×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Gogolis, Vaivars un latvieši Liepājas teātrī


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirmoreiz Liepājas teātrī izrādi iestudē režisors Regnārs Vaivars. 9. novembrī skatītājiem vērtēšanai tiks nodota sadzīviska traģikomēdija “Gogolmogols”, ukraiņu dramaturģes Natālijas Vorožbitas lugas lokalizējums, kas vēsta par elpu aizraujošiem un mistiskiem notikumiem kādā lauku sētā Liepājas pusē. 


 

Minētajā Latvijas nostūrī ierodas divi franču puiši – Lūkass un Damiens. Pēc kopā pavadīta vakara ar vietējiem iedzīvotājiem atklājas, ka naktī notikusi slepkavība. Paši pret savu gribu viņi ir spiesti uzkavēties vēl trīs dienas un trīs naktis.

“Manam varonim ir savi priekšstati par Latviju, bet, nonākot šeit, laukos Liepājas pusē, šajā vietā un vidē, šis priekšstats krasi un ātri sabrūk,” stāsta aktieris Kaspars Kārkliņš, kuram izrādē uzticēta viena no galvenajām, francūža Lūkasa, lomām. “Ierodoties lauku sētā, mēs abi negaidot tiekam ierauti notikumu virpulī. Tas ir pārbaudījums mūsu draudzībai, pārbaudījums dzīvē vispār,” stāsta aktieris, atklājot, ka notikumi izrādē aptveršot visplašāko dzīves sfēru no kāzām līdz bērēm.

Kā vēsta Liepājas teātra pārstāvji, iestudējums tiek veidots savdabīgā un mistiskā manierē vairākos slāņos. Darbība notiks divstāvīgā dekorācijā, vienlaikus radot iespēju skatītājiem redzēt gan to, kas notiek virszemē, gan to, kas zem zemes – pagrabā.

Slavenā krievu rakstnieka Gogoļa pieminēšana izrādes nosaukumā nav nejauša – N. Vorožbita savu darbu veidojusi, balstoties Gogoļa daiļradē, precīzāk, rakstnieka mistikas piesātinātajā darbā “Vijs”, kura kino inscenējumu daudzi varbūt atceras kā pirmo padomju šausmu filmu, bet R. Vaivara darbā skatītāji, iespējams, atpazīs elementus no tās.

“Tā kā izrāde balstīta uz ukraiņu rakstnieces darba motīviem, varoņu temperamentā nevar nesajust slāviska piesātinājuma elementus, tomēr Regnārs tos lokalizējis, un, manuprāt, ir iznācis stāsts par mums, latviešiem,” teic K. Kārkliņš. “Mums ir tik daudz stereotipu pašiem par sevi, tādēļ ir ļoti interesanti uz to visu paraudzīties no malas.”

“Līdz šim šajā teātrī neko neesmu iestudējis, bet man patīk – gan pilsēta, gan darbs ar aktieriem. Domāju, ka izrāde būs interesanta,” teic R. Vaivars. Viņš sola lidojumu sapnī un īstenībā, sakot – šīs Latvijas naktis nebūt nebūs tik klusas, kā sākumā šķita.

 

VARBŪT NODER

Režisors – Regnārs Vaivars.

Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš.

Kostīmu māksliniece – Anta Priedīte.

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis.

Lomās: Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Egons Dombrovskis, Armands Kaušelis, Edgars Pujāts, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Inese Kučinska un Anita Kvāla.

 

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/jiyoN1BEUsI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+