×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

“Gorā” varēs apskatīt Gļeba Panteļejeva “Latgales rapsodiju”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Īsi pirms ikgadējās Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2016” pasniegšanas ceremonijas svētdien, 26. februārī plkst. 14.30, Latgales vēstniecībā GORS atklās tēlnieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Gļeba Panteļejeva izstādi “Latgales rapsodija”, kas pērn saņēma “Boņuks 2015” balvu nominācijā “Labākais sniegums vizuālajā mākslā”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstādes struktūras pamatu veido trīs centrālie objekti no koka – lielformāta skulptūras, katrs no tiem simbolizē vienu no trim man svarīgiem esamības pamatelementiem – garu, matēriju, un cilvēku kā šo jēdzienu savienojumu, kā arī izstādes centrālais darbs ar nosaukumu “Lielais. Nezināmais”, bronzas jātnieka skulptūra, kas simbolizē neprognozējamo Nākotni, stāsta koncertzāles pārstāve Edīte Husare.

Tēlnieks par pievēršanos Latgales tēmai atzīst: “Savā personālizstādē “Latgales rapsodija” turpinu apmierināt savu interesi par materiālās un nemateriālās pasaules attiecībām, kā arī attīstu savu tēlniecības valodu un kopju radošo rokrakstu. Šoreiz par materiālu darbu tēliem pieteicās Latgales daba, cilvēki, vēsture, tās unikālā garīgā telpa. Kaut neesmu ar to saistīts ne ģenētiski, ne konfesionāli, ļoti asi uztveru garīgās enerģijas impulsus, kas nāk no šīs zemes. Visas interesantākās un nākotnē svarīgās lietas notiek marginālijās, pierobežā, fiziskā vai garīgā. Latgale ir mūsu frontīrs (frontier no angļu val. – robeža, ar piedzīvojumu konotāciju) ne vien ģeogrāfiskajā, bet arī garīgajā izteiksmē.”

Izstāde “Latgales rapsodija” Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma līdz 29. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+