādiešu metienus. Viņa kolēģis pretējos vārtos Kerijs Praiss atzina, ka tā bijusi iespaidīgākā vārtsarga spēle, ko viņš redzējis. Ar šo vienu spēli Kristers pierādīja, ka viņa nākotne ir NHL. Tagad viņu zina visa Kanāda un vēl vairāk, par viņu runā mājsaimnieces un apspriež hokeja fani. Iespējams, jau šosezon Kristers spēlēs Tampā. Bet pagaidām viņa dzīves svarīgākā spēle bija šī, pret kanādiešiem. „Jā, tā bija spēle, kurā tika atdots viss un vēl vairāk. Viņi pāris reizes uzmeta pa vārtiem, sāku lasīt spēli, labi iejutos. Tā bija mana līdz šim svarīgākā un labākā spēle. Tomēr zaudējām. Ja esi apmierināts pēc zaudējuma, tad dzīvē neko daudz nesasniegsi,” sacīja Kristers Gudļevskis. Teds Nolans daudzajiem kanādiešu žurnālistiem uzsvēra, ka vēl pērn Gudļevskis spēlēja HK „Rīga”sastāvā MHL čempionātā, vēl ir jaunieša vecumā un viņu gaida liela nākotne.


“Es vienmēr ticu, ka ir iespēja uzvarēt. Nebijām tālu no brīnuma, tomēr mazliet pietrūka. Mēs šeit nebijām atbraukuši tikai piedalīties. Puiši atdeva visus spēkus. Daudzi spēlēja ar traumām, taču neviens nepadevās. Mēs spēlējām pret pasaules labāko komandu. Esmu lepns būt kopā ar šo komandu” atzina Teds Nolans.

“Lielu prieku par turnīru pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā nedzirdēsiet. Pēc pāris nedēļām varbūt varēsim uzsist sev uz pleca par labu turnīru, jo pirmo reizi esam tikuši tik tālu. Kolektīvs bija fantastisks, lepnums būt šīs komandas daļau. Kāds laiks paies pārdzīvojumos. Bija kaut kāds klikšķis pēdējo divu gadu laikā, mēs esam pamainījuši domāšanu, ar katru turnīru kolektīvs kļuva arvien spēcīgāks. Katrs pats parakās sevī un kopā ar trenera vārdiem radīja šo spēku. Gribas domāt, ka esam izauguši par kaut ko stipru. Kopš bērnības mēs visi sekojam līdzi olimpiādēm. Arī citās sacensībās nav problēmas atrast motivāciju, tomēr te bija īpašs turnīrs. Te piedalās pasaules labākie hokejisti,” sacīja Lauris Dārziņš, kurš pēc fantastiskas Artūra Kuldas piespēles aizmuka vienatnē pret Praisu un kanādiešu vārtu vīram nedeva nekādu cerību.

Trešdien Latvijas hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans un Teds Nolans apstiprināja, ka kanādietis būs Latvijas izlases treneris arī pasaules čempionātā maijā Baltkrievijā. Tāpat Nolans izteica cerību, pasaules čempionātā komanda šādā pat sastāvā varēs spert nākamo soli izaugsmē un tiekties pēc visaugstākajiem mērķiem.

Jau ceturtdienas rītā, pulksten 10.10 ar reisu no Maskavas Latvijas izlase atgriezīsies Rīgā. Komanda ir pelnījusi, lai to mājās sagaidītu kā mūsu valsts lepnumu!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Visu cieņu kapteinim Ozo, Laurim Dārziņam! Atbildēt

  Vislielākā CIEŅA Latvijas hokeja valstsvienības kapteinim Sandim Ozoliņam, viņa palīgam uzbrucējam Laurim Dārziņam par gūtajiem 3 goliem 22.Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos – pret Šveici (2 = 3 : 1) un pret Olimpiskajiem čempioniem Kanādu (1 = 1 : 2). Visu cieņu vārtsargam Edgaram Masaļskim, kurš spēlē pret Šveici atvairīja 32 no 33 vārtiem, un jaunajam Kristeram Gudļevskim, kurš spēlē pret Kanādu atvairīja 55 no 57 goliem.
  Iesmaidīju par pasaules fanu teikto sociālajos tīklos , ka Kanāda mačā pret Latviju “cieta KAUNPILNU uzvaru”… Olimpiskie čempioni, bet NESPĒJA kārtīgi “nomazgāt” Latviju – gūt pārliecinošu uzvaru …

 2. PALDIES MŪSU KOMANDAI PAR BRĪNIŠĶĪGO SPĒLI PRET TĀDĀM ZVAIGZNĒM KĀ KANĀDAS IZLASE! Patika viņu trenera nervozitāte pēdējā puslaikā…PUIŠI, PATEICĪBĀ NOLIECU GALVU JŪSU IKVIENA PRIEKŠĀ… SPĒLE PRET kanādiešiem – pasaules labāko komandu – man bija SVĒTKU UN LIELA PRIEKA DIENA!!!!!!!!! PRIEKS, KA LIKĀT PADOTIES LEPNAJIEM ŠVEICIEŠIEM!!! SEVIŠĶS PALDIES KOMANDAS KAPTEINIM SANDIM OZOLIŅAM un LŪGUMS – ESAT KOMANDĀ ARĪ PASAULES ČEMPIONĀTĀ MAIJĀ BALTKRIEVIJĀ!!! Lai JŪS visus uz turieni atkal ved treneris Teds Nolans!!! Esmu neglābjama hokeja fane no laika gala…MALAČI, MALAČI, MALAČI!!! Kristeru atkal vārtos…

 3. MALAčI !!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Gods un slava mūsu puišiem! Būtu ļoti apsveicami, ja ar tādu pat pašatdevi, kā puiši laukumā, strādātu mūsu ierēdņi un politiķi Saeimā un valdībā!

 5. Kanāda var izlikt 17 izlases ,jo iedzīvotāju skaits ir reizes 17 lielāks. Interesanti ,kā mēs izskatītos pret šo 17-to izlasi ?

 6. malacis pluksi laurus

 7. Lepojamies ar jums! Malači!!!

 8. tas pirmas ugunskristibas velak bus lauri

 9. Malači!!!! Tā turpināt!

 10. Vai tad Kristeram G. nav 21g ?

Draugiem Facebook Twitter Google+