×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. novembris, 2014
Drukāt

Gorbačovs brīdina par jauna Aukstā kara draudiem (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušais Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs brīdina par jauna Aukstā kara draudiem, aicinot Eiropas Savienību (ES) atcelt sankcijas pret Krieviju.

“Pasaule atrodas uz jauna Aukstā kara sliekšņa. Daži saka, ka tas jau ir sācies,” sacīja 83 gadus vecais Gorbačovs, apmeklējot Berlīnes mūra krišanas 25.gadadienas pasākumus Vācijā.

Gorbačovs norādīja uz uzticības krasu samazināšanos starp Rietumiem un Krieviju aizvadītajos mēnešos.

Bijušais PSRS līderis atkārtoja Kremļa retoriku, apsūdzot Rietumus, īpaši ASV par solījumu nepildīšanu pēc 1989.gada un Krievijas vājuma ļaunprātīgā izmantošanā.

Gorbačovs arī aicināja Rietumus atzīt Maskavas pašreizējo politiku krīzē Ukrainā un aicināja ES un ASV atcelt sankcijas pret Krieviju.

Gorbačovs šonedēļ jau paziņoja, ka tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, viņš aizstāvēs Ukrainā īstenoto Krievijas politiku.

“Es strikti aizstāvēšu Krievijas pozīciju un tādējādi prezidentu Vladimiru Putinu,” ziņu aģentūra “Interfax” citē bijušā padomju kompartijas ģenerālsekretāra teikto.

83 gadus vecais Gorbačovs arī atzina – viņš ir “absolūti pārliecināts, ka Putins šobrīd aizsargā Krievijas intereses labāk nekā jebkurš cits”.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kādas Krievijas intereses Ukrainā aizstāv Gorbačovs? Lai ukraiņi dzīvotu pēc Maskavas pavēlēm? Tie
  laiki ir pagājuši, ukraiņu tauta grib būt patstāvīga un Krievija viņu nepakļaus. Pagājušajā gs. krievu komunisti zem internacionālisma maskas īstenībā paplašināja un nostiprināja Krievijas impēriju. Nu tā ir izjukusi un atpakaļceļa vairs nebūs, lai kā Gorbačovu un Putinu moka nostaļģija pēc bijušā.

 2. krieviem vajadzētu bīties Atbildēt

  No kara — aukstā vai karstā — Krievu impērija cietīs vairāk nekā pārējā pasaule. Tā to nepārdzīvos.

 3. labāk būtu klusējis Atbildēt

  Vai dieniņ, šim jau smiltis birst ārā…

 4. … Kas par solijumiem 1989. g., vai Gorbacevs reiz nevaretu publicet nezinamos dokumentus, pirms propagande … vai atkal M-R lidzigs pakts ar solijumiem par Baltijas paverdzinasanu?!

  … Tikai tad varetu salidzinat, kas pirmais, un pastavigi, ir isti parkapis savus solijumus … ka piemeram izvest okupacijas armiju un nelegalos okupantus, pec Genevas konvencija noteiktiem likumiem …

  … Bet kamdel tad Bezabrene – pirms Ukrainas okupacijas, no Kremla asocietas, tas retorikas un 5. kolonnas merku atbalstitajas SX partijas,Urbanovics piedraudeja Latvijai ar Biskeku un Zirinovskam lidzigie oficialniki ar agresiju …

 5. Ja Eiropa nedziedās pēc kremļa notēm, tad būs aukstais karš! Krievs vienmēr būs krievs! Melo un paši tam tic. Ja Putins nebūtu ieņēmis Krimu, pēc nedeļas tur būtu ASV bāze. Visi PSRS disidenti tika finansēti no ASV. ASV sen jau ieņēmusi Ukrainu. Fašisti Ukraīna apspiež krieviski runājošos! … Ar visiem spēkiem grib piejūgt Vāciju Krievijai lai pakļaut sev augstās tehnoloģijas un tad izjās visu pasauli. Vienīgais glābiņš, ka krievs ar vācieti ilgi mierīgi sadzīvot nevar. Ekspermenti jau velkās no Pētera pirmā laikiem.

  • Nemurgo,ukrainā neviens neapspiež krieviski runājošos,jo lielā daļa ukraiņu paši( pārkrievošanas rezultātā)runā krievu valodā.Nesaprotu,kāpēc krievija tā uztraucās kādā valodā tautas runā savā zemē,neviens taču neliedz krieviem runāt savā valodā savā starpā vienalga,kur viņi atrastos ,kaut vai Grieķijā,vienīgais,nevajag visu laiku citiem pārmest par savas dzimtās valodas lietošanu savā dzimtenē.
   Nu neviena valsts tā nekasās valodas dēļ ,kā to dara Krievija-kĀPĒC?vai tās ir zobu sāpes pēc izjukušās savienības,kur cilvēki savā zemē bija spiesti darba vietās runāt un rakstīt krieviski,bet tagad valstis ir atguvušas neatkarību un vēlās savu dzimto valodu.jā,es labi pārzinu kr.val.un par to nežēlojos,jo vairāk zini,jo bagātāks esi,ko novēlu arī krievu tautai ārpus savas zemes robežām.

Draugiem Facebook Twitter Google+