Foto – AFP/LETA

Gomesa sitiens nodrošina Vācijai 1:0 uzvaru pār Portugāli 0

2012.gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra B apakšgrupas, kas nosaukta arī par “nāves grupu”, otrajā pirmās kārtas spēlē sestdien Vācija ar rezultātu 1:0 (0:0) pieveica Portugāli. Vienīgos vārtus cīņas 72.minūtē guva Mario Gomess.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Jau pašā spēles sākumā pirmo bīstamo sitienu izdarīja vācietis Gomess. Turpinājumā mačā ritēja līdzīga cīņa, bet 13.minūtē par rupju pārkāpumu pret vāciešu vārtsargu Manuelu Noieru pie dzeltenās kartītes tika Elders Poštiga.

Turpinājumā pirmajā puslaikā milzīgs pārsvars bumbas kontrolē Vācijas izlasē, bet pāris iespējas spēja izveidot abas komandas. Turklāt pats bīstamākais vārtu gūšanas moments pašās puslaika beigās bija tieši Portugāles izlasi, kad Pepes sitiens trāpīja pa vārtu pārliktni

Otrajā puslaikā jau pirmajā puslaikā Vācijas izlase veica vairākus sitienus pa vārtiem, tomēr portugāļu futbolisti tos pašaizliedzīgi nobloķēja. Kopumā otrā puslaika sākumā Vācijas izlasei vairs nebija tik liels pārsvars un arī portugāļi sāka spēlēt arvien aktīvāk.

Tomēr vārtus izdevās gūt Vācijas izlasei, kad pēc Bastiana Šveinšteigera un Tomasa Millera piespēlēm bumbu ar galvu vārtos ieraidīja Gomess. Turpinājumā Portugāles izlase uzbruka arvien aktīvāk un izveidoja arvien bīstamākus momentus pie Noiera vārtiem. Visreālākā iespēja pāris minūtes pirms pamatlaika beigām bija Silvestrem Varelam, bet viņa sitienu no pāris metriem Noiers pamanījās atsist.

Līdzīga situācija bija arī jau kompensācijas laikā, bet Nani no pašas vārtu priekšas uzsita virsū pretiniekam un cīņas rezultāts tā arī nemainījās, kas Vācijai ļāva tikt pie pirmās uzvaras turnīrā.

Kā ziņots, pirmajā šīs grupas spēlē Dānija ar rezultātu 1:0 pārsteidzoši pieveica Nīderlandes valstsvienību.

Nākamās B grupas spēles risināsies trešdien, kad Dānija spēkosies ar Portugāli, bet Vācija ar Nīderlandi.

Vācijas izlases sastāvs: Manuels Noiers, Žeroms Boatengs, Matss Hummelss, Holgers Badštūbers, Filips Lāms, Sami Kedira, Bastians Šveinšteigers, Tomass Millers (Larss Benders, 90.min.), Mesuts Ezils (Tonijs Kross, 87.min.), Lukašs Podoļskis, Mario Gomess (Miroslavs Kloze, 80.min.).

Portugāles izlases sastāvs: Rui Patrīsiu, Žoau Pereira, Brunu Alvešs, Pepe, Fabiu Koentrau, Rauls Meirelešs (Silvestre Varela, 80.min.), Migels Velozu, Žoau Moutinju, Nani, Elders Poštiga (Nelsons Oliveira, 70.min.), Krištianu Ronaldu.