Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
23. janvāris, 2015
Drukāt

“Google” vadītājs: Internets “pazudīs”

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

"Facebook" vadītāja Šerila Sendberga un "Google" direktors eriks Šmits Davosas konferences laikā.

ASV interneta giganta “Google” vadītājs Ēriks Šmits prognozē, ka internets drīzumā būs tik izplatīts visās mūsu dzīves jomās, ka tas faktiski “pazudīs” fonā.

“Būs tik daudz sensoru, tik daudz ierīču, ka jūs to pat nejutīsiet, tas būs jums visapkārt,” Šveices slēpošanas kūrortā Davosā notiekošajā ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā (WEF) ceturtdien norādīja Šmits. “Tas visu laiku būs daļa no jūsu klātbūtnes. Iedomājaties, ka jūs ieejat istabā un jūs mijiedarbojaties ar visām lietām, kas norisinās šajā istabā.”

Šmits prognozē, ka “tiks radīta ļoti personalizēta, ļoti interaktīva un ļoti interesanta pasaule.”

Vienlaikus “Google”, “Facebook”, “Microsoft” un “Vodafone” vadītāji, kuri ieradušies Davosas forumā, centās mazināt bažas, ka straujā tehnoloģiju attīstība negatīvi ietekmē darba vietas.

“Visi uztraucas par darba vietām, ” norāda “Facebook” izpilddirektore Šerila Sendberga. “Ar tik daudzām izmaiņām tehnoloģiju pasaulē transformācijas notiek straujāk nekā līdz šim. Taču tehnoloģijas rada darba vietas ne tikai tehnoloģiju nozarē, bet arī ārpus tās.”

Tāpat tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji uzsver, ka lielāka cilvēku savstarpēja savienojamība palīdz samazināt nevienlīdzību.

“Šobrīd visiem ir balsstiesības, visi var paust savu ziņojumu, visi var koplietot, un tas sniedz balsstiesības cilvēkiem, kuriem tās vēsturiski nav bijušas,” uzsver Sendberga.

Savukārt Šmits, kurš nesen apmeklēja Ziemeļkoreju, pauda uzskatu, ka tehnoloģijas liek potenciāli despotiskām un noslēgtām valdībām atvērties, jo to iedzīvotāji iegūst aizvien lielākas zināšanas par ārpasauli.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+