×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Gorbačova palīgs noliedz, ka pēdējais padomju līderis būtu sagrāvis PSRS (2)

gorbacovs

Bijušā Padomju Savienības prezidenta Mihaila Gorbačova palīgs Boriss Slavins piektdien noliedza, ka Gorbačovs būtu sagrāvis Padomju Savienību, ko pēdējam padomju valsts līderim tagad mēģina inkriminēt Krievijas parlamenta deputāti.

“Gorbačovs cīnījās līdz pēdējai patronai par savienības saglabāšanu,” Slavins sacīja preses konferencē Maskavā.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāti no partijas “Vienotā Krievija” frakcijas Jevgeņijs Fjodorovs un Antons Romanovs, deputāti no Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas Ivans Ņikitčuks un Oļegs Deņisenko, kā arī deputāts no Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas Mihails Degtjarjovs ceturtdien nosūtīja pieprasījumu Krievijas ģenerālprokuroram Jurijam Čaikam ar prasību prokuroriem pārbaudīt PSRS sabrukšanas perioda notikumus.

“Viņš [Gorbačovs] savā ziņā ar humoru raksturoja šo pozīciju: ka nepazīstami deputāti grib kļūt pazīstami, saistot sevi ar PSRS prezidentu. Tāds savdabīgs PR [sabiedriskās attiecības],” piektdien sacīja Gorbačova palīgs.

“Viņš [Gorbačovs] tieši pateica, ka [PSRS] sagraušanā jāvaino nevis viņš, bet tie, kuri ratificēja Belovežas vienošanās,” sacīja Slavins.

“Lūk, galvenie trīs cilvēki, kuru vārdi ir visiem zināmi – tie ir Boriss Jeļcins, [Leonīds] Kravčuks, [Staņislavs] Šuškevičs. Viņi visi parakstīja līgumu, un tādējādi Padomju Savienība, pēc viņu viedokļa, tika likvidēta,” sacīja Gorbačova palīgs.

Gorbačovs ceturtdien dažu Valsts domes deputātu aicinājumus viņu tiesāt par PSRS sabrukumu nosauca par “pilnīgu muļķību”. “Šie aicinājumi atspoguļo tikai dažu deputātu tiekšanos pēc personīga PR; viņiem patīk, ka par viņiem runā un nosauc viņu vārdus, tomēr aicinājums ir pavisam nepārdomāts un no vēsturisko faktu viedokļa absolūti nepamatots,” aģentūrai “Interfax” paziņoja Gorbačovs.

Viens no pieprasījuma autoriem Fjodorovs sacīja aģentūrai “Interfax”, ka deputāti tajā norāda uz PSRS vadītāju nelikumīgām darbībām, kuras izraisījušas valsts sabrukumu. Deputāti cer, ka veicamā pārbaude novedīs līdz krimināllietu ierosināšanai, tostarp pret bijušo PSRS prezidentu Gorbačovu.

“Mēs ceram kopā ar atbildi uz pieprasījumu saņemt visu bijušo republiku valstiskuma tiesisko pamatu, konstitūciju.. novērtējumu, kas dos pamatojumu šo dokumentu mainīšanai, piemēram, attiecībā uz Ukrainas suverenitāti,” sacīja Fjodorovs.

Pieprasījumu parakstījuši deputāti no visām Valsts domes frakcijām, izņemot partijas “Taisnīgā Krievija” frakciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nē viņš nesagrāva to jo nebija spējīgs,tikai nodeva un pats pārdevās ir liela starpība tādēļ jau dzīvo Vācijā bez bēdām un tie viņa saimnieki liek arī šad un tad viņam vēl kaut ko teikt.

  2. Ja Gorbačovs būtu vienrocīgi sagrāvis Ļaunuma impēriju, PSRS, tad viņam par to pienāktos Nobela miera prēmija un visas cilvēces pateicība. Bet fakts ir tads, ka šis izburbējušais, savu laiku pārdzīvojušais monstrs sabruka pats no sevis. Diemžēl tā vietā ir cēlusies otra, mazliet mazāka, Ļaunuma impērija — Pūķina nacistiskā Krievija. Kad ta sabruks, tad gavilēs ne tikai visi šīs imperijas kaimiņi, no Somijas līdz Japānai, bet arī desmitiem krievu apspiesto mazākumtautību. Tad arī paši krievi beidzot būs brīvi.

Draugiem Facebook Twitter Google+