×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Golfere Jansone uzvar Austrālijas tūres posmā

foto: ladieseuropeantour.comfoto: ladieseuropeantour.com

Latvijas golfa spēlētāja Laura Jansone piektdien izcīnīja uzvaru Sidnejā notikušajā Austrālijas tūres posmā.

Jansone bija līdere pēc pirmās dienas, kurā 18 bedrītes izgāja ar 66 sitieniem jeb septiņiem raidījumiem zem teorētiski nepieciešamās normas (PAR).

Sacensības bija plānotas divu dienu garumā, tomēr piektdienas pēcpusdienā uznāca spēcīgs lietus, kas lika otrās dienas rezultātus anulēt un Latvijas sportiste varēja priecāties par panākumu.

Šī kļuvusi par Jansones pirmo uzvaru profesionālajā karjerā. Viņa jau trīs sezonas aizvadījusi Dāmu Eiropas tūrē (LET).

“Es mīlu Austrāliju. Mans labākais Eiropas tūres rezultāts bija šeit, un tiešām izbaudu spēlēšanu šeit,” izteikusies 27 gadus vecā sportiste. “Iepriekšējos divus turnīrus neaizvadīju pārāk labi. Tomēr esmu smagi strādājusi pie savas spēles psiholoģiski, jo pēc katras kārtas apsēžos un pārdomāju, ko varēju izdarīt labāk. Šoreiz tas nostrādāja.”

Par sasniegumu Jansone tika pie 4500 Austrālijas dolāru (2800 eiro) lielas prēmijas.

Pirms tam vēl viens Austrālijas tūres posms risinājās otrdien, bet tajā Jansone laukumu izgāja vien ar 78 sitieniem un kopvērtējumā dalīja 48.vietu.

Piecos Austrālijas tūres posmos, kas aizvadīti pēdējo divu nedēļu laikā, Jansone nopelnījusi 5685 dolārus, kas viņai kopvērtējumā dod devīto vietu.

Nākamās sacensības sāksies jau pirmdien.

Kā zināms, šogad Jansone ceturto sezonu pēc kārtas piedalīsies Dāmu Eiropas tūres (LET) čempionātā. Pērn februārī Jansone Austrālijā notikušajā LET posmā izcīnīja 12.vietu, sasniedzot savas karjeras rekordu. 2015.gadā LET sacensībās viņa desmit posmos nopelnīja 11 016 eiro, kas sekmīgāko spēlētāju sarakstā deva 90.vietu.

Jansone ir spēcīgākā Latvijas golfa spēlētāja, un viņai ir iespēja kvalificēties nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to latvietei ir svarīgi piedalīties pēc iespējas vairāk turnīros, lai iekrātu nepieciešamos Olimpiādes kvalifikācijas punktus.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs piedalīsies pa 60 golfa spēlētājiem vīriešu un sieviešu konkurencē. Olimpiskā kvalifikācija ilgs līdz 11.jūlijam. Kā vēsta Latvijas Golfa federācija, Jansonei pēc pašreizējiem rezultātiem, lai kvalificētos olimpiskajam startam, jāapsteidz piecas tiešās konkurentes.

Jansone 2012.gadā kļuva par pirmo Latvijas golferi, kura izcīnījusi tiesības spēlēt augstākā līmeņa profesionāļu tūrē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+