×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Gorbačovs kritizē Putinu par pēdējā laikā pieņemtajiem likumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais PSRS līderis Mihails Gorbačovs veltījis asu kritiku pašreizējam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, norādot, ka pēdējā laikā valstī pieņemtie likumi uzskatāmi par “uzbrukumu pilsoņu tiesībām”.

Intervijā britu raidsabiedrībai BBC Gorbačovs aicināja Putinu “nebaidīties no savas tautas”, kā arī norādīja, ka Putina sabiedroto lokā netrūkst nedz “zagļu, nedz korumpētu amatpersonu”. Gorbačovs atzina, ka viņu pārsteidz tas, cik gan daudz protestu izraisījušu likumu pieņemts kopš Putina atgriešanās Kremlī. “Vienojošais elements visos šajos likumos ir uzbrukums pilsoņu tiesībām,” sacīja bijušais PSRS līderis. “Dieva dēļ, nevajag baidīties no savas tautas. Ļaudis vēlas un cer, ka prezidents atjaunos atklātu un tiešu dialogu ar viņiem. Viņam tas nebūtu jāņem ļaunā. Viņam vajadzētu pievērsties centieniem izvilkt Krieviju no smagās situācijas, kādā tā šobrīd atrodas.”

Sabiedrības neizpratni un iebildumus izsaucis ne viens vien likums, kas pieņemts pēc Putina atgriešanās Kremlī uz trešo amata termiņu, tostarp lēmums noteikt bargu naudassodu par nesankcionētu protestu organizēšanu, ierobežot tīmekļa vietņu darbību, kā arī paplašināt valsts nodevības un valsts noslēpumu izpaušanas jēdzienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+