Sports
Futbols

Gorkšs atklāj aizkulises: Futbolā spieto cilvēki, kas sarunas organizē pagrabos, liekot mobilo telefonu atstāt ledusskapī1

foto: LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidāts Kaspars Gorkšs pēdējā pusgada laikā futbola virtuvi iepazinis no visiem rakursiem un dažas viņa atziņas arī pārsteidz. Esot bijušas sarunas pagrabā ar nosacījumu mobilo telefonu atstāt ledusskapī…

“Kampaņas laikā mēģināju sevi pozicionēt ne tikai kā futbola cilvēku, bet arī parādīt, kā federācija varētu strādāt. Piektdien būs šī sešu mēnešu cikla kulminācija – LFF prezidenta vēlēšanas. Esmu runājis ar visiem biedriem, plaši par un ap futbolu, iedziļinājies problēmās, par kurām iepriekš tik daudz nebiju dzirdējis, un situācija šobrīd ir krietni saprotamāka,” otrdien preses konferencē sacīja Gorkšs, kurš bija ilggadējs Latvijas izlases kapteinis, bet pēc pagājušās sezonas noslēdza karjeru.

Viņa vadmotīvs ir būt atklātam un padarīt LFF darbu, budžetu caurspīdīgu. Ņemot vērā, ka organizācijas budžets ir virs septiņiem miljoniem eiro, daudzi grib to vadīt un vēl vairāk – ietekmēt, iespaidot pašiem paliekot ēnā. “Bijušas sarunas pagrabos, kur prasīts, lai telefonu atstāj ledusskapī,” viņš paver priekškaru uz futbola īsto virtuvi. “Tīri džentlmeniski – publiski tās nekomentēšu, tas nebūtu korekti. Bet daudzi personāži staigā apkārt un mēģina gūt sev labumu. Futbols pakļauts daudziem riskiem un briesmām. Zemāka līmeņa līgās ir liela problēma ar spēļu sarunāšanu, tāda aktualitāte ir daudzus gadus. Lai vai kāds būtu vēlēšanu iznākums piektdien, Latvijas futbolam draud ļoti daudz. Cilvēku lērums, kāds grozās ap to, ir ļoti neviennozīmīgs.”

Dažs Kasparu Gorkšu uzskata par Gunta Indriksona cilvēku. “Nekad neesmu bijis, neesmu un droši vien nekad arī nebūšu Indriksona cilvēks,” viņš noliedz jebkādu saistību, piebilstot, ka nav lūdzis organizācijas pašreizējam vadītājam zvanīt biedriem un aģitēt balsot par viņu.

Gorkša konkurenti ir Vadims Ļašenko un Krišjānis Kļaviņš. Priekšvēlēšanu kampaņā ne visas konkurentu metodes ir ētiskas, novērojis Kaspars Gorkšs, kuram talkā nācis zvērināts advokāts Ivo Klotiņš. “LFF statūtos skaidri pateikts, ka vēlēšanām jābūt bez jebkādas ārējas ietekmes. Mūsu ieskatā tāda ir notikusi no Vadima Ļašenko puses, un ir jāvērtē to ietekme. Uzskatām, ka pārkāpts FIFA Ētikas kodekss un UEFA Disciplinārie noteikumi, tāpēc esam vērsušies šajās divās organizācijās saistībā ar punktiem par dāvanu un citu labumu pieņemšanu, kā arī kukuļošanu un korupciju,” teica Klotiņš.

Saistītie raksti

Ļašenko iesniedzis LFF dokumentus, ka viņa ievēlēšanas gadījumā federācija iegūs divus lielus sponsorus – bukmeikeru kompānija “Optibet” dos 100 tūkstošus, bet viesnīca “Mercure Hotel” – 95 tūkstošus eiro. Labvēļu piesaistīšana pati par sevi ir pat liels bonuss, bet ņemot vērā, ka “Optibet” arī piedāvā likmes uz prezidenta vēlēšanām un veido stāstu, ka Ļašenko ir favorīts, tas iegūst citu nokrāsu. Tāpat Gorkša pārstāvis vērsies FIFA un UEFA saistībā ar Ļašenko rīkoto diskusiju 26. aprīlī jeb dienu pirms kongresa, piedāvājot biedriem apmaksāt ceļa un dzīvošanas izdevumus. “Uzskatām, ka tā ir vēlēšanu ārēja ietekme,” uzsvēra Klotiņš.

Viņi vērsušies arī LFF, lai šo situāciju izvērtētu. Laika atlicis ļoti maz un nez vai būtiski kaut kas mainīsies, bet juridiski pastāv iespēja apstrīdēt vēlēšanu rezultātus. “No biedriem atkarīgs, vai viņi reaģēs uz šo informāciju vai nē. Es neaicinu boikotēt vēlēšanas,” tā Kaspars Gorkšs.

LA.lv