Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Google” navigācija tagad arī Latvijā

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Šķiet, ka GPS navigācijas ierīces automobiļiem, kuru ienākšana Latvijā sākās pagājušā gadsimta beigās, varam sākt novietot tehnikas relikviju plauktā līdzās audiokasetēm, filmu fotoaparātiem, mobilo telefonu priekšgājējiem, tā sauktajiem peidžeriem. Varenais un straujais gājiens virzienā “viss vienā” turpinās.


Kartes telefonā (ar interneta pieslēgumu) jau vairākus gadus bija pieejamas. Vispirms “Google Maps”, kopš pagājušā mūsu pašu “Jāņa sētas” “Baltic Maps”. Fotoradaru ērā strauji popularitāti ieguva globālais sociālais “Waze”. Ja jūsu telefons bija apgādāts ar GPS uztvērēju, kartē redzējāt arī savu atrašanās vietu. Līdz “TomTom”, “Garmin” vai “Magelan” autonomo navigatoru līmenim trūka tikai viena – tā sauktās maršrutēšanas un balss vadības. Tiesa – “Waze” marš-rutu kalkulē un arī uz mērķi vada. Bet dara to tikai Rīgā. Tālāk datu bāzes un kartes detalizācija ir nepietiekama. “Baltic Maps” ir smalka un precīza kartografija visā Latvijā. Bet vadība neietilpst bezmaksas paketē. Jāparakstās uz gadu – 7,99 eiro. “Google” mobilo programmiņu veikals “App store” jau labu laiku arī mums piedāvāja bezmaksas aplikāciju “Navigation”. Taču, to “novilkuši”, uzinstalējuši un palaiduši, redzējām – sorry! Jūsu reģionā pakalpojums nav pieejams.

Kopš pagājušās nedēļas “Navigation” Latvijā darbojas pilnā apjomā. Un, cik paspēju pamēģināt, Rīgā ir perfekts. Ātrs, precīzs. Līdz sīkas ieliņas namam aizvedis, pat nepaslinko pateikt, ka nams šis, lūk, atrodas ielas labajā pusē.

Tātad – Latvijā atsevišķu navigācijas ierīci automobilī man vairs nevajag. Ar “Waze”, “Baltic Maps” un “Navigon” jebkuru orientēšanās problēmu atrisināšu gan Rīgā, gan Liepājā, gan Dundagā un Slīteres mežos. Veco labo “Garmin” var nākties tomēr ņemt līdzi uz Poliju, Austriju utt. Jo tam par naudu pirktas Eiropas kartes ir, kā saka, iekšā. Nedomāju, ka telefona “Navigon” Eiropā būtu vājāks. Taču tas “ēdīs” karšu lejuplādes megabaitus, kas var iznākt dārgi.

Lai gan – var plašajā pasaulē neturēt “Navigation” pastāvīgi ieslēgtu, braukt pa lielceļiem (romantiski un nostalģiski) pēc papīra kartes. Un elektronisko palīgu palaist tikai, piemēram, Zalcburgā – lai atrastu Mocarta ielu.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+