×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Gorbačovs: Ukrainas krīzē vainojama “perestroikas” noraušana (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas krīzes iemesli rodami “perestroikas” (“pārbūves”) – PSRS 80.gadu vidū kompartijas vadības uzsākto reformu – noraušanā un Belovežas gāršā 1991.gada decembrī pieņemtajos “bezatbildīgajos lēmumos” par PSRS likvidēšanu, piektdien publikācijā laikrakstā “Rossijskaja Gazeta” apgalvo bijušais padomju līderis Mihails Gorbačovs.

“Nākamie gadi Ukrainai kļuva par pārbaudījumu uz saraušanu. Ievelkot valsti “eiroatlantiskajā savienībā”, Rietumi demonstratīvi ignorēja Krievijas intereses,” skaidro bijušais padomju kompartijas ģenerālsekretārs.

Viņš gan arī norāda, ka militāra risinājuma šim konfliktam nav.

“Ir svarīgi atbalstīt jebkurus konstruktīvus soļus, jebkuras atbildīgas pieejas izpausmes, kas var vest pie miera,” uzsver Gorbačovs.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12.februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Krievija NEKAD nav dzīvojusi mierā un saticībā ar savām kaimiņvalstīm!!! NEKAD!!! Tā regulāri LĪDUSI kaimiņvalstu teritorijās ar militāru pārspēku un iekarošanas mērķi!?? Vienmēr palīdzējusi un palīdz citu valstu agresoriem. TAS IR TRAKUMS! VALSTS, kurai ir visa Mendeļejeva tabula… KAS KAIŠ, KAS NOTIEK??? Kur problēma sakārtot savu Krieviju un palīdzēt attīstīties kaimiņvalstīm tā vietā, lai skaustu un iznīcinātu kaimiņus??? KUR??? Gorbačovs arī līdz šim DAUDZ KO NAV SAPRATIS UN LAIKAM ARĪ NESAPRATĪS!!!… Kā var tik TRAKI NĪST CITAS TAUTAS, RADOT IENAIDNIEKUS NEVAINĪGOS CILVĒKOS AR MELU PALĪDZĪBU???

  2. Nobeļa laureāts atkal ir pateicis kaut ko sakramentāli nezināmu mums – pelēcībam. Pirmo reizi dzirdēts, ka Krievijas interesēs ir pakļaut sev pēc iespējas lielākas teritorijas! To teritoriju tautas pie viena palielina lētās “lielgabala gaļas” krājumu un var doties tālāko interešu realizēšanā. Tādā ziņā Ukraina ir liels, kārdinošs gabals. Ne jau perestrojkas laikā ukraiņi ir iecerējuši savu valsti. Ne jau pirmo reizi Ukraina cīnās par neatkarību. Mūsu visu interesēs ir lai Ukraina kļūst par neatkarīgu valsti un ārpus krievu ietekmei. Par nožēlu, novērojot notiekošo, pārņem šaubas, ka rietumu lielvaras baidās no spēcīgas un neatkarīgas Ukrainas. (Viens no piemēriem – pēdējās Minskas vienošanas, kur Anžela praktiski atstāja Ukrainu Krievijai). Tāpēc arī notiek tās tūļāšanas. Ukrainai jābūt brīvai neskatoties ne uz ko! Izveidosies jauns globālais līdsvars, kas būs izdevīgāks visām valstīm un arī krievu tautai ko šodien nežēlīgi aplaupa paša māju kungi.

  3. Kāpēc no visa teksta pusi veido atstāstijums par pagājušajā gadā notikušo? Izklausās kā šamaņa burbulēšana. Vai tiešām uz planētas Zemes vēl var atrast cilvēkus, kas to visu nezina?

  4. Intereses ir visaam valstiim, arii mazitinjajaam valstinjaam, kaa intereses iistenot pie taam – izgaismo pie varas esosho valstsviru gurdriiba, muljkjiiba vai pilniigs vajpraats!!!

  5. Gorbačovs vienkārši nevar piedot Jeļcinam par to, ka viņš no PSRS prezidenta palika par tukšu vietu, jo tādas PSR vairs nebija. Un, lai slavēts Dievs, ka tā notika. Un pilnīgi piekrītu komentāram par to, ka katrai valstij ir savas intereses un nevar būt kaut kādas īpašas Krievijas inereses. Lūk, putinam ir intereses baltijā! Bet baltieši no Krievijas vienmēr ir mukuši kā no mēra. Viņi nekad neaizmirsīs savas valsts okupāciju, piespiedu pārkrievošanu, cilvēku šaušanu un deportāciju uz Krievijas likumu pamata, par kuriem suverenas valsts cilvēkiem nebija ne jausmas. Viņi dzīvoja pēc savas valsts likumiem. Kāda viņiem daļa par putina interesēm ja viņiem ir savas???

  6. ..teica vecais komunists Gorbač

  7. mani kaitina tās “Krievijas intereses”,kuras obligāti jāievēro ikvienai kaimiņvalstij lemjot par savu nākotnes attīstību.Kāda augstākā vara ir pieršķīrusi Krievijai kaut kādas īpašas tiesības uz to savu interešu ievērošanas pieprasīšanu?Krievijas interesēm ir jābūt pašā Krievijā nevis Ukrainā vai Baltijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+