×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Gorbačovs sola Vācijā stingri aizstāvēt Krievijas un Putina nostāju (11)

gorbacovs

Bijušais Padomju Savienības prezidents Mihails Gorbačovs, kurš piedalīsies Berlīnes mūra krišanas 25.gadskārtas pasākumos Vācijā, ceturtdien solīja tajos aizstāvēt Krievijas un prezidenta Vladimira Putina nostāju.

Gorbačovs tuvākajās dienās plāno apmeklēt forumu “Jauna politika” Berlīnē un tikties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

“Es, protams, izmantošu Berlīnes mūra sagraušanas 25.gadskārtu tam, lai vairs nebūtu nekādu mūru – ne vien akmens, bet arī morālo un vispārcilvēcisko. Kā kādā bērnu pasakā teicis gudrs kaķis – ir jādzīvo draudzīgi,” sacīja Gorbačovs intervijā Krievijas ziņu aģentūrai “Interfax”.

“Šo tēmu es izvirzīšu arī sarunā ar Angelu Merkeli. Esmu stingri pārliecināts, ka Ukrainas problēma ir tikai iegansts, pie kura varēja pieķerties ASV. Krievija sāka jaunas attiecības, veidoja jaunas sadarbības struktūras. Viss būtu labi, bet ne visiem ASV tas patika. Viņiem ir citi plāni, viņiem vajadzīga cita situācija – tāda, lai viņi varētu visur ielīst. Vai būs slikti vai labi, tas vairs uz viņiem neattiecas. Ir svarīgi, ka viņi ir ielīduši,” teica Gorbačovs.

“Gan forumā, gan sarunās ar vadītājiem un sabiedriskiem darbiniekiem es stingri ieņemšu Krievijas aizstāvēšanas, tātad arī tās prezidenta Vladimira Putina aizstāvēšanas, pozīciju. Esmu absolūti pārliecināts, ka Putins pašlaik labāk par visiem aizstāv Krievijas intereses. Protams, viņa politikā ir pietiekami daudz tāda, ko varētu kritizēt. Tomēr es to nedarīšu un negribu, ka citi to darītu,” sacīja Gorbačovs.

Eksprezidents pauda cerību, ka viņam Vācijā izdosies vienoties ar sarunu biedriem un nonākt pie kopīga viedokļa. “Viņi, lai gan bijušie vadītāji, tomēr ir samērā ietekmīgi cilvēki, un viņu viedoklis nebūt nav vienaldzīgs arī viņu valstu līderiem un sabiedrībai kopumā,” uzsvēra Gorbačovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. smird pēc sēra..

 2. Redzot kā pamazām tiek novākti Putlera pretinieki, Gorbačovs ir nobijies un nolēmis krievnacistiem pakļauties.

 3. Kuriem viņa vārdiem ticēt? Atbildēt

  Kā tas saskan ar Gorbačova aicinājumu Krievijai,neiejaukties Ukrainas iekšējās lietās (skat.rakstu zemāk)??!

 4. Liekas, ka Putins ir izdarījis uz Gorbačovu politisku spiedienu, vai pat piedraudējis, ja jau Gorbačovs pēkšņi mainījis savu nostāju Ukrainas jautājumā par visiem 180 grādiem. Līdz šim viņš taču atbalstīja
  Rietumu nostāju un kritizēja Putinu. Acīmredzot Putins uzminis viņam uz varžacīm, cita izskaidrojuma
  nav.

 5. Gorbačovu laikam tomēr sāka mocīt sirdsapziņa,laikam beidzot sajēdza ko ir sastrādājis.Izjaukt tādu lielvalsti…Kaut arī dzīvoAanglijā,tomēr krievs vien ir,laikam tomēr kļuva žēl savu dzimteni.Viņš taču saprot kas pie šīs situācijas vainīgs.NebūtuASV iejaukušies, Krima būtu ukraiņiem un karš nebūtu bijis..

 6. Samērā nožēlojami – rašisti viņu par nodevēju saukā un grib tiesāt… Laikam pamatīgi piežmieguši konsensusa meklētāju…

 7. Nu no Gorbačova to negaidīju. Vai nu ir iestājies vecuma marasms, vai ir piespiests to darīt…

 8. No koment. Laikam Raisa bija tā gudrākā. Vecais pavisām no sliedēm nobraucis. Bet varbūt, ka spiedienu nav izturējis, gribās taču vel padzīvot. Nesodīsim pārāk stingri.

 9. Vecums nenāk viens! Kaut gan vēl līdz šai dienai nav īstas skaidrības par Gorbačova, it kā arestu, Forosā
  -vai tā bija patiesība, vai teātris.

 10. Vecuma marasms pārņēmis.

Draugiem Facebook Twitter Google+