×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

“Golf” – “Latvijas Gada auto 2013”

Gata Šļūkas karikatūra. Foto - Atis JansonsGata Šļūkas karikatūra. Foto - Atis Jansons

Aizvadītajā sestdienā konkursa žūrijas gala balsojumā par Latvijas “Gada auto 2013” tika ievēlēts “Volkswagen Golf 7”. Tas nav pārsteigums – šis auto jau paspējis visā plašajā pasaulē savākt visdažādāko vērtētāju vislabākās atsauksmes, kurām mēs nu esam pievienojušies.


Kā tas notika – par to daži skaitļi un komentāri.

Tabula liecina – vairāk nekā puse no žūrijas (nobalsoja 37) pirmo vietu devuši “Golf”. Vēl astoņas otrās vietas. Un pārliecinoša uzvara. Tomēr – tā pati tabula liecina arī ko citu. Septiņi žūrijas biedri “Golf” nav ierindojuši pat pirmajā trijniekā. Par šīs “opozīcijas” argumentiem mazliet vēlāk. Vispirms par uzvaras sastāvdaļām.

Pirmkārt – izcilas vadāmības un gaitas komforta īpašības. Tieši tā – izcilas, pārākas gan par “septītā” priekštečiem, gan – daudzi tā teica – pat par izmēros līdzīgo dižciltīgo radinieku “Audi A3”. Sevišķi spēcīgs šis trumpis izrādījās Mālpils–Siguldas–Allažu nelīdzenajā un līkumotajā testu trasē. Otrkārt – veiksmīgi atsvaidzināts dizains, kas tomēr joprojām palicis pietiekami konservatīvs, klasisks. Treškārt – ļoti labas cenu prognozes. Un – visbeidzot (vai tomēr galvenokārt?) – markas tradicionāli augstais prestižs Latvijā.

Varbūt cita žūrija lemtu citādi? Citas žūrijas nav. Pamēģināju veikt izlases veida aprēķinus ar šīm pašām 37 anketām. Ņemu žurnālistu (11) balsojumu.

Pirmais “Golf”. Atlasu auto ekspluatācijas un remonta profesionāļus (arī 11) – pirmais “Golf”. Žūrijā četras dāmas. Arī viņas dod uzvaru tam pašam… Tātad – alternatīvas, kas varētu gūt pietiekamu atbalstu, šogad nebija.

Otrā un trešā vieta – “Kia”. “Cee’d” panākums bija gaidīts. Kā redzat, seši balsotāji pat nobrieduši revolūcijai. Gaitas īpašības atpaliek no “Golf” par mata tiesu. Cenu karā neizšķirts. Dizains – no tām pašām vācu studijām nācis, pietiekami tuvs mūsu mentalitātei. Septiņu gadu garantija piedevām… Gaidīts un pelnīts panākums. “Optimas” trešā vieta gan nāca negaidīta. Mēs jau vairākus gadus principā nebalsojam par lieliem auto, uzskatot tos par taupības apstākļus liekiem. Šis “paņēma”. Ar labu gaitu arī, protams, bet pirmkārt jau ar izskatu. Papildu nominācijā “Skaistākais” līdz pat pēdējām anketām “Optima” bija līderis. Priekšā tādam grandam kā “Audi A6 Allroad”! Finišā gan mata tiesu atpalika. Tomēr tas ir skaists auto! Deviņiem no žūrijas – visskaistākais. (Starp citu – tikai viens no 37 balsotājiem par skaistāko nosauca “Golf”, divi mazo “Up!”, divi – “Fiat 500L”).

Un nu par tiem, kuri nedeva 10 punktus ne “VW”, ne “Kia”. Man viegli komentēt – pats pie šā septiņnieka piederu. “Golf” ir teicams. Taču, manuprāt, tā ir tikai un vienīgi ļoti spēcīgas firmas likumsakarīga evolūcija. Vēl viens drošs solis attīstībā, kas garantē pozīciju noturēšanu. Pietrūkst revolūcijas, GADA JAUNUMA elementu. Ja nedodu pirmo vietu golfam, nevaru to iedot arī “Kia Cee’d”. Nebūtu godīgi ne pret to pašu “Golf”, ne pret “Hyundai i30”, kas tehniski ir “Cee’d” brālis, bet finālā neiekļuva (laikam jau tā paša visvarenā dizaina dēļ). Ja tā – vajadzīgs kompromiss. Atdodu desmitnieku “Ford B-max” – par izcilu ietilpību mazos gabarītos. Par racionālu taupību, kas Latvijai ļoti vajadzīga.

 

Absolūtais vērtējums

Vieta Auto
Punkti
Punkti markai
1. vieta
2. vieta 3. vieta
1.
VW Golf 271
349 20
8
2
2.
Kia Cee’d 179
6
12
5
3.
Kia Optima 144
323 6
3
3
4.
Peugeot 208
99
1
6
6
5.
Ford B-max 98

1
0
11
6.
Audi A3 93

2
4
4
7.
VW Up! 78

1
1
6

Avots: “Gada Auto”.

 

 

A6_12Nominācija “Skaistākais”

Vieta
Auto Punkti
1.
Audi A6 Allroad 10
2.
Kia Optima 8
3.
Audi A3 7

 

 

 

 

Nominācija “Apvidus auto”MazdaCX_2_12

Vieta
Auto
Punkti
1.
Mazda CX-5 17
2.
Subaru XV 12
3.
Mitsubishi Outlander 5

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+