×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Gorbačovs aicina Putinu un Obamu rosināt sarunas par Ukrainas krīzes risināšanu

gorbacovs

Bijušais Padomju Savienības prezidents Mihails Gorbačovs aicinājis Krievijas un ASV prezidentus Vladimiru Putinu un Baraku Obamu rosināt sarunas par Ukrainas krīzes risinājumu.

“Vladimir Vladimirovič, Obamas kungs, es lūdzu jūs rast iespēju un spert izšķirīgu soli, lai palīdzētu Ukrainai atgriezties uz mierīgas attīstības ceļa. Es ļoti ceru uz jūsu rīcību,” teikts Gorbačova izplatītajā aicinājumā Putinam un Obamam.

“Esmu pārliecināts, ka mūsu spēkos ir sasniegt šo mērķi. Pretējām pusēm ir jāsēžas pie sarunu galda,” viņš uzsvēra.

“Nedrīkst pieļaut, ka ukraiņi karo ar ukraiņiem. Tas ir baismīgs absurds. Tomēr apstākļi, acīmredzot, ievirzījušies tādā gultnē, ka bez palīdzības, bez autoritatīvu abu mūsu valstu pārstāvju sadarbības tie var pārvērsties katastrofā,” brīdināja bijušais padomju līderis.

“Pašlaik ir dzirdamas abpusējas apsūdzības. Par situācijas Ukrainā saasināšanos vainīgos meklē Krievijā, Rietumos, Ukrainas varas struktūrās un Ukrainas opozīcijas rindās. Tas tikai sarežģī situāciju. Pašlaik nav laika veikt izmeklēšanu. Galvenais – apturēt bīstamo saasinājumu,” viņš klāstīja.

Gorbačova vērtējumā, notikumu gaita Kijevā apdraud ne tikai pašu Ukrainu un tās kaimiņvalstis, bet arī Eiropu un visu pasauli.

“Es, tāpat kā daudzi cilvēki Krievijā, ļoti uztraucos par visu, kas notiek Ukrainā. Vienkārši nevaru iedomāties, ka tur attīstīsies tāda nācijas sašķelšanās, tautas sašķelšanās. Tādas bažas ir saprotamas,” viņš norādīja.

“Krievija un Ukraina gadu simtiem bijušas ļoti tuvas. Runa ir ne tikai par vēsturiskām saitēm. Tās ir ciešas radniecības saites starp cilvēkiem. Manā ģimenē māte bija ukrainiete, tēvs – krievs. Mana nelaiķe sieva Raisa Maksimovna bija ukrainiete. Un tādu piemēru ir tūkstošiem. var runāt par ciešām asinssaitēm starp mūsu cilvēkiem, mūsu tautām, mūsu valstīm,” secinājis bijušais PSRS prezidents.

Protesti Ukrainā turpinās kopš novembra beigām, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās parakstīt asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību, tā vietā izvēloties tuvināšanos ar Krieviju.

Pēdējās dienās ir izcēlušās vardarbīgas sadursmes starp miliciju un demonstrantiem, kurās gājuši bojā pieci cilvēki. Jaunākie dati liecina, ka kopš 19.janvāra Kijevas slimnīcās palīdzību lūguši 157 demonstranti, bet 72 ir hospitalizēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+