×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

“Google Cultural Institute” platformā apskatāmi 360 attēli no LNMM krājuma

GoogleGoogle

Daļa no mākslas darbu zelta fonda, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, padarīta pieejama Latvijas un pasaules interneta lietotājiem līdzās daudzu pazīstamu muzeju bagātībām, un tiešsaistes platformā “Google Cultural Institute” šobrīd ir apskatāmi vairāk nekā 360 mākslas darbu attēli no muzeja krājuma, ietverot glezniecību, grafiku, tēlniecību un porcelānu, aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Informācijas tehnoloģiju ( IT) koncerna “Google” tiešsaistes platformai pievienoti mākslas darbu attēli no LNMM struktūrām – mākslas muzeja “Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja kolekcijām.

“Rīgas Birža” pievienojis reprodukcijas no ārzemju glezniecības kolekcijas, parādot spilgtākos 16.–19. gadsimta Eiropas mākslas paraugus. Tāpat neklātienē ir aplūkojami eksponāti no ārzemju tēlniecības, dārgmetālu un dekoratīvi lietišķās mākslas kolekcijas, tai skaitā arī liela daļa no Senās Ēģiptes oriģinālpriekšmetiem, kas veido vienu no lielākajām Senās Ēģiptes mākslas objektu kolekcijām Baltijā. Ar muzeja ievietoto izlasi var iepazīties vietnē: “https://www.google.com/culturalinstitute/collection/the-art-museum-riga-bourse”.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs virtuālajai kolekcijai pievienojis nelielu, bet unikālu Rīgas mākslas porcelāna krājumu, kas ļauj gūt priekšstatu par porcelāna mākslas nozari Latvijā 20. gadsimta 20. un 30.gados, kā arī novērtēt tā spožākās virsotnes un neparasto stilistisko daudzveidību. Attēlus var atrast vietnē “https://www.google.com/culturalinstitute/collection/museum-of-decorative-arts-and-design”.

Savukārt Romana Sutas un Aleksandras muzejs pievienojis Romana Sutas mākslas darbus, kuri dod ieskatu autora daudzpusīgajā radošajā darbībā, kam bija ļoti nozīmīga loma Latvijas modernajā mākslā, un attēlus var atrast: “https://www.google.com/culturalinstitute/collection/museum-of-romans-suta-and-aleksandra-belcova”.

Atsevišķa attēlu galerija stāsta par Latvijas glezniecības un grafikas pagātni, atspoguļojot 19.–20. gadsimtu mijas mākslai raksturīgās pārmaiņas, ko var aplūkot “https://www.google.com/culturalinstitute/collection/national-museum-latvia”.

“Google Cultural Institute” ir tiešsaistes platforma, kas sniedz iespēju apskatīt augstas izšķirtspējas mākslas darbu attēlus, videomateriālus, dokumentus no dažādiem pasaules mākslas muzejiem, galerijām, arhīviem un bibliotēkām. Resurss ļauj saskatīt darbu vissmalkākās detaļas, doties virtuālās muzeju tūrēs un veidot savas virtuālās kolekcijas.

LNMM sadarbību ar “Google Inc.” uzsāka 2012. gadā un tolaik bija pirmais muzejs Baltijā, kas iesaistījās šajā projektā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+