×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

„Golfa straume zem ledus kalna”


Reklāmas fotoReklāmas foto

Tapusi tik ilgu laiku, Jevgeņija Paškēviča filma veidota kā Latvijas un Krievijas kopražojums, un pavasarī Nacionālajā kino festivālā „Lielais Kristaps” tā tika atzīta par labāko spēlfilmu.

 

Anatola Fransa darba motīvi transformējušies starptautiskā kino projektā, kuru realizēt palīdzējuši kino profesionāļi un aktieri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, un uz lielā ekrāna atdzīvojas Tuvo Austrumu mitoloģijā minētā Lilita. Viņu Dievs radīja ne jau no Ādama ribas, bet no tiem pašiem māliem, no kā pašu Ādamu, un tieši tāpēc viņš Lilitu neatzina par sev līdzīgu, bet pameta. Lilita ir nemirstīga, viņai nav dvēseles un viņa spēj mainīt savu veidolu, viņa spēj iegūt jebkuru vīrieti, lai pēc tam pamestu, tādējādi nolemjot to fiziskai vai garīgai nāvei. Lilita ir kā Māte Daba, un viņa nespēj apturēt savas alkas radīt uz iznīcināt.

„Lielajā Kristapā” balvas saņēma arī operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Pahromenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs, un pavisam nesen Nacionālā Kino centra eksperti „Golfa straumi zem ledus kalna” izvirzīja nominācijai „Oskaram” kategorijā „Labākā filma ārzemju valodā”.

 

UZZIŅA:

Latvija, 2012.

Režisors: Jevgeņijs Paškēvičs

Lomās: Ville Hāpasalo, Olga Šepickaja, Jurijs Curilo, Jekaterina Vilkova, Igors Čerņevičs, Vaida Butīte, Daņila Kozlovskijs, Anna Azarova, Lembits Ulfsaks, Regnārs Vaivars, Ļubomirs Laucāvičus, Natālija Čalaja, Aleksejs Serebrjakovs, Ksenija Rapoporta, Rēzija Kalniņa

No 12. oktobra „Splendid Palace”. “Kino Citadele”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+