Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
23. janvāris, 2015
Drukāt

“Google” vadītājs: Internets “pazudīs”

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

"Facebook" vadītāja Šerila Sendberga un "Google" direktors eriks Šmits Davosas konferences laikā.

ASV interneta giganta “Google” vadītājs Ēriks Šmits prognozē, ka internets drīzumā būs tik izplatīts visās mūsu dzīves jomās, ka tas faktiski “pazudīs” fonā.

“Būs tik daudz sensoru, tik daudz ierīču, ka jūs to pat nejutīsiet, tas būs jums visapkārt,” Šveices slēpošanas kūrortā Davosā notiekošajā ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā (WEF) ceturtdien norādīja Šmits. “Tas visu laiku būs daļa no jūsu klātbūtnes. Iedomājaties, ka jūs ieejat istabā un jūs mijiedarbojaties ar visām lietām, kas norisinās šajā istabā.”

Šmits prognozē, ka “tiks radīta ļoti personalizēta, ļoti interaktīva un ļoti interesanta pasaule.”

Vienlaikus “Google”, “Facebook”, “Microsoft” un “Vodafone” vadītāji, kuri ieradušies Davosas forumā, centās mazināt bažas, ka straujā tehnoloģiju attīstība negatīvi ietekmē darba vietas.

“Visi uztraucas par darba vietām, ” norāda “Facebook” izpilddirektore Šerila Sendberga. “Ar tik daudzām izmaiņām tehnoloģiju pasaulē transformācijas notiek straujāk nekā līdz šim. Taču tehnoloģijas rada darba vietas ne tikai tehnoloģiju nozarē, bet arī ārpus tās.”

Tāpat tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji uzsver, ka lielāka cilvēku savstarpēja savienojamība palīdz samazināt nevienlīdzību.

“Šobrīd visiem ir balsstiesības, visi var paust savu ziņojumu, visi var koplietot, un tas sniedz balsstiesības cilvēkiem, kuriem tās vēsturiski nav bijušas,” uzsver Sendberga.

Savukārt Šmits, kurš nesen apmeklēja Ziemeļkoreju, pauda uzskatu, ka tehnoloģijas liek potenciāli despotiskām un noslēgtām valdībām atvērties, jo to iedzīvotāji iegūst aizvien lielākas zināšanas par ārpasauli.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+